fbpx
Wikipedia

Azərbaycan SSR Ali Sovetinin IX çağırış deputatlarının siyahısı

Doqquzuncu çağırış 1975-ci ildən 1979-cu ilədək işləmişdir. Doqquzuncu çağırış Azərbaycan SSR Ali Sovetinə seçkilər 1975-ci il iyunun 15-də keçirilmişdir (təkrar seçkiləri — 1976-cı il iyulun 4-də)[1]. Ali Sovetə cəmi 400 deputat seçilmişdir[1].

Deputatların 151 nəfəri qadındır ki, bu da əvvəlki çağırışda olduğundan 9 nəfər artıqdır[2].

277 deputat Sov.İKP üzvü və ya üzvlüyünə namizəd, 123 deputat bitərəfdir[1].

Deputatların tərkibində 201 fəhlə və kolxozçu vardır ki, bu da ümumi tərkibin 50 faizindən çoxunu təşkil edir, 87 deputat partiya, həmkarlar ittifaqları və komsomol orqanlarının işçisi, 53 deputat sovet idarələrinin işçisi, 10 deputat Sovet Ordusunun və Hərbi-Dəniz Donanmasının hərbi qulluqçusudur[2].

345 deputatın ali və orta təhsili var, 40 deputat elmlər doktoru və elmlər namizədidir. Azərbaycan SSR Ali Soveti deputatlarının yaşa görə tərkibi aşağıdakı rəqəmlərlə ifadə olunur: 89 deputatın və ya deputatların 22,3 faizinin yaşı 30-dək, 223 deputatın və ya deputatların 55,75 faizinin yaşı 31-dən 50-dək, 56 deputatın və ya deputatların 14,05 faizinin yaşı 51-dən 60-dəkdir, 32 deputatın və ya deputatların 8 faizinin yaşı 60-dan yuxarıdır[2].

Azərbaycan SSR Ali Sovetinin 300 deputatı SSRİ ordenləri və medalları ilə təltif olunmuşdur[2]. 14 deputat Sosialist Əməyi Qəhrəmanıdır. 12 deputat Lenin mükafatı və Dövlət mükafatı laureatıdır.

Respublika Ali Sovetinin deputatları arasında 315 azərbaycanlı, 46 rus, 28 erməni və ölkəmizin digər millətlərinin 11 nümayəndəsi vardır[2].

Sədr — Süleyman Əliabbas oğlu Rüstəmzadə, müavinləri — Suren Arutyunoviç Adamyan, Fəridə Əli qızı Fətullayeva, Alla Abramovna Qorbaçova və Rüstəm Qasım oğlu Səfərəliyev[1]. Reyasət Heyətinin sədri — Qurban Əli oğlu Xəlilov, müavinləri — Armais Əmiroviç Aslanov və Səkinə Abbas qızı Əliyeva[1].

Soyadı, adı və atasının adı Portret Doğum və vəfat illəri Milliyəti İşi Seçki dairəsi Komissiyası
A
Abbasəliyev
Sabit Qasım oğlu

1932‒1982 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Mərkəzi Statistika İdarəsinin rəisi 149 nömrəli Böyük Dəhnə seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Abbasov
Qurban Abbasqulu oğlu

1926‒1994 azərbaycanlı Xəzər Dəniz Neft Birliyinin baş direktorunun müavini 10 nömrəli Buxta seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Abbasov
İnqilab Lətif oğlu

1929 azərbaycanlı Azərbaycan KP Qazax RK-nın birinci katibi 240 nömrəli Marksovka seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Abbasov
Nadir Xuduş oğlu

1925 azərbaycanlı Azərbaycan KP Salyan RK-nın birinci katibi 322 nömrəli Arbatan seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Abbasova
Qənirə Yusif qızı

1952 azərbaycanlı Zərdab rayonundakı K. Marks adına kolxozunun üzvü 223 nömrəli Məlikli seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Abbasova
Əmanət Əsabəli qızı

1953 azərbaycanlı V. İ. Lenin adına Şəki İpək Müəssisələri Birliyinin toxucusu 114 nömrəli Şəki ikinci şəhər seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Abbasova
Lətifə Ramazan qızı

1947 azərbaycanlı Naxçıvan MSSR-in İliç rayonundakı N. Nərimanov adına kolxozunun üzvü 380 nömrəli Qıvraq seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Abdullayev
Zülfüqar Səfər oğlu

1933 azərbaycanlı Azərbaycan KP Mirbəşir RK-nın birinci katibi 300 nömrəli Dəmirçilər seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Abdullayev
İbad Baba oğlu

1937 azərbaycanlı Xaçmaz rayonundakı "Şəfəq" sovxozun traktor briqadasının başçısı 348 nömrəli Çarxı seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Abdullayev
Kamal Məmməd oğlu

1922 azərbaycanlı Qaradağ Rayon Komitəsinin birinci katibi 19 nömrəli Qobustan seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Abdullayev
Mikayıl Hüseyn oğlu

1921‒2002 azərbaycanlı M. Əliyev adına Azərbaycan Dövlət İncəsənət İnstitutunun rəssamlıq kafedrasının müdiri və professoru 264 nömrəli Alpan seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Abdullayev
Hənifə Məmmədağa oğlu

1923 azərbaycanlı Azərbaycan SSR səhiyyə naziri 204 nömrəli Cəbrayıl seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Abdullayeva
Zemfira Tacəddin qızı

1950 azərbaycanlı Ucar rayonundakı Lenin adına kolxozunun üzvü 333 nömrəli Qaradağlı seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Abdullayeva
Zəminə Absəddin qızı

1937 azərbaycanlı Qutqaşen rayonundakı K. Marks adına kolxozunun üzvü 273 nömrəli Nic seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Avakyan
Qalya Balabəyovna

1936 erməni Şaumyan (kənd) rayonundakı Lenin adına sovxozunun sağıcısı 362 nömrəli Şaumyan kənd seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Ağabalayeva
Bənövşə Mövlüd qızı

1941 azərbaycanlı Xaçmaz rayonundakı "Ukrayna" sovxozunun fəhləsi 350 nömrəli Xudat seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Ağahüseynov
Tofiq Yaqub oğlu

1923 azərbaycanlı Bakı Hava Hücumündan Müdafiə dairəsi komandananının birinci müavini 351 nömrəli Ləcət seçki dairəsi 1976-cı ilin iyulun 4-də seçilmişdir
Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Ağayev
Babalı Məmiş oğlu

1932 azərbaycanlı Azərbaycan KP Lerik RK-nın birinci katibi 350 nömrəli Lerik seçki dairəsi

Ticarət və əhalyə məişət xidməti komissiyası
Ağayev
Kamal Əlibala oğlu

1930‒2006 azərbaycanlı Azərbaycan KP Cəbrayıl RK-nın birinci katibi 206 nömrəli Şükürbəyli seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Ağayev
Ruslan Ağa oğlu

1932 azərbaycanlı Azərbaycan KP Kürdəmir RK-nın birinci katibi 278 nömrəli Atakişili seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Ağayev
Hüseyn Bayram oğlu

1926 azərbaycanlı "Azərbaycan" kolxozunun sədri 180 nömrəli Alpout seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Ağayeva
Şükufə Novruz qızı

1937 azərbaycanlı "Şimal" DRES-in elektrik ustası 5 nömrəli Şüvəlan seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Ağamalyan
İzabella İşxanovna

1934 erməni Kirovabad yağ-piy kombinatında elevator nəqlediçisi 106 nömrəli Kirovabad-Caparidze seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Adamyan
Suren Arutyunoviç

1913‒1983 erməni Martuni rayonundakı "Kommunizm" kolxozunun sədri 397 nömrəli Qırmızı Bazar seçki dairəsi

Sədrinin müavini
Ayriyan
Aleksandr Arsenoviç

1920‒1988 erməni Azərbaycan SSR meşə və ağac emalı sənayesi naziri 375 nömrəli Naxçıvan üçüncü şəhər seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Alıkişiyev
Tağı Allahyar oğlu

1928 azərbaycanlı Mirbəşir rayonundakı "Şəfəq" kolxozunun sədri 299 nömrəli Mirbəşir seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Allahverdiyev
Tofiq Əliheydər oğlu

1917‒1982 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti Dövlət Peşə Təhsili Komitəsinin sədri 302 nömrəli Neftçala seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Asanov
Dadaş Mirzə oğlu

1930 azərbaycanlı Azərbaycan SSR avtomobil yolları tikintisi və istismarı naziri 281 nömrəli Pircahan seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Aslanov
Armais Əmiroviç

1923‒1992 erməni Dağlıq Qarabağ Muxtar Vilayəti Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri 392 nömrəli Mardakert seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti sədrinin müavini
Aslanov
Ramazan Mohuma oğlu

1951 avar Zaqatala rayonundakı K. Marks adına kolxozun tütünçüsü 219 nömrəli Göyəm seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Aslanova
Zəminə Sərdar qızı

1940 azərbaycanlı Sabirabad rayonundakı 26 Bakı komissarı adına kolxozun briqadiri 317 nömrəli Kürkəndi seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Aslanova
Kübra Ələstan qızı

1949 azərbaycanlı Dəvəçi rayonundakı Nərimanov adına sovxozun fəhləsi 207 nömrəli Dəvəçi seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Atabekyan
Yuri Setrakoviç

1936 erməni İsmayıllı rayonundakı Şaumyan adına kolxozun traktor briqadasının birqadiri 229 nömrəli İsmayıllı seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Axundov
Sənan Səməndar oğlu

1932 azərbaycanlı Bakı məişət kondisioneri zavodunun direktoru 45 nömrəli Məmmədyarov seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Axundov
Hacağa Məlikməmməd oğlu

1926 azərbaycanlı Kalinin adına təcrübə-eksperiment zavodunda yonucu-tokar 63 nömrəli 28 Aprel adına seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
B
Babayan
Hrant Markaroviç

1927 erməni "Kommunist" (erməni dilində) qəzetinin redaktoru 62 nömrəli Vağzalyanı seçki dairəsi

Xalq maarif və elm komissiyası
Babayev
Əlisaab Baba oğlu

1927‒1994 azərbaycanlı Azərbaycan KP Saatlı RK-nın birinci katibi 311 nömrəli Bayramovka seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Babayev
Mürsəl Ələkbər oğlu

1929 azərbaycanlı Azərbaycan SSR avtomobil nəqliyyatı naziri 138 nömrəli Yevlax birinci şəhər seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Babayev
Nəbi Ələkbər oğlu

1924‒2007 azərbaycanlı Azərbaycan Xarici Ölkələrlə Dostluq və Mədəni Əlaqə Cəmiyyətinin sədri 147 nömrəli Aşağı Göynük seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Babiçeva
Kseniya Lvovna

1907 rus S. Vurğun adına Azərbaycan Rus Dram Teatrının artisti 15 nömrəli Dənizkənarı seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Bağırzadə
Faiq Məmməd oğlu

1926‒1988 azərbaycanlı S. M. Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universitetinin rektoru 72 nömrəli Qorki seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Bağırov
Zakir Nəriman oğlu

1929‒1989 azərbaycanlı Azərbaycan SSR mədəniyyət naziri 105 nömrəli Kirovabad-Şaumyan seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Bayramov
Bəhlul Əlibala oğlu

1932 azərbaycanlı Lerik rayonundakı Jdanov adına kolxozun çobanı 289 nömrəli Nüvədi seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Bayramov
Zəbibulla Ramazan oğlu

1939 azərbaycanlı Zaqatala rayonundakı İliç adına kolxozun baramaçısı 218 nömrəli Əliabad seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Bayramov
Fərman Hüseyn oğlu

1936 azərbaycanlı 5 nömrəli tikinti tresti 51 nömrəli mexanikləşdirmiş səyyar dəstəsinin elektrik qaynaqçısı 373 nömrəli Naxçıvan birinci şəhər seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Bayramova
Ətir Mahmud qızı

1944 azərbaycanlı Bakı süd kombinatının briqadiri 49 nömrəli Azərneftmaş seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Bartaşşuk
Konstantin Petroviç

1938 rus P. Montin adına neft-mədən maşınqayırma zavodunda tokar 89 nömrəli Şaumyan seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Baxışov
Əlövsət Məmmədşah oğlu

1923‒2013 azərbaycanlı Azərbaycan KP Gədəbəy RK-nın birinci katibi 253 nömrəli Novoivanovka seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Baxışov
Hümbət Murad oğlu

1934 azərbaycanlı B. Sərdarov adına maşınqayırma zavodunun dəmirçisi 22 nömrəli İkinci Kirov seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Baxışova
Maniyə Səməd qızı

1938 azərbaycanlı Ağdaş rayonundalı "Şirvan" kolxozunun pambıqçısı 160 nömrəli Qolqəti seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Baxşəliyev
Baxşəli Həsənəli oğlu

1929 azərbaycanlı Azərbaycan SSR maliyyə naziri 192 nömrəli Çaxırlı seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Benko
Yevgeniya Aleksandrovna

1938 rus Xaçmaz rayonundakı "İliç yolu" sovxozunun manqabaşçısı 349 nömrəli Nərəcan seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Bilalova
Fatma Məmməd qızı

1931 azərbaycanlı V. İ. Lenin adına toxuculuq kombinatında növbə ustası 86 nömrəli Fabrik seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Bıçenko
Vasili İliç

1920‒1999 ukraynalı SSRİ müdafiə Nazirliyində siyasi işdə çalışır 75 nömrəli Saray seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
Boqoslovski
Valentin Afanasyeviç

1924‒2007 rus Azərbaycan KP Dağlıq Qarabağ Muxtar Vilayət Komitəsinin ikinci katibi 395 nömrəli Arutyunaqomer seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Boyko
Valeri Vladimiroviç

1949 belorus Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Texnikası Birliyinin 26 Bakı komissarı adına mexanizm zavodunun çilingəri 60 nömrəli Hüsü Hacıyev adına seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Budaqov
Bəhram Əli oğlu

1950 azərbaycanlı Kirovabad çini qablar zavodunun tökücüsü 118 nömrəli Kirovabad-Orconikidze seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Bullayev
Abdulla Məhəmməd oğlu

1931 azərbaycanlı Azərbaycan KP Qutqaşen RK-nın birinci katibi 271 nömrəli Qutqaşen seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
C
Cabbarov
Muradxan Mahmud oğlu

1926‒2006 azərbaycanlı Azərbaycan KP Laçın RK-nın birinci katibi 280 nömrəli Hoçaz seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Cavadzadə
Mirməmməd Cavad oğlu

1927‒2008 azərbaycanlı Ə. Əliyev adına Azərbaycan Həkimləri Təkmilləşdirmə İnstitutun rektoru 294 nömrəli Kalinovka seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Cəbrayılov
Ənvər Fəttah oğlu

1931 azərbaycanlı Azərbaycan KP xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri 186 nömrəli Talalar seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Cəlilov
Mirzəmurad Cəlil oğlu

1942 azərbaycanlı Sov. İKP XXII qurultayı adına Neft və Qazçıxarma İdarəsinin operatoru 2 nömrəli Gürgən seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Cəfərov
Əbülfəz Cəfər oğlu

1934 azərbaycanlı Culfa lokomotiv deposunun maşinisti 376 nömrəli Culfa seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Cəfərov
Hüsü Feyruz oğlu

1937 azərbaycanlı Salyan rayonundakı SSRİ 50-illiyi adına sovxozun briqadiri 323 nömrəli Qaraçala seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Cəfərova
Zöhər Canmirzə qızı

1943 azərbaycanlı Salyan elektrik qaynaq avadanları zavodunun ştamplatyıcısı 320 nömrəli Salyan kənd seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Cəfərova
Simuzər Məmməd qızı

1949 azərbaycanlı Kirovabad 2 nömrəli çörək zavodunda çörəkbişirən 117 nömrəli Kirovabad-Nərimanov seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Cəfərova
Cəvahir Vəliəhəd qızı

1951 azərbaycanlı Cəlilabad rayonundakı Kalinin adına sovxozun fəhləsi 203 nömrəli Şiləvengə seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Cəfərova
Şərəf Əliqulu qızı

1953 azərbaycanlı Göyçay rayonundakı "Şirvan" kolxozunun pambıqçısı 191 nömrəli Qaraməryam seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Cumanyan
Arşalus Avetisovna

1930 erməni Xanlar rayonundakı aqrar-sənaye kombiinatının fəhləsi 341 nömrəli Xanlar seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
D
Dadaşov
Qurban Hüseyn oğlu

1951 azərbaycanlı Siyəzən Neft və Qazçıxarma İdarəsi quyuları yeraltı təmir sexinin operatoru 208 nömrəli Siyəzən seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Dadaşov
Müseyib Mirzə oğlu

1896 azərbaycanlı İttifaq əhəmiyyətli fərdi pensiyaçı 296 nömrəli Boradigah seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
Dadaşova
Səyyarə Kamil qızı

1952 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Yüngül Sənaye Nazirliyi 1 nömrəli ayaqqabı fabrikinin fəhləsidir 17 nömrəli Kommunist seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Dəmirova
Nəzifə Şeydabəy qızı

1953 ləzgi Qusar rayonundakı K. Marks adına sovxozun sağıcısı 270 nömrəli Gədəzeyxur seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Dibirova
Səfiyə Hacı qızı

1933 azərbaycanlı Azərbaycan KP Qax RK-nın birinci katibi 248 nömrəli Tasmalı seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Donskaya
Aleksandra Yuryevna

1949 rus Azərbaycan SSR Yerli Sənaye Nazirliyinin metal-plastik kütlə zavodunun presləyicisi 59 nömrəli Cəfər Cabbarlı adına seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Dünyamalıyev
Musa Allahverdi oğlu

1930 azərbaycanlı Qazax rayonundakı Ceyrançöl qoyunçuluq sovxozunun baş çobanı 239 nömrəli Poylu seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Ə
Əbdülkəriməmova
Yetər Əhməd qızı

1948 azərbaycanlı Qazax rayonundakı "Komintern" sovxozunun fəhləsi 234 nömrəli Daş Salahlı seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Əbilova
Güllü Əbil qızı

1924‒1994 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Ali Soveti Rəyasət Heyətinin katibi 346 nömrəli Xaçmaz şəhər seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Əzizova
Dürsədəf Rüstəm qızı

1944 azərbaycanlı Salyan rayonundakı Q. Səmədov adına kolxozunun briqadiri 321 nömrəli Sarvan seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Əyyubov
Fərrux Əsgər oğlu

1949 azərbaycanlı Sumqayıt alüminium zavodunun elektrolizçisi 133 nömrəli Sumqayıt-Gənclər seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Əyyubova
Bənövşə Mahmud qızı

1953 azərbaycanlı Qazax rayonundakı Vaqif adına sovxozun fəhləsi 236 nömrəli Kosalar seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Əkbərova
Valentina Alekseyevna

1938 rus Serebrovski adına Neft və Qazçıxarma İdarəsində neft və qazçıxarma operatoru 85 nömrəli Serebrovski seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Ələsgərova
Şamama Məmmədovna

1904‒1977 azərbaycanlı Krupskaya adına doğum evinin baş həkimi 8 nömrəli Bayıl seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Əliyev
Qəzənfər Kərim oğlu

1927‒1984 azərbaycanlı Kirovabad stansiyası lokomotiv deposunun elektrovoz maşinisti 113 nömrəli Kirovabad-Vağzalyanı seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Əliyev
Qurban Həsən oğlu

1921‒2008 azərbaycanlı Azərbaycan SSR orta və ixtisas təhsili naziri 70 nömrəli Qədirli seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Əliyev
Məhəmməd Mayıl oğlu

1951 azərbaycanlı Ağcabədi rayonundakı Çkalov adına kolxozun mexanizatoru 166 nömrəli Kəhrizli seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Əliyev
Nizaməli Əlibaba oğlu

1950 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Avtomobil Nəqliyyatı Nazirliyi 2710 nömrəli avtomobil dəstəsinin sürücüsü 103 nömrəli Əli Bayramlı üçüncü şəhər seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Əliyev
Nurəddin Məcid oğlu

1920‒1991 azərbaycanlı Azərbaycan Mülki Aviasiya İdarəsinin rəisi 34 nömrəli Birinci Zabrat seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Əliyev
Nuruş Əlihəsən oğlu

1911‒1995 azərbaycanlı Neftçala rayonundakı S. Şaumyan adına kolxozun sədri 304 nömrəli Xıllı seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
Əliyev
Sabir Məmmədbala oğlu

1933 azərbaycanlı V. İ. Lenin adına Bakı metropolitenində elektrik qatarın baş maşinisti 56 nömrəli Mustafa Sübhi adına seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Əliyev
Famil Mahmud oğlu

1938 azərbaycanlı Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Texnikası Birliyi Ağdam rayon şöbəsinin traktorçusu 154 nömrəli Ağdam seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Əliyev
Heydər Əlirza oğlu

1923‒2003 azərbaycanlı Azərbaycan Kommunist Partiyası Mərkəzi Komitəsinin birinci katibi 29 nömrəli Birinci Razin seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
Əliyev
Şamil Musa oğlu

1928 azərbaycanlı Oktyabr inqilabı adına Bakı vaqon təmiri zavodun qazançılar briqadiri 58 nömrəli Səməd Vurğun adına seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Əliyeva
Mələksə Səməd qızı

1953 azərbaycanlı Tovuz rayonundakı Kirov adına sovxozun fəhləsi 329 nömrəli Qəribli seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Əliyeva
Rəhilə Musa qızı

1953 azərbaycanlı "Qırmızı proletar" zavodunun nəzarətçisi 35 nömrəli Maştağa seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Əliyeva
Səkinə Abbas qızı

1925‒2010 azərbaycanlı Naxçıvan MSSR Ali Soveti Rəyasət Heyətinin sədri 377 nömrəli Əbrəqunis seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti sədrinin müavini
Əliyeva
Solmaz Səməd qızı

1944‒2012 azərbaycanlı Lənkəran rayonundakı B. Abbasov adına sovxozun manqabaşçısı 285 nömrəli Gərmətük seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Əliyeva
Fatma İbrahim qızı

1949 azərbaycanlı Əzizbəyov adına Neft və Qazçıxarma İdarəsi elmi-tədqiqat və istehsalat işləri sexin laborantıdır 7 nömrəli Buzovna seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Əliyeva
Şamama Tanrıverdi qızı

1938 azərbaycanlı Yevlax rayonundakı "Kommunist" kolxozun üzvü 140 nömrəli Malbinəsi seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Əmənov
Akif Məmi oğlu

1942 azərbaycanlı Əli Bayramlı Qazma İşləri İdarəsinin buruq ustası 102 nömrəli Əli Bayramlı ikinci şəhər seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Əmirov
Əli Cabbar oğlu

1915‒1979 azərbaycanlı Azərneft Birliyinin baş direktoru 20 nömrəli Ələt seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Əmirov
Fikrət Məşədicəmil oğlu

1922‒1984 azərbaycanlı SSRİ Bəstəkarlar İttifaqının katibi 108 nömrəli Kirovabad-Sabir seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Əsədov
Hilal Məmməd oğlu

1908 azərbaycanlı Azərbaycan Dövlət Plan Komitəsinin sədri 319 nömrəli Salyan şəhər seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Əsədova
Urqiyə Qara qızı

1926 azərbaycanlı 5 nömrəli dəmir-beton məmulatı zavodunda krançı 125 nömrəli Mingəçevir üçüncü sol sahil seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Əsgərov
Balağa Əbdülməcid oğlu

1937 azərbaycanlı Kirov adına Neft və Qazçıxarma İdarəsi quyuları əsaslı təmir sexinin qazmaçısı 25 nömrəli Binəqədi seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Əsgərov
İsmayıl Nəsrulla oğlu

1914 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK təşkilatpartiya işi şöbəsinin müdiri 190 nömrəli Göyçay kənd seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Əsgərov
Məmməd Həsən oğlu

1918‒1988 azərbaycanlı Azərbaycan KP Şamxor RK-nın birinci katibi 354 nömrəli Şamxor şəhər seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Əsgərov
Rafiq Qəmbər oğlu

1938 azərbaycanlı Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Texnika Birliyi sədrinin birinci müavini 170 nömrəli Qobu seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Əsgərova
Pambıq Paşa qızı

1953 azərbaycanlı Kürdəmir rayonundakı Şirvani adına kolxozun üzvü 277 nömrəli Mollakənd seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Əsgərova
Firuzə Məmmədəli qızı

1950 azərbaycanlı Gədəbəy rayonundakı "Moskva" kolxozunun manqabaşçısı 250 nömrəli Slavyanka seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Əfəndiyev
Fikrət Şərif oğlu

1926 azərbaycanlı Azərbaycan KP Zərdab RK-nın birinci katibi 222 nömrəli Zərdab seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Əfəndiyev
Hacıbaba Şərif oğlu

1914 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Xalq Nəzarəti Komitəsinin sədri 155 nömrəli Qiyaslı seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Əhmədov
Qədim Şahvəli oğlu

1929 azərbaycanlı Azərbaycan KP Füzuli RK-nın birinci katibi 339 nömrəli Pirəhmədli seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Əhmədov
İbrahim Seyfulla oğlu

1927 azərbaycanlı OADKYC-ın respublika komitəsinin sədri 227 nömrəli Bir may seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Əhmədov
Nəcməddin Xələf oğlu

1923 azərbaycanlı Azərbaycan KP Nərimanov RK-nın birinci katibi 51 nömrəli Qaqarin seçki dairəsi

Ticarət və əhalyə məişət xidməti komissiyası
Əhmədov
Fikrət Həmid oğlu

1930 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK elm və tədris müəssisələri şöbəsinin müdiri 81 nömrəli Yeni Suraxanı seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Əhmədova
Gülcənnət Surxay qızı

1953 azərbaycanlı Masallı rayonundakı "Sosializm" sovxozun fəhləsi 292 nömrəli Banbaşı seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Əhmədova
Tatyana Rəhim qızı

1941 azərbaycanlı Sov. İKP XXII qurultayı adına Bakı neftayırma zavodunun baş operatoru 87 nömrəli Əhmədli seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
F
Fərəcova
Adilə Yusif qızı

1926 azərbaycanlı Kirovabad mexanizm zavodunun milçisi 110 nömrəli Kirovabad-Əzizbəyov seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Fərzəliyev
Qədir Vəli oğlu

1937 azərbaycanlı Orconikidze adına Neft və Qazçıxarma İdarəsi 5 nömrəli rayon mühəndis-texnoloji xidmət sahəsinin neft və qazçıxarma operatoru 84 nömrəli Dzerjinski seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Fətullayeva
Fəridə Əli qızı

1951 azərbaycanlı Naxçıvan MSSR Ordubad aqrar-sənaye kombinatının fəhləsi 386 nömrəli Ordubad seçki dairəsi

Sədrinin müavini
Fleqontova
Anna Alekseyevna

1929 rus N. Nərimanov adına corab-trikotaj kombinatında usta köməkçisi 57 nömrəli Dağlıq seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
H
Hacıbalayev
Sultanhəmid Şahmərdan oğlu

1937 ləzgi Azərbaycan KP Qusar RK-nın birinci katibi 267 nömrəli Hil seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Hacıyev
Bəhman Əbiş oğlu

1926‒1998 azərbaycanlı Sov. İKP XXII qurultayı adına Neft və Qazçıxarma İdarəsinin rəisi 3 nömrəli Qala seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
Hacıyev
Saleh Hilal oğlu

1932‒2013 azərbaycanlı Azərbaycan SSR-də Meliorasiya Tikintisi Baş İdarəsinin rəisi 378 nömrəli İliç kənd seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Hacıyev
Hacıməmməd Xasməmməd oğlu

1925 azərbaycanlı Füzuli rayonundakı N. Nərimanov adına kolxozun briqadiri 337 nömrəli Qaraxanbəyli seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Hacıyev
Zülfü Saleh oğlu

1935‒1991 azərbaycanlı Sumqayıt Şəhər Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri 129 nömrəli Nasoslu seçki dairəsi 1976-cı ilin iyulun 4-də seçilmişdir
Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Hacıyeva
Xoşqədəm Xamoy qızı

1935 azərbaycanlı Yevlax tütün-fermentləşdirmə zavodunda çeşidləyici 139 nömrəli Yevlax ikinci şəhər seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Haşımov
Cabbar Əzim oğlu

1925‒1987 azərbaycanlı Xəzər Gəmiçiliyi İdarəsinin rəisi 91 nömrəli Komsomol seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Haşımova
Familə Savalan qızı

1936 azərbaycanlı Laçın rayonundakı Sov. İKP XXII qurultayı adına kolxozun üzvü 279 nömrəli Laçın seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Heydərov
Arif Nəzər oğlu

1926‒1978 azərbaycanlı Azərbaycan SSR daxili işlər naziri 61 nömrəli Sovet seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Heydərov
Mahmud Əli oğlu

1928 azərbaycanlı Qax rayonundakı 26 Bakı komissarı adına kolxozun çobanı 246 nömrəli Qax seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Həkimov
Kamil Əlisoltan oğlu

1927 azərbaycanlı Azərbaycan SSR neftayırma və neft kimyası naziri 90 nömrəli Qarayev seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Həsənov
Pənah Allahverdi oğlu

1930 azərbaycanlı İmişli rayonundakı M. B. Qasımov adına kolxozun tarlaçılıq briqadasının başçısı 228 nömrəli Rəsullu seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Həsənov
Həbib Rəhim oğlu

1922‒2004 azərbaycanlı Azərbaycan KP Tovuz RK-nın birinci katibi 331 nömrəli Aşağı Quşçu seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Həsənov
Hörmət Nuhbala oğlu

1936 azərbaycanlı Quba rayonundakı SSRİ-nin 50 illiyi adına sovxozun briqadiri 259 nömrəli Quba ikinci şəhər seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Həsənova
Qızqayıt Salman qızı

1924‒2012 azərbaycanlı Puşkin rayonundakı Telman adına kolxozun sədri 307 nömrəli Xırmandalı seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Həsənova
Zərnigar Qəhrəman qızı

1949 azərbaycanlı Ağcabədi rayonundakı S. Vurğun adına kolxozun üzvü 163 nömrəli Ağcabədi kənd seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Həsənova
Züleyxa Məhərrəm qızı

1923‒1982 azərbaycanlı Azərbaycan SSR əhaliyə məişət xidməti naziri 293 nömrəli Təklə seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Həsənova
Gülüstan Ağəli qızı

1925 azərbaycanlı İsmayıllı rayonundakı "Sovet Azərbaycanın 40 illiyi" sovxozunun sağıcısı 232 nömrəli Qoşakənd seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Hümbətova
Tamara Əhməd qızı

1929 azərbaycanlı Azərbaycan KP Abşeron RK-nın birinci katibi 295 nömrəli Basqal seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Hüseynzadə
Əlimuxtar Ağaqulu oğlu

1924‒2007 azərbaycanlı Azərbaycan SSR kənd tikintisi naziri 215 nömrəli Zaqatala seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Hüseynzadə
Ramiz Cabbar oğlu

1940 azərbaycanlı Lenin adına maşınqayırma zavodunun çilingəri 96 nömrəli Gənclik seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Hüseynov
Aydın Əbdülrəhim oğlu

1942 azərbaycanlı Bakı Baş Tikinti İdarəsinin 2 nömrəli tikinti idarəsi komleks briqadasının briqadiri 54 nömrəli Mirzağa Əliyev adına seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Hüseynov
Vaqif Əlövsət oğlu

1942 azərbaycanlı Azərbaycan LKGİ MK-nın birinci katibi 237 nömrəli Ağstafa seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Hüseynov
Vasif Səfərəli oğlu

1933 azərbaycanlı Azərbaycan KP Ağsu RK-nın birinci katibi 178 nömrəli Qaraqoyunlu seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Hüseynov
Əli Nəcəf oğlu

1918‒1987 azərbaycanlı Lerik rayonu Dəstər kənd Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri 290 nömrəli Çayrüd seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
Hüseynov
Əliş Qaraş oğlu

1925 azərbaycanlı Masallı rayonundakı Krupskaya adına sovxozun briqadiri 297 nömrəli Xıl seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komisisyası
Hüseynov
Kamran Əsəd oğlu

1913‒2006 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti sədrinin müavini 392 nömrəli Xilmilli seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Hüseynov
Mikayıl Ələsgər oğlu

1905‒1992 azərbaycanlı Azərbaycan Politexniki İnstitunun professoru, Memarlıq və İncəsənət İnstitutunun direktoru, Azərbaycan SSR Arxitektorlar İttifaqı idarə heyətinin sədri 80 nömrəli Musabəyov seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
Hüseynov
Rəhim Əlihüseyn oğlu

1936 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti Baş Maddi-Texniki Təchizat İdarənin rəisi 357 nömrəli Düyərli seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Hüseynov
Hüseyn Yusif oğlu

1932 azərbaycanlı Artyom adına Neft və Qazçıxarma İdarəsi quyuları əsaslı təmir sexin qazma ustası 1 nömrəli Artyom seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Hüseynova
Maral Mənsim qızı

1941 azərbaycanlı Astara rayonundakı V. İ. Lenin adına subtropik bitkilər sovxozunun manqabaşçısı 173 nömrəli Ərçivan seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Hüseynova
Rahilə Allahverdi qızı

1948 azərbaycanlı Göyçay rayonundakı Kalinin adına kolxozun manqabaşçısı 193 nömrəli Qarabaqqal seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Hüseynova
Fatma Rza qızı

1939 azərbaycanlı Sabirabad rayonundakı Lenin adına kolxozun briqadiri 318 nömrəli Pokrovka seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
X
Xankişiyev
Təvəkkül Əlibaba oğlu

1924 azərbaycanlı Azərbaycan KP Neftçala RK-nın birinci katibi 305 nömrəli Xolqarabucaq seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Xanməmmədova
Səmayə Rizvan qızı

1938 azərbaycanlı Neftçala rayonundakı S. M. Kirov adına balıq kombinatının fəhləsi 303 nömrəli Bankə seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Xəlilov
Qurban Əli oğlu

1906‒2000 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Ali Soveti Rəyasət Heyətinin sədri 121 nömrəli Lənkəran ikinci şəhər seçki dairəsi

Rəyasət Heyətinin sədri
Xəlilov
Gülabba Şirin oğlu

1910 azərbaycanlı Sabirabad rayonundakı Jdanov adına kolxozun sədri 313 nömrəli Şıx Salahlı seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Xəlilov
Məmməd Rza oğlu

1917‒1976 azərbaycanlı Azərbaycan SSR kənd təsərrüfatı naziri 336 nömrəli Füzuli seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
İ
İbrahimov
Abdulla Hacıbaba oğlu

1921‒2003 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Ali Məhkəməsinin sədri 352 nömrəli Qusarçay seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
İbrahimov
Əli İsmayıl oğlu

1913‒1985 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Sovetinin sədri 325 nömrəli Tovuz seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
İbrahimov
Məmmədağa Məmməd oğlu

1934 azərbaycanlı Astara rayonundakı Lenin adına subtropik sovxozunun baş aqronomu 172 nömrəli Pensər seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
İbrahimov
Mirzə Əjdər oğlu

1911‒1993 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Yazıçılar Birliyinin birinci katibi 162 nömrəli Ağcabədi seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
İbrahimov
Nazim Sadıq oğlu

1935 azərbaycanlı Azərbaycan KP Oktyabr RK-nın birinci katibi 76 nömrəli Nərimanov seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
İbrahimov
Xəlfə İbrahim oğlu

1919‒1980 azərbaycanlı Azərbaycan KP Ağdaş RK-nın birinci katibi 161 nömrəli Ləki seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
İbrahimov
Hacağa Həlil oğlu

1923‒1992 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK katibi 242 nömrəli Qasım İsmayılov seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
İbrahimova
Məskurə Qədim qızı

1941 azərbaycanlı Yevlax rayonundakı S. Vurğun adına kolxozun manqabaşçısı 141 nömrəli Sovxoz seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissyası
İldırımzadə
Cahangir Şamil oğlu

1929 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK təşkilat və təbliğat şöbəsinin müdiri 159 nömrəli Şəmsabad seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
İmanova
Bahar İman qızı

1954 azərbaycanlı Şamxor rayonundakı "İnqilab" kolxozunun manqabaşçısı 356 nömrəli Dəllər seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
İndina
Lyubov Semyonovna

1948 rus Vladimir İliç adına Yeni Bakı neftayırma zavodunun operatoru 92 nömrəli Neftayırma seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
İsayev
Nəriman Ağaxan oğlu

1930‒1998 azərbaycanlı Azərbaycan SSR tikinti materialları sənayesi naziri 109 nömrəli Kirovabad-Bağmanlar seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
İsmayılov
Vahid Aslan oğlu

1931 azərbaycanlı Azərbaycan KP Ağcabədi RK-nın birinci katibi 164 nömrəli Üzəyirkənd seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
İsmayılov
Yaqub Abbasəli oğlu

1916‒1983 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti Dövlət Tikinti İşləri Komitəsinin sədri 233 nömrəli Qazax seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
İsmayılov
Sərxan Vəliməmməd oğlu

1930 azərbaycanlı Azərbaycan KP Ucar RK-nın birinci katibi 332 nömrəli Ucar seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
İsmayılova
Zemfira Məhərrəm qızı

1951 azərbaycanlı Naxçıvan MSSR-in İliç rayonundakı "1 May" kolxozunun üzvü 381 nömrəli Yengicə seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
İsmayılova
Çimnazxanım Bərnəli qızı

1952 azərbaycanlı Lenin adına Neft və Qazçıxarma İdarəsində neft və qazçıxarma operatoru 31 nömrəli Leninneft seçki dairəsi

Mandat komissiyası
K
Kazımova
Solmaz Cəmil qızı

1951 azərbaycanlı Qubadlı rayonundakı "Pravda" kolxozunun üzvü 257 nömrəli Xanlıq seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Kələntərova
Zərifə Əlibaba qızı

1938 azərbaycanlı S. Orconikdze adına Kirovabad toxuculuq kombinatında toxucu 119 nömrəli Kirovabad-Sovet seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Kərimov
Yusif Müseyib oğlu

1926‒1997 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Baş Energetika və Elektrikləşdirmə İdarənin rəisi 145 nömrəli Şəki üçüncü şəhər seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Kərimov
Yusif Hüseynağa oğlu

1925 azərbaycanlı Bakı Şəhər İcraiyyə Komitəsi Daxili İşlər İdarəsinin rəisi 82 nömrəli Orconikidze seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Kərimov
Kərim Nuh oğlu

1923 azərbaycanlı Şamaxı rayonundakı Xaqani adına sovxozun briqadiri 370 nömrəli Göylər seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Kərimov
Müzəffər Həsən oğlu

1946 azərbaycanlı Zaqafqaziya maşın-sınaq stansiya təcrübə təsərrüfatının mexanizatoru 344 nömrəli Səfərəliyev seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Kərimov
Nəzir Qibləli oğlu

1928 azərbaycanlı Azərbaycan KP Zəngilan RK-nın birinci katibi 220 nömrəli Zəngilan seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Kərimov
Niyaz Əvəz oğlu

1931‒1981 azərbaycanlı Azərbaycan KP İmişli RK-nın birinci katibi 226 nömrəli Qaradonlu seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Kərimov
Xalid Hacıbaba oğlu

1930 azərbaycanlı Azərbaycan KP Mingəçevir Şəhər Komitəsinin birinci katibi 124 nömrəli Mingəçevir ikinci sol sahil seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Kərimov
Şakir Kərim oğlu

1936 azərbaycanlı Azərbaycan KP Lenin RK-nın birinci katibi 38 nömrəli Bilgəh seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Kərimova
Narınc Mansur qızı

1953 azərbaycanlı Sabirabad rayonundakı "İşıqlı yol" kolxozunun üzvü 314 nömrəli Çölbeşdəli seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Kirilyuk
Vasili Konstantinoviç

1928‒1996 ukraynalı Sovet Ordusunda xidmət edir 77 nömrəli Mirzə Fətəli Axundov adına seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Kirsanov
Yakov Mixayloviç

1907 rus Azərbaycan KP MK ümumi şöbəsinin müdiri 52 nömrəli Alatava seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Korıtin
Yuri Vladimiroviç

1940 rus Azərbaycan KP MK-nın təlimatçısı 42 nömrəli 26-lar adına seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Kuznetsova
Zoya Nikolayevna

1925 rus Lenin elektrik şəbəkəsinin elektrik montyoru 33 nömrəli Balaxanı seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Kulaşvili
Sarfi Konstantinovna

1927 gürcü Qax rayonundakı Nizami adına kolxozun manqabaşçısı 247 nömrəli Qaxinqiloy seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Kulikova
Raisa Yakovlevna

1939 rus Bakı Ayaqqabı İstehsalat Birliyinin dəstləyicisi 69 nömrəli "Qızıl Şərq" seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Q
Qabrielyan
Lida Andreyevna

1936 erməni Sumqayıt şəhəri yerli sənaye kombinatının tikişçi-motorçusudur 136 nömrəli Tələbə seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Qaziyev
Məmməd Yaqub oğlu

1921‒1977 azərbaycanlı Azərbaycan SSR ictimai təminat naziri 224 nömrəli İmişli seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Qalustyan
Edenya Semyonoviç

1935 erməni "Kommunist" nəşriyyatı mətbəəsinin çapçısıdır 71 nömrəli Aşağı Dağlıq seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Qarayev
Qaraman Həsən oğlu

1930 azərbaycanlı Ucar rayonundakı Füzuli adına kolxozun briqadiri 335 nömrəli Qazyan seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Qaraoğlanyan
Nina Armenakovna

1933 erməni Şamaxı rayonundakı Dimitrov adına kolxozun üzvü 367 nömrəli Mədrəsə seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Qasımov
Ağabala İlyas oğlu

1923 azərbaycanlı Azərbaycan KP Vartaşen RK-nın birinci katibi 187 nömrəli Vartaşen seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Qasparyan
Qriqori Qriqoryeviç

1935 erməni Bakı Baş Tikinti İdarəsinin 2 nömrəli evtikmə kombinatında quraşdırıçılar briqadiri 50 nömrəli Yeni İnqilab seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Qədirov
Abdulla Murad oğlu

1914‒1979 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Dövlət Plan Komitəsi sədrinin müavini 238 nömrəli Kalininkənd seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Qənbərov
Məmməd Mütəllim oğlu

1926‒1995 azərbaycanlı Səngəçal Dəniz Qazma İşləri İdarəsinin buruq ustası 17 nömrəli Qaradağ seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Qəribyan
Şmavon Akopoviç

1936‒2004 erməni Martuni rayonundakı K. Marks adına kolxozun üzvü 396 nömrəli Martuni seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Qorbaçova
Alla Abramovna

1941 rus Azərbaycan qaz emalı zavodunun qurğu operatoru 18 nömrəli Puta seçki dairəsi

Sədrinin müavini
Qriqoryan
Marusya Qriqoryevna

1951 erməni Dağlıq Qarabağ Muxtar Vilayətinin Mardakert rayonundakı Tereşkova adına kolxozun tütünçüsü 394 nömrəli Araçadzor seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Qriqoryan
Samvel Avanesoviç

1907‒1987 erməni "Qrakan Adrbedjan" jurnalının baş redaktoru 358 nömrəli Leninkənd seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
Qrinina
İrina Viktorovna

1953 rus Kirov adına maşınqayırma zavodun dəstləyicisi 32 nömrəli Sabunçu seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Qubadov
Hüseyn Həbib oğlu

1933 azərbaycanlı Azərbaycan KP Əli Bayramlı Şəhər Komitəsinin birinci katibi 101 nömrəli Əli Bayramlı birinci şəhər seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Qubina
Yevdokiya Aleksandrovna

1930 rus M. D. Hüseynov adına Kirovabad xalça-mahud kombinatında toxucu 112 nömrəli Kirovabad-Oktyabr birinci şəhər seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Quliyev
Boran Habil oğlu

1929 azərbaycanlı Xanlar rayonundakı "Qırmızı Samux" qoyunçuluq sovxozunda baş çoban 345 nömrəli Qovlarsarı seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Quliyev
Danil Piri oğlu

1923‒2001 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK yanında Partiya Tarixi İnstitutunun direktoru 74 nömrəli Oktyabr seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Quliyev
Əli Musa oğlu

1912‒1989 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Elmlər Akademiyası Aşqarlar Kimyası İnstitutunun direktoru 88 nömrəli Neft-zavod seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Quliyev
İlyas Barxudar oğlu

1930‒2003 azərbaycanlı 3 nömrəli Kirovabad Sənaye Müəssisələri Tikintisi Tresti 30 nömrəli tikinti idarəsi kompleks briqadasının briqadiri 114 nömrəli Kirovabad seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
Quliyev
Murtuz Heydər oğlu

1920 azərbaycanlı Azərbaycan SSR hərbi komissarı 116 nömrəli Kirovabad-Kirov seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Quliyev
Həsən Əli oğlu

1933 azərbaycanlı Tovuz rayonundakı Nizami adına sovxozunun baş çobanı 330 nömrəli Öysüzlü seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Quliyeva
Zemfira Mikayıl qızı

1950 azərbaycanlı Azərbaycan LKGİ 50-illiyi adına Bakı elektrik maşınqayırma zavodunun sarıyıcısı 46 nömrəli Birinci Montin seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Quliyeva
Zümrüd İsmayıl qızı

1950 azərbaycanlı Qasım İsmayılov rayonundakı Bəsti Bağırova adına kolxozun pambıqçısı 245 nömrəli Dəlməmmədli seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Quliyeva
Kifyət Əli qızı

1953 azərbaycanlı Cəlilabad rayonundakı "Moskva" kolxozunun manqabaşçısı 201 nömrəli Andreyevka seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Quliyeva
Şükufə Bəşir qızı

1935 azərbaycanlı Mirbəşir rayonundakı İliç adına kolxozun üzvü 301 nömrəli Evoğlu seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Qulyan
Lena Baxşiyevna

1935 erməni Dağlıq Qarabağ Muxtar Vilayətinin Mardakert rayonundakı "Leninavan" sovxozunun sağıcısı 392 nömrəli Leninavan seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Qurbanov
İbrahim Musa oğlu

1925‒1992 azərbaycanlı Salyan Rayon Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri 324 nömrəli Qarabağlı seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Qurbanova
Gülsənəm Qurbanismayıl qızı

1953 azərbaycanlı Zaqatala rayonundakı "Kommunizm yolu" kolxozunun sağıcısı 217 nömrəli Çobankol seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Qurbanova
Mahmuzər Yusif qızı

1937 azərbaycanlı Hövsan sovxozunun sağıcısı 168 nömrəli Ceyranbatan seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Qurbanova
Hökümə Abbasəli qızı

1913‒1988 azərbaycanlı M. Əzizbəyov adına Azərbaycan Dövlət Akademik Dram Teatrının artisti 143 nömrəli Şəki birinci şəhər seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Qurviç
Yefim Qriqoryeviç

1917 yəhudi Azərinformun direktoru 39 nömrəli Fioletov seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Qusev
Pyotr Terentyeviç

1920 rus Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Şurasının katibi 126 nömrəli Mingəçevir sağ sahil seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
L
Ləmbəranski
Əliş Cəmil oğlu

1914‒1999 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti sədrinin müavini 99 nömrəli Çkalov seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
M
Maqomayev
Cəmaləddin Müslüm oğlu

1910‒1977 çeçen SSRİ Nazirlər Soveti yanında Azərbaycan SSR Nazirlər Sovetinin daimi nümayəndəsi 27 nömrəli İkinci Biləcəri seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Mayorov
Veniamin Stepanoviç

1930 rus Bakı Şəhər İcraiyyə Komitəsi sədrinin birinci müavini 4 nömrəli Binə seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Markaryants
Emma Haykovna

1942 erməni Bakı biskvit fabrikinin tort-pirojna bişirəni 48 nömrəli Mayakovski seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Mahmudov
Bilal Baxşəli oğlu

1929 azərbaycanlı Azərbaycan KP Balakən RK-nın birinci katibi 185 nömrəli Xalatala seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Mahmudov
Rəşid İsmayıl oğlu

1929‒2008 azərbaycanlı Azərbaycan KP Zaqatala RK-nın birinci katibi 216 nömrəli Muxax seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Mahmudova
Ağgül Maşallah qızı

1951 azərbaycanlı Füzuli rayonundakı 28 Aprel adına kolxozunun üzvü 338 nömrəli Horadiz seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Mahmudova
Nailə Balağa qızı

1952 azərbaycanlı Lənkəran rayonundakı Puşkin adına sovxozun fəhləsi 284 nömrəli Girdəni seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Merzlikina
Anna İvanovna

1935 rus Sumqayıt sintetik kauçuk zavodunda baş aparatçı 137 nömrəli Sumqayıt seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Mehdizadə
Mehdi Məmməd oğlu

1903‒1984 azərbaycanlı Azərbaycan SSR maarif naziri 315 nömrəli Surra seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Mehdiyev
Əbiş Əliş oğlu

1931 azərbaycanlı Cəlilabad rayonundakı Məmmədyarov adına soxvozun traktorçusu 199 nömrəli Xanəgah seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Mehdiyev
Məhərrəm Surxay oğlu

1951 azərbaycanlı 9 nömrəli trestin 92 nömrəli tikinti idarəsində rəngsaz-suvaqçı 400 nömrəli Şuşa seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Məmmədzadə
Ramiz Hüseynqulu oğlu

1930 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK katibi 65 nömrəli Əzizbəyov seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Məmmədov
Aydın Yusif oğlu

1932 azərbaycanlı Bakı Şəhər Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri 21 nömrəli Kirov seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Məmmədov
Arif Hüseynqulu oğlu

1929 azərbaycanlı Azərbaycan SSR ət və süd sənayesi naziri 384 nömrəli Nehrəm seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Məmmədov
Qambay Ələsgər oğlu

1921‒1990 azərbaycanlı Azərbaycan SSR prokuroru 327 nömrəli Qovlar seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Məmmədov
Eyvaz Əbdürəhman oğlu

1921 azərbaycanlı Azərbaycan SSR ədliyyə naziri 100 nömrəli Məktəb seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Məmmədov
İsa Əli oğlu

1926‒2007 azərbaycanlı Azərbaycan KP Lənkəran RK-nın birinci katibi 282 nömrəli Avrora seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
Məmmədov
Kamil Seyid oğlu

1931 azərbaycanlı Azərbaycan SSR yeyinti məhsulları sənayesi naziri 177 nömrəli Bərdə seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Məmmədov
Məmməd Əsgər oğlu

1928 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Sabirabad RK-nın birinci katibi 316 nömrəli Ulacalı seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Məmmədov
Müslüm Rəcəb oğlu

1931‒1999 azərbaycanlı Azərbaycan KP Nəsimi RK-nın birinci katibi 64 nömrəli Sverdlov seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Məmmədov
Rza Əli oğlu

1927 azərbaycanlı Ümumittifaq Neft Maşınqayırma Sənayesi Birliyinin sədri 28 nömrəli Razin seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Məmmədov
Umud Bibiqulu oğlu

1932 azərbaycanlı Bakı Baş Tikinti İdarəsinin 2 nömrəli tresti 24 nömrəli tikinti idarəsinin suvaqçılar briqadiri 41 nömrəli Çapayev seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Məmmədov
Cavanşir Ağalı oğlu

1932 azərbaycanlı Azərbaycan KP Jdanov RK-nın birinci katibi 211 nömrəli Jdanov seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Məmmədova
Adilə Məmməd qızı

1953 azərbaycanlı Ağdaş rayonundakı M. İ. Kalinin adına kolxozun pambıqçısı 158 nömrəli Ağdaş seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Məmmədova
Bacıxanım Rəzzaq qızı

1950 azərbaycanlı Masallı rayonundakı K. Marks adına sovxozun manqabaşçısı 295 nömrəli Ərkivan seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Məmmədova
Zibeydə Qara qızı

1936 azərbaycanlı Bərdə rayonundakı H. Aslanov adına kolxozun manqabaşçısı 181 nömrəli Qaradəmirçi seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Məmmədova
Kifayət Nağdı qızı

1950 azərbaycanlı Şamxor rayonundakı "Komsomol" kolxozunun manqabaşçısı 355 nömrəli Şamxor kənd seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Məmmədova
Maral Xudu qızı

1951 azərbaycanlı Lənkəran rayonundakı "ÜİLKGİ-nin 50-illiyi" sovxozunun fəhləsi 287 nömrəli Şağləsər seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Məmmədova
Nazxanım İsa qızı

1953 azərbaycanlı Qasım İsmayılov rayonundakı Jdanov adına kolxozun üzvü 243 nömrəli Naftalan seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Məmmədova
Pakizə Qəni qızı

1948 azərbaycanlı Jdanov rayonundakı S. Şaumyan adına kolxozun üzvü 212 nömrəli Eyvazlılar seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Məmmədova
Rəhilə Məmməd qızı

1954 azərbaycanlı Bərdə rayonundakı "Yeni həyat" kolxozunun sürücü-mexaniki 182 nömrəli Güloğlular seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Məmmədova
Rafiqə Əli qızı

1936 azərbaycanlı Azərbaycan KP Yardımlı RK-nın birinci katibi 372 nömrəli Arus seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Məmmədova
Sara İslam qızı

1948 azərbaycanlı Cəbrayıl rayonundakı "Azərbaycan" kolxozunun pambıqçısı 205 nömrəli Quycaq seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Mənsimova
Miryaqut Mirbəşir qızı

1950 azərbaycanlı Lənkəran mebel fabrikinin fəhləsi 120 nömrəli Lənkəran birinci şəhər seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Məsiyeva
Sura Hüseyn qızı

1948 azərbaycanlı Yardımlı rayonundakı N. Nərimanov adına kolxozun tütünçüsü 371 nömrəli Yardımlı seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Məhərrəmov
Bəhmən İsgəndər oğlu

1936 azərbaycanlı Naxçıvan MSSR-in İliç rayonundakı Nizami adına kolxozun mexanizatoru 379 nömrəli Dəmirçi seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Məhərrəmova
Sevil İmamqulu qızı

1951 azərbaycanlı İmişli rayonundakı M. Əzizbəyov adına kolxozun üzvü 225 nömrəli İmişli kənd seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Mirzəyeva
Zümrüd Ələsgər qızı

1948 azərbaycanlı Şahbuz rayonundakı Kalinin adına sovxozun fəhləsi 388 nömrəli Şahbuz seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Mirzəcanov
Balabəy Əliş oğlu

1910 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK-nın işlər müdiri 266 nömrəli Qusar seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Mirzoyan
Artyum Armenakoviç

1933 erməni Respublika Sənaye Tikintisi Nazirliyinin 4 nömrəli trestinin 48 nömrəli tikinti idarəsində kompleks briqadasının briqadiri 44 nömrəli İdman seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Mirzoyan
Cülyetta Semyonovna

1947 erməni Dağlıq Qarabağ Muxtar Vilayətinin Hadrut qəsəbəsindəki orta məktəbin müəllimi 391 nömrəli Hadrut seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Mixaltsev
Aleksandr Petroviç

1946 rus 7-ci Dövlət Podşipnik zavodun sazlayıçı təlimatçısı 42 nömrəli İkinci Montin seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Myasnikova
Zinaida İsayevna

1942 rus Cəlilabad rayonundakı "Qırmızı partizan" sovxozunun sağıcısı 202 nömrəli Privolnoye seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Movsesyan
Zaven Muşeqoviç

1929 erməni Azərbaycan KP Stepanakert Şəhər Komitəsinin birinci katibi 398 nömrəli Stepanakert seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Molotiyevski
Leonid Aleksandroviç

1930 rus Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Texnikası Birliyinin sədri 197 nömrəli Cəlilabad seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Muradəliyev
Fazil Qulam oğlu

1938 azərbaycanlı AHİŞ-in şöbə müdiri 13 nömrəli Lermontov seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Murtuzayev
Sadıq Nəbi oğlu

1927 azərbaycanlı Azərbaycan KP Şəki Şəhər Komitəsinin birinci katibi 150 nömrəli Zəyzit seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Musayeva
Lilpər Əsgər qızı

1948 azərbaycanlı Qazax rayonundakı Mehdi Hüseyn adına sovxozun sağıcısı 235 nömrəli Şıxlı seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Mustafayev
Əliş İsa oğlu

1931‒2007 azərbaycanlı Sumqayıt Kimya Sənayesi Müəssisələri İstehsalat Birliyinin Baş Direktoru 134 nömrəli Xəzərsahili seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Mustafayev
Feyruz Rəcəb oğlu

1933 azərbaycanlı Azərbaycan KP Xanlar RK-nın birinci katibi 343 nömrəli Qızılca seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Mustafayeva
İqlimə Zəkəriyyə qızı

1950 azərbaycanlı Şəki rayonundakı "Azərbaycan" kolxozunun tütünçüsü 146 nömrəli Oxut seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Mürsəlov
Əbdüləli Bəyəli oğlu

1921 azərbaycanlı Azərbaycan KP Cəlilabad RK-nın birinci katibi 200 nömrəli Üçtəpə seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Mütəllimov
Hüseynağa Seyidbala oğlu

1940 azərbaycanlı Xaçmaz rayonundakı 26 Bakı komissarı adına sovxozun traktor briqadasının briqadiri 347 nömrəli Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
N
Nağıyev
Məmməd Mahmud oğlu

1939 azərbaycanlı Azərbaycan KP Kəlbəcər RK-nın birinci katibi 254 nömrəli Kəlbəcər seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Nağıyeva
Bəyim Ağahüseyn qızı

1932 azərbaycanlı Jdanov rayonundakı "Bakı" kolxozun üzvü 214 nömrəli Qəhrəmanlı seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Nağıyeva
Sayalı Allahverdi qızı

1947 azərbaycanlı Tovuz rayonundakı Engels adına sovxozun fəhləsi 328 nömrəli Alakol seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Nəbiyev
Dəmir Məhəmmədəli oğlu

1933 azərbaycanlı Azərbaycan KP Puşkin RK-nın birinci katibi 306 nömrəli Puşkin seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Nəbiyev
Yusif Mustafa oğlu

1926‒1980 azərbaycanlı Naxçıvan MSSR Nazirlər Sovetinin sədri 387 nömrəli Vənənd seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Nəzərov
Mikayıl Əziz oğlu

1933‒2009 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK ticarət, plan və maliyyə orqanları şöbəsinin müdiri 213 nömrəli Əhmədli kənd seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Nəzərova
Əsbət İsa qızı

1949 azərbaycanlı Masallı rayonundakı S. Şaumyan adına sovxozun fəhləsi 298 nömrəli Türkoba seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Nəzərova
Zenfira Cənnət qızı

1950 azərbaycanlı Bakı şəhərindəki mərkəzi univermağın baş satıcısı 14 nömrəli Nizami adına seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Nərimanova
Amalya Həmid qızı

1953 azərbaycanlı Ağdam rayonundakı Q. Hüsiyev adına sovxozun sağıcısı 167 nömrəli Novruzlu seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Nəsibov
Aslan Yunus oğlu

1931 azərbaycanlı Azərbaycan KP Xaçmaz RK-nın birinci katibi 209 nömrəli Kuybışevkənd seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Nəsirov
Mustafa Cəfər oğlu

1921‒2012 azərbaycanlı Qırmızı Bayraq ordenli Zaqafqaziya Sərhəd Dairəsi qoşunları rəisin müavini 198 nömrəli Prişib seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Nəsirova
Bacıxanım İslam qızı

1925 azərbaycanlı Masallı rayonundakı aqrar-sənaye kombinatının fəhləsi 291 nömrəli Masallı seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Nəsirova
Bənövşə Dünyamalı qızı

1949 azərbaycanlı Zəngilan rayonundakı "Bakı fəhləsi" kolxozunun sağıcısı 221 nömrəli Mincivan seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Nəsirova
Gərəkmaz Nəsir qızı

1952 ləzgi Qusar rayonundakı M. Əzizbəyov adına sovxozun fəhləsi 269 nömrəli İmamqulukənd seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Nəsrullayev
Nəsrulla Hidayət oğlu

1920‒1978 azərbaycanlı Azərbaycan SSR yüngül sənaye naziri 171 nömrəli Astara seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Nəsrullayeva
Həcər Məmməd qızı

1924‒2005 azərbaycanlı Elmi-Tədqiqat Oftalmologiya İnstitutun şöbə müdiri 153 nömrəli Qərvənd seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Nəcəfov
Niyazi Nəcəfqulu oğlu

1922‒1991 azərbaycanlı Azərbaycan KP Əzizbəyov RK-nın birinci katibi 6 nömrəli Mərdəkan seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Nəcəfova
Fəhruz Xanoğlan qızı

1938 azərbaycanlı Kəlbəcər rayonundakı M. F. Axundov adına kolxozun üzvü 255 nömrəli Qılıçlı seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Nikitin
Nikolay Vasilyeviç

1926‒1994 rus İsmayıllı rayonundakı Kalinin adına kolxozun sədri 231 nömrəli İvanovka seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
Nikolskaya
Qalina Andreyevna

1929‒2013 rus Azərbaycan KP MK-nın təşkilat-partiya işi şöbəsi müdirinin birinci müavini 210 nömrəli Yenikənd seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Novruzova
Nəfisət Murtuz qızı

1928 azərbaycanlı Balakən rayonundakı H. Nəsibov adına kolxozun sədri 183 nömrəli Balakən seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Novruzova
Şəfiqə Talıb qızı

1952 azərbaycanlı Quba rayonundakı V. İ. Lenin adına sovxozun fəhləsi 263 nömrəli Rustov seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
O
Okulov
Mixail Aleksandroviç

1918 rus "Bakinski raboçi" qəzetinin redaktoru 78 nömrəli Lev Tolstoy adına seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Orlov
Gennadi Aleksandroviç

1939 rus ÜİLKGİ MK-nın təbliğaqt və təşviqat şöbəsi müdirinin müavini 268 nömrəli Düztahir seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Orucov
Telman Xəlil oğlu

1940 azərbaycanlı Azərbaycan KP Ağdam RK-nın birinci katibi 151 nömrəli Ağdam birinci şəhər seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
P
Paşayeva
Nailə Məmmədrəsul qızı

1953 azərbaycanlı Quba rayonundakı "Qumaş" xalça fabrikinin toxucusu 265 nömrəli Qonaqkənd seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Paşayeva
Şövkət Qəzənfər qızı

1954 azərbaycanlı Bakı quşçuluq fabrikinin quşabaxanı 167 nömrəli Xırdalan seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Petrosyan
Arutyun Makiçeviç

1928 erməni Azərbaycan KP Şaumyan (kənd) RK-nın birinci katibi 363 nömrəli Ağcakənd seçki dairəsi

Xarici işləri komissiyası
Pyatibrat
Vasili Lukiç

1930 ukraynalı Azərbaycan SSR sənaye tikinti naziri 241 nömrəli Dağ Kəsəmən seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Poqosyan
Suren Zilfieviç

1947 erməni Stepanakert elektrik texnikası zavodunun alətçi çilingəri 390 nömrəli Stepanakert ikinci şəhər seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Podolski
Viktor Vladimiroviç

1937 rus Xəzər Gəmiçiliyi İdarəsinin "Nikifor Roqov" teploxodunun mexaniki 12 nömrəli İliç seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Poladova
Şəfiqə Mehdi qızı

1950 azərbaycanlı Puşkin rayonundakı M. Əzibəyov adına kolxozun üzvü 308 nömrəli Arxangelovka seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Poletayeva
Mariya Mixaylovna

1935 rus ÜİLKGİ 50-illiyi adına Mingəçevir pambıq parça fabrikinin toxucusu 123 nömrəli Mingəçevir birinci sol sahil seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Popov
Vladimir Alekseyeviç

1947 rus Bakı cihazqayırma zavodunun tokarı 30 nömrəli Ərəblinski seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Popova
Anna Vasilyevna

1924 rus Şamaxı rayonundakı M. Hüseynzadə adına sovxozun direktoru 368 nömrəli Mərəzə seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
R
Radayev
Matvey İvanoviç

1937‒1993 rus Azərbaycan KP Naxçıvan vilayət komitəsinin birinci katibi 385 nömrəli Yarımca seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Rasizadə
Şamil Əlirza oğlu

1916‒1993 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti sədrinin müavini 179 nömrəli Şirvanlı seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Rəsulbəyov
Hüseyn Cümşüd oğlu

1917‒1984 azərbaycanlı Azərbaycan SSR rabitə naziri 68 nömrəli Həmid Sultanov adına seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Rəhimov
Əmir Müslüm oğlu

1932 azərbaycanlı L. Şmidt adına termisti 40 nömrəli Şmidt seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Rəhimov
Kamran Nəbi oğlu

1928‒2007 azərbaycanlı Azərbaycan KP Naxçıvan Vilayət Komitəsinin birinci katibi 260 nömrəli Qırmızı Qəsəbə seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Rəhimov
Məmmədpaşa Rəhim oğlu

1929 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK yüngül sənaye və yeyinti məhsulları sənayesi şöbəsinin müdiri 312 nömrəli Sabirabad seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Rəhimov
Süleyman Hüseyn oğlu

1900‒1983 azərbaycanlı Yaradıcılıqla məşğuldur 353 nömrəli Yergüc seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Rəcəbova
Leyla Cəfər qızı

1923 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK kənd təsərrüfatı şöbənin müdiri 174 nömrəli Ağsu seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Rzayev
Ağababa Səməd oğlu

1921‒1993 azərbaycanlı "Kommunist" qəzetinin redaktoru 152 nömrəli Ağdam ikinci şəhər seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Rzayev
Yunis Qəhrəman oğlu

1924‒1985 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti Dövlət Üzümçülük və Şərabçılıq Komitəsinin sədri 366 nömrəli Çuxuryurd seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Rzayev
Kərim Novruz oğlu

1914‒1995 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti Əlvan Metallurgiya Birliyinin sədri 194 nömrəli Daşkəsən seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Rzayev
Gennadi Səməd oğlu

1938 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti yanında Bədən Tərbiyəsi və İdman Komitəsinin sədri 249 nömrəli Gədəbəy seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Rzayev
Sabir Ələkbər oğlu

1934 azərbaycanlı Bakı Baş Tikinti İdarəsinin rəisi 24 nömrəli Dördüncü Kirov seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Rzayev
Şaban Mehdi oğlu

1938‒2007 azərbaycanlı "Tacikistan" kolxozunun briqadiri 165 nömrəli Hindarx seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Ryabtsev
Leonid Daniloviç

1927 rus Qırmızı Bayraq ordenli Xəzər Donanmasının komandanı 9 nömrəli Qırmızı Donanma seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Ruzanova
Viktoriya Vladimirovna

1949 rus Azərbaycan dəmir yolu Biləcəri işarəvermə və rabitə distansiyasının elekrik montyorudur 26 nömrəli Biləcəri seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Rüstəmzadə
Süleyman Əlabbas oğlu

1906‒1989 azərbaycanlı Yaradıcılıqla məşğuldur 286 nömrəli Port-İliç seçki dairəsi

Ali Sovetinin sədri
Rüstəmov
Nadir Həbib oğlu

1913 azərbaycanlı Azərbaycan SSR meliorasiya və su təsrrüfatı naziri 309 nömrəli Saatlı seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Rüstəmova
Bəsti Həsən qızı

1952 azərbaycanlı Qutqaşen rayonundakı Əli Bayramov adına kolxozun tütünçüsü 272 nömrəli Hacallı seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Rüstəmova
Məsudə Hümmət qızı

1932‒2010 azərbaycanlı Azərbaycan KP Cəbrayıl RK-nın birinci katibi 256 nömrəli Qubadlı seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
S
Saakyan
Arfik Rubenovna

1953 erməni Stepanakert rayonundakı Frunze adına sovxozun fəhləsi 399 nömrəli Əsgəran seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Saakyan
Roza Vazgenovna

1936 erməni Şamxor rayonundakı Kamo adına kolxozun üzvü 360 nömrəli Dağ Cəyir seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komissiyası
Sadıqov
Ramiz Cəmil oğlu

1935 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK tikinti və şəhər təsərrüfatı şöbəsinin müdiri 274 nömrəli Bum seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Sailov
Sahib Ağagül oğlu

1932 azərbaycanlı Azərbaycan KP Şamaxı RK-nın birinci katibi 364 nömrəli Şamaxı şəhər seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Sarkisova
Anna Rubenovna

1943 erməni 2 nömrəli Bakı ayaqqabı fabrikində ayaqqabı tikən 61 nömrəli Basin seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Sarkisova
Nazik Bəylərovna

1952 erməni Rabitə avadanlığı zavodunun quraşdırıcı çilingəri 111 nömrəli Kirovabad-Nizami seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komisisyası
Seyidbəyli
Həsən Mehdi oğlu

1920‒1980 azərbaycanlı C. Cabbarlı adına "Azərbaycanfilm" kinostudiyasının rejissoru 334 nömrəli Küçəkənd seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Seyidov
Vilayət Məmməd oğlu

1936 azərbaycanlı Azərbaycan KP Qasım İsmayılov RK-nın birinci katibi 244 nömrəli Borsunlu seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Seyidov
Həsən Nemət oğlu

1932‒2004 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK Katibi 107 nömrəli Kirovabad-Gəncə seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Sergeyev
Vasili Nikolayeviç

1924 rus Qırmızı Bayraq ordenli Xəzər Donanması Hərbi Şurasının üzvü — siyasi şöbəsinin rəisi 97 nömrəli Dəmiryol seçki dairəsi

Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası
Sergeyeva
Anastasiya İvanovna

1947 rus Bakı kamvol kombinatının toxucusu 43 nömrəli İnqilab seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Səlimov
Sadıq Məmmədzaman oğlu

1932 azərbaycanlı Azərbaycan KP Quba RK-nın birinci katibi 262 nömrəli İkinci Nügədi seçki dairəsi

Təbiəti mühafizə komisisyası
Səmayə
Seyfulla qızı

1949 azərbaycanlı N. Nərimanov adına Bakı Trikotaj İstehsalat Birliyinin tikişçi-motorçusu 36 nömrəli İkinci Maştağa seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komisisyası
Səmədov
Baba Səməd oğlu

1934 azərbaycanlı Şəki rayonundakı Orconikidze adına sovxozunun traktorçusu 148 nömrəli Cəfərabad seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komisisyası
Səfərəliyev
Rüstəm Qasım oğlu

1909‒1991 azərbaycanlı Azərbaycan KP Bərdə RK-nın birinci katibi 178 nömrəli Bərdə kənd seçki dairəsi

Sədrin müavini
Səfərov
Ələkbər Oruc oğlu

1932 azərbaycanlı Kirovabad Şəhər Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri 115 nömrəli Kirovabad-Lenin seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Sısoyeva
Tatyana Mixaylovna

1930 rus Azərbaycan Elmi-Tədqiqat Bağçılıq, Üzümçülük və Subtropik Bitkilər İnstitutunun yaqdımçı təcrübə təsrrüfatının meyvəçi-briqadiri 258 nömrəli Quba birinci şəhər seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Sokolov
Leonid Andreyeviç

1928 rus Azərbaycan KP Bakı Şəhər Komitəsinin ikinci katibi 98 nömrəli Vaqif adına seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Stepanov
Qrin İsakoviç

1931 erməni Azərbaycan KP Bakı şəhəri Kirov RK-nın brinci katibi 23 nömrəli Üçüncü Kirov seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Sultanov
Şəmsəddin Qurban oğlu

1917‒1976 azərbaycanlı Azərittifaqının idarə heyətinin sədri 383 nömrəli Cəhri seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Sultanova
Zərri Cəmşid qızı

1936 azərbaycanlı Naxçıvan şəhəri 5 nömrəli məktəbinin müəllimi 374 nömrəli Naxçıvan ikinci şəhər seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
Suşilina
Antonina Mixaylovna

1953 rus Əli Bayramov adına tikiş fabrikinin tikişçisi 11 nömrəli Xanlar adına seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Süleymanov
Allahverdi Əhəd oğlu

1933 azərbaycanlı V. İ. Lenin adına Azərbaycan boru-prokat zavodunun poladəridəni 128 nömrəli Boru-prokat seçki dairəsi

Rəyasət Heyəti
Süleymanova
Maral Rza qızı

1940 azərbaycanlı Ağdam rayonundakı K. Marks adına kolxozun briqadiri 156 nömrəli Xındırıstan seçki dairəsi

Kənd təsərrüfatı komissiyası
Ş
Şabanova
Mənsurə Əhməd qızı

1939 azərbaycanlı Bakı karamel fabrikinin kartonajçısı 73 nömrəli Qubanov adına seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Şahverdiyev
Yusif Məhərrəm oğlu

1949 azərbaycanlı M. Əzizbəyov adına Azərbaycan Neft və Kimya İnstitutunun tələbəsi 55 nömrəli Nəsimi seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Şahverdiyeva
Mahirə Səttar qızı

1950 azərbaycanlı Volodarski adına tikiş fabrikinin tikişçisi 53 nömrəli Həzi Aslanov adına seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Şahnazaryan
Jenya Rubenovna

1951 erməni Daşkəsən rayonundakı Abovyan adına sovxozun fəhləsi 196 nömrəli Bayan seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Şeqlov
Georgi Vasilyeviç

1918 rus Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti sədrinin müvaini 389 nömrəli Stepanakert birinci şəhər seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Şeydayeva
Şamama Bahadır qızı

1952 azərbaycanlı Ağsu rayonundakı "Moskva" kolxozunun üzvü 176 nömrəli Çaparlı seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Şəmiyev
İnqilab Şəfahət oğlu

1934‒1997 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Sovetinin Tərəvəz və Meyvə İstehsalı, Tədarükü, Emalı və Satışı Aqrae-Sənaye Birliyinin sədri 261 nömrəli Birinci Nügədi seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Şərifov
Azad Ağakərim oğlu

1930‒2009 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK mədəniyyət şöbəsinin müdiri 275 nömrəli Kürdəmir seçki dairəsi

Mədəniyyət komissiyası
Şəfiyeva
Gülbəs Carı qızı

1953 azərbaycanlı Şamaxı rayonundakı Sabir adına sovxozun fəhləsi 365 nömrəli Şamaxı kənd seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Şıxıyeva
Gülbahar Alcan qızı

1941 azərbaycanlı Vartaşen rayonundakı "Komsomol" kolxozunun tütünçüsü 188 nömrəli Padar seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Şükürov
Umud Turab oğlu

1938 azərbaycanlı Bakı yük stansiyasının qatar tərtibçisidir 66 nömrəli Bakıxanov seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
T
Tağızadə-Hacıbəyov
Niyazi Zülfüqar oğlu

1912‒1984 azərbaycanlı Ü. Hacıbəyov adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestrinin bədii rəhbəri və baş dirijoru 37 nömrəli İkinci Razin seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Tağıyev
Elman Fərrux oğlu

1936 azərbaycanlı Azərbaycan KP Yevlax Şəhər Komitəsinin birinci katibi 142 nömrəli Xaldan seçki dairəsi

Mandat komissiyası
Tağıyev
Məhərrəm Bağır oğlu

1929 azərbaycanlı Tovuz rayonundakı Frunze adına sovxozun briqadiri 326 nömrəli Xatınlı seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Talıbova
Nəfiqə Zeynal qızı

1952 azərbaycanlı Lənkəran rayonundakı H. Aslanov adına sovxozun fəhləsi 283 nömrəli Kərgəlan seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Tatlıyev
Süleyman Bayram oğlu

1925‒2014 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Sovetinin işlər müdiri 132 nömrəli Xəzər seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Tahirov
Heybət Adil oğlu

1933 azərbaycanlı Azərbaycan KP Göyçay RK-nın birinci katibi 189 nömrəli Göyçay şəhər seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Tahirova
Tahirə Əkbər qızı

1913‒1991 azərbaycanlı Azərbaycan SSR xarici işlər naziri 359 nömrəli Qaracəmirli seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Teterin
Mixail Vasilyeviç

1931 rus Sovet Ordusunda xidmət edir 122 nömrəli Lənkəran üçüncü şəhər seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissisyası
Tinatiyev
İsmayıl İbrahim oğlu

1948 ləzgi Balakən rayonundakı M. B. Qasımov adına kolxozun traktorçusu 184 nömrəli Qazma seçki dairəsi

Gənclər komissisyası
Topçiyev
Əli Rəhim oğlu

1920 azərbaycanlı Azərbaycan SSR kommunal təsərrüfatı naziri 251 nömrəli Rüstəm Əliyev seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Topçubaşov
Mustafa Ağabəy oğlu

1895‒1981 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Elmlər Akademiyası prezidentinin müavini 137 nömrəli Sumqayıt-Vağzalyanı seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Trofimova
Lidiya Mixaylovna

1928 rus Azərbaycan KP Orconikidze RK-nın birinci katibi 83 nömrəli Əmircan seçki dairəsi

Xalq maarifi və elm komissiyası
U
Usaçov
İqor Mixayloviç

1927 ukraynalı V. İ. Lenin adına Azərbaycan boru-prokat zavodunun direktoru 135 nömrəli Sumqayıt-Nərimanov seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
V
Vedeneyeva
Anna Pavlovna

1938 rus Gədəbəy rayonundakı "Qırmızı Oktyabr" təcrübə-toxumçuluq sovxozunun fəhləsi 252 nömrəli Böyük Qaramurad seçki dairəsi

Tikinti, inşaat materialları sənayesi və kommunal təsərrüfatı komissiyası
Vəzirov
Əbdülrəhman Xəlil oğlu

1930 azərbaycanlı Diplomatik işdə çalışır 104 nömrəli Qazıməmməd seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Vəliyev
Hidayət Cabbar oğlu

1926 azərbaycanlı Azərbaycan KP Daşkəsən RK-nın birinci katibi 195 nömrəli Zağalı seçki dairəsi

Nəqliyyat və rabitə komissiyası
Vəliyev
Cəfər Cəbrayıl oğlu

1930 azərbaycanlı Azərbaycan KP MK inzibati orqanlar şöbəsinin müdiri 342 nömrəli Çaykənd seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Vəliyeva
Gülbahar Nəhməd qızı

1930 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Sənaye Tikintisi Nazirliyi 1 nömrəli trestinin 16 nömrəli tikinti idarəsində rəngsazlar briqadiri 131 nömrəli Rustavi seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Vısoçenko
Vasili Andreyeviç

1923 belorus Azərbaycan SSR daxili işlər nazirinin birinci müavini 340 nömrəli Aybasanlı seçki dairəsi

Gənclər komissiyası
Y
Yaqubov
Əlisəfa Əliheydər oğlu

1937‒2016 azərbaycanlı Abşeron rayonundakı Şuraabad sovxozunun baş çobanı 169 nömrəli Giləzi seçki dairəsi

Ticarət və əhaliyə məişət xidməti komissiyası
Yarıyeva
Sünbülə Əlikrəm qızı

1952 azərbaycanlı Saatlı rayonundakı "Ulduz" kolxozunun üzvü 310 nömrəli Krasnoselsk seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Yusifzadə
Qurban Yusif oğlu

1913 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Sovetinin Dövlət Televiziya və Radio Verilişləri Komitəsinin sədri 276 nömrəli Sığırlı seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Yusifzadə
Ziya Məmmədiyyə oğlu

1929‒2015 azərbaycanlı Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti yanında Dövlət Təhlükəsizliyi 79 nömrəli Engels adına seçki dairəsi

Xarici işlər komissiyası
Yusifova
Rövşən Əhməd qızı

1940 azərbaycanlı Bakı radio zavodunun yığıcısı 95 nömrəli Lenin seçki dairəsi

Qanunvericilik mülahizələri komissiyası
Yusova
Yevgeniya İvanovna

1924 rus Azərbaycan KP Şaumyan RK-nın birinci katibi 94 nömrəli Myasnikov seçki dairəsi

Sənaye komissiyası
Z
Zamanov
Abbas Məmmədtağı oğlu

1924 azərbaycanlı Azərbaycan SSR prokuroru 382 nömrəli Xanlıqlar seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Zeynalov
Hüseyn Yusif oğlu

1925 azərbaycanlı Azərbaycan SSR ticarət naziri 93 nömrəli Tikinti seçki dairəsi Heç bir komissiyanın üzvü deyil
Zeynalova
Nəzihə Cəfər qızı

1944‒2017 azərbaycanlı Şamxor rayonundakı R. Əliyev adına kolxozun manqabaşçısı 361 nömrəli Təzəkənd seçki dairəsi

Plan-büdcə komissiyası
Zülfüqarova
Lidiya Sergeyevna

1948 rus Sumqayıt Kimya Sənayesi Müəssisələri İstehsalat Birliyinin üzvi məhsullar zavodunda aparatçı 130 nömrəli Corat seçki dairəsi

Gənclər komissiyası

İstinadlar

  1. 1 2 3 4 5 Итоги выборов и состав депутатов Верховного Совета Азербайджанской ССР, Верховного Совета Нахичеванской АССР девятого созыва, местных Советов народных депутатов Азербайджанской ССР 1975 г (rus). Баку: Азернешр. 1976.
  2. 1 2 3 4 5 Азәрбајҹан ССР Али Советинин депутатлары. Доггузунҹу чағырыш (aze-ru). Бакы: Азәрнәшр. 1976.

Həmçinin bax

Xarici keçidlər

  • Azərbaycan SSR Ali Soveti (1920–1991-ci illər), Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi, 2007.


Azərbaycan SSR Ali Sovetinin IX çağırış deputatlarının siyahısı
azərbaycan, sovetinin, çağırış, deputatlarının, siyahısı, doqquzuncu, çağırış, 1975, ildən, 1979, ilədək, işləmişdir, doqquzuncu, çağırış, azərbaycan, sovetinə, seçkilər, 1975, iyunun, keçirilmişdir, təkrar, seçkiləri, 1976, iyulun, sovetə, cəmi, deputat, seçi. Doqquzuncu cagiris 1975 ci ilden 1979 cu iledek islemisdir Doqquzuncu cagiris Azerbaycan SSR Ali Sovetine seckiler 1975 ci il iyunun 15 de kecirilmisdir tekrar seckileri 1976 ci il iyulun 4 de 1 Ali Sovete cemi 400 deputat secilmisdir 1 Deputatlarin 151 neferi qadindir ki bu da evvelki cagirisda oldugundan 9 nefer artiqdir 2 277 deputat Sov IKP uzvu ve ya uzvluyune namized 123 deputat biterefdir 1 Deputatlarin terkibinde 201 fehle ve kolxozcu vardir ki bu da umumi terkibin 50 faizinden coxunu teskil edir 87 deputat partiya hemkarlar ittifaqlari ve komsomol orqanlarinin iscisi 53 deputat sovet idarelerinin iscisi 10 deputat Sovet Ordusunun ve Herbi Deniz Donanmasinin herbi qulluqcusudur 2 345 deputatin ali ve orta tehsili var 40 deputat elmler doktoru ve elmler namizedidir Azerbaycan SSR Ali Soveti deputatlarinin yasa gore terkibi asagidaki reqemlerle ifade olunur 89 deputatin ve ya deputatlarin 22 3 faizinin yasi 30 dek 223 deputatin ve ya deputatlarin 55 75 faizinin yasi 31 den 50 dek 56 deputatin ve ya deputatlarin 14 05 faizinin yasi 51 den 60 dekdir 32 deputatin ve ya deputatlarin 8 faizinin yasi 60 dan yuxaridir 2 Azerbaycan SSR Ali Sovetinin 300 deputati SSRI ordenleri ve medallari ile teltif olunmusdur 2 14 deputat Sosialist Emeyi Qehremanidir 12 deputat Lenin mukafati ve Dovlet mukafati laureatidir Respublika Ali Sovetinin deputatlari arasinda 315 azerbaycanli 46 rus 28 ermeni ve olkemizin diger milletlerinin 11 numayendesi vardir 2 Sedr Suleyman Eliabbas oglu Rustemzade muavinleri Suren Arutyunovic Adamyan Feride Eli qizi Fetullayeva Alla Abramovna Qorbacova ve Rustem Qasim oglu Sefereliyev 1 Reyaset Heyetinin sedri Qurban Eli oglu Xelilov muavinleri Armais Emirovic Aslanov ve Sekine Abbas qizi Eliyeva 1 Soyadi adi ve atasinin adi Portret Dogum ve vefat illeri Milliyeti Isi Secki dairesi KomissiyasiAAbbaseliyevSabit Qasim oglu 1932 1982 azerbaycanli Azerbaycan SSR Merkezi Statistika Idaresinin reisi 149 nomreli Boyuk Dehne secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilAbbasovQurban Abbasqulu oglu 1926 1994 azerbaycanli Xezer Deniz Neft Birliyinin bas direktorunun muavini 10 nomreli Buxta secki dairesi Senaye komissiyasiAbbasovInqilab Letif oglu 1929 azerbaycanli Azerbaycan KP Qazax RK nin birinci katibi 240 nomreli Marksovka secki dairesi Plan budce komissiyasiAbbasovNadir Xudus oglu 1925 azerbaycanli Azerbaycan KP Salyan RK nin birinci katibi 322 nomreli Arbatan secki dairesi Mandat komissiyasiAbbasovaQenire Yusif qizi 1952 azerbaycanli Zerdab rayonundaki K Marks adina kolxozunun uzvu 223 nomreli Melikli secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiAbbasovaEmanet Esabeli qizi 1953 azerbaycanli V I Lenin adina Seki Ipek Muessiseleri Birliyinin toxucusu 114 nomreli Seki ikinci seher secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiAbbasovaLetife Ramazan qizi 1947 azerbaycanli Naxcivan MSSR in Ilic rayonundaki N Nerimanov adina kolxozunun uzvu 380 nomreli Qivraq secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiAbdullayevZulfuqar Sefer oglu 1933 azerbaycanli Azerbaycan KP Mirbesir RK nin birinci katibi 300 nomreli Demirciler secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilAbdullayevIbad Baba oglu 1937 azerbaycanli Xacmaz rayonundaki Sefeq sovxozun traktor briqadasinin bascisi 348 nomreli Carxi secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiAbdullayevKamal Memmed oglu 1922 azerbaycanli Qaradag Rayon Komitesinin birinci katibi 19 nomreli Qobustan secki dairesi Mandat komissiyasiAbdullayevMikayil Huseyn oglu 1921 2002 azerbaycanli M Eliyev adina Azerbaycan Dovlet Incesenet Institutunun ressamliq kafedrasinin mudiri ve professoru 264 nomreli Alpan secki dairesi Medeniyyet komissiyasiAbdullayevHenife Memmedaga oglu 1923 azerbaycanli Azerbaycan SSR sehiyye naziri 204 nomreli Cebrayil secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilAbdullayevaZemfira Taceddin qizi 1950 azerbaycanli Ucar rayonundaki Lenin adina kolxozunun uzvu 333 nomreli Qaradagli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilAbdullayevaZemine Abseddin qizi 1937 azerbaycanli Qutqasen rayonundaki K Marks adina kolxozunun uzvu 273 nomreli Nic secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilAvakyanQalya Balabeyovna 1936 ermeni Saumyan kend rayonundaki Lenin adina sovxozunun sagicisi 362 nomreli Saumyan kend secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiAgabalayevaBenovse Movlud qizi 1941 azerbaycanli Xacmaz rayonundaki Ukrayna sovxozunun fehlesi 350 nomreli Xudat secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilAgahuseynovTofiq Yaqub oglu 1923 azerbaycanli Baki Hava Hucumundan Mudafie dairesi komandananinin birinci muavini 351 nomreli Lecet secki dairesi 1976 ci ilin iyulun 4 de secilmisdirHec bir komissiyanin uzvu deyilAgayevBabali Memis oglu 1932 azerbaycanli Azerbaycan KP Lerik RK nin birinci katibi 350 nomreli Lerik secki dairesi Ticaret ve ehalye meiset xidmeti komissiyasiAgayevKamal Elibala oglu 1930 2006 azerbaycanli Azerbaycan KP Cebrayil RK nin birinci katibi 206 nomreli Sukurbeyli secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiAgayevRuslan Aga oglu 1932 azerbaycanli Azerbaycan KP Kurdemir RK nin birinci katibi 278 nomreli Atakisili secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiAgayevHuseyn Bayram oglu 1926 azerbaycanli Azerbaycan kolxozunun sedri 180 nomreli Alpout secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiAgayevaSukufe Novruz qizi 1937 azerbaycanli Simal DRES in elektrik ustasi 5 nomreli Suvelan secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilAgamalyanIzabella Isxanovna 1934 ermeni Kirovabad yag piy kombinatinda elevator neqledicisi 106 nomreli Kirovabad Caparidze secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiAdamyanSuren Arutyunovic 1913 1983 ermeni Martuni rayonundaki Kommunizm kolxozunun sedri 397 nomreli Qirmizi Bazar secki dairesi Sedrinin muaviniAyriyanAleksandr Arsenovic 1920 1988 ermeni Azerbaycan SSR mese ve agac emali senayesi naziri 375 nomreli Naxcivan ucuncu seher secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilAlikisiyevTagi Allahyar oglu 1928 azerbaycanli Mirbesir rayonundaki Sefeq kolxozunun sedri 299 nomreli Mirbesir secki dairesi Xarici isler komissiyasiAllahverdiyevTofiq Eliheyder oglu 1917 1982 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Soveti Dovlet Pese Tehsili Komitesinin sedri 302 nomreli Neftcala secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilAsanovDadas Mirze oglu 1930 azerbaycanli Azerbaycan SSR avtomobil yollari tikintisi ve istismari naziri 281 nomreli Pircahan secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilAslanovArmais Emirovic 1923 1992 ermeni Dagliq Qarabag Muxtar Vilayeti Zehmetkes Deputatlari Soveti Icraiyye Komitesinin sedri 392 nomreli Mardakert secki dairesi Reyaset Heyeti sedrinin muaviniAslanovRamazan Mohuma oglu 1951 avar Zaqatala rayonundaki K Marks adina kolxozun tutuncusu 219 nomreli Goyem secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiAslanovaZemine Serdar qizi 1940 azerbaycanli Sabirabad rayonundaki 26 Baki komissari adina kolxozun briqadiri 317 nomreli Kurkendi secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiAslanovaKubra Elestan qizi 1949 azerbaycanli Deveci rayonundaki Nerimanov adina sovxozun fehlesi 207 nomreli Deveci secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilAtabekyanYuri Setrakovic 1936 ermeni Ismayilli rayonundaki Saumyan adina kolxozun traktor briqadasinin birqadiri 229 nomreli Ismayilli secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiAxundovSenan Semendar oglu 1932 azerbaycanli Baki meiset kondisioneri zavodunun direktoru 45 nomreli Memmedyarov secki dairesi Senaye komissiyasiAxundovHacaga Melikmemmed oglu 1926 azerbaycanli Kalinin adina tecrube eksperiment zavodunda yonucu tokar 63 nomreli 28 Aprel adina secki dairesi Senaye komissiyasiBBabayanHrant Markarovic 1927 ermeni Kommunist ermeni dilinde qezetinin redaktoru 62 nomreli Vagzalyani secki dairesi Xalq maarif ve elm komissiyasiBabayevElisaab Baba oglu 1927 1994 azerbaycanli Azerbaycan KP Saatli RK nin birinci katibi 311 nomreli Bayramovka secki dairesi Medeniyyet komissiyasiBabayevMursel Elekber oglu 1929 azerbaycanli Azerbaycan SSR avtomobil neqliyyati naziri 138 nomreli Yevlax birinci seher secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilBabayevNebi Elekber oglu 1924 2007 azerbaycanli Azerbaycan Xarici Olkelerle Dostluq ve Medeni Elaqe Cemiyyetinin sedri 147 nomreli Asagi Goynuk secki dairesi Xarici isler komissiyasiBabicevaKseniya Lvovna 1907 rus S Vurgun adina Azerbaycan Rus Dram Teatrinin artisti 15 nomreli Denizkenari secki dairesi Medeniyyet komissiyasiBagirzadeFaiq Memmed oglu 1926 1988 azerbaycanli S M Kirov adina Azerbaycan Dovlet Universitetinin rektoru 72 nomreli Qorki secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiBagirovZakir Neriman oglu 1929 1989 azerbaycanli Azerbaycan SSR medeniyyet naziri 105 nomreli Kirovabad Saumyan secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilBayramovBehlul Elibala oglu 1932 azerbaycanli Lerik rayonundaki Jdanov adina kolxozun cobani 289 nomreli Nuvedi secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiBayramovZebibulla Ramazan oglu 1939 azerbaycanli Zaqatala rayonundaki Ilic adina kolxozun baramacisi 218 nomreli Eliabad secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiBayramovFerman Huseyn oglu 1936 azerbaycanli 5 nomreli tikinti tresti 51 nomreli mexaniklesdirmis seyyar destesinin elektrik qaynaqcisi 373 nomreli Naxcivan birinci seher secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiBayramovaEtir Mahmud qizi 1944 azerbaycanli Baki sud kombinatinin briqadiri 49 nomreli Azerneftmas secki dairesi Gencler komissiyasiBartassukKonstantin Petrovic 1938 rus P Montin adina neft meden masinqayirma zavodunda tokar 89 nomreli Saumyan secki dairesi Gencler komissiyasiBaxisovElovset Memmedsah oglu 1923 2013 azerbaycanli Azerbaycan KP Gedebey RK nin birinci katibi 253 nomreli Novoivanovka secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiBaxisovHumbet Murad oglu 1934 azerbaycanli B Serdarov adina masinqayirma zavodunun demircisi 22 nomreli Ikinci Kirov secki dairesi Mandat komissiyasiBaxisovaManiye Semed qizi 1938 azerbaycanli Agdas rayonundali Sirvan kolxozunun pambiqcisi 160 nomreli Qolqeti secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiBaxseliyevBaxseli Heseneli oglu 1929 azerbaycanli Azerbaycan SSR maliyye naziri 192 nomreli Caxirli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilBenkoYevgeniya Aleksandrovna 1938 rus Xacmaz rayonundaki Ilic yolu sovxozunun manqabascisi 349 nomreli Nerecan secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiBilalovaFatma Memmed qizi 1931 azerbaycanli V I Lenin adina toxuculuq kombinatinda novbe ustasi 86 nomreli Fabrik secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiBicenkoVasili Ilic 1920 1999 ukraynali SSRI mudafie Nazirliyinde siyasi isde calisir 75 nomreli Saray secki dairesi Reyaset HeyetiBoqoslovskiValentin Afanasyevic 1924 2007 rus Azerbaycan KP Dagliq Qarabag Muxtar Vilayet Komitesinin ikinci katibi 395 nomreli Arutyunaqomer secki dairesi Senaye komissiyasiBoykoValeri Vladimirovic 1949 belorus Azerbaycan Kend Teserrufati Texnikasi Birliyinin 26 Baki komissari adina mexanizm zavodunun cilingeri 60 nomreli Husu Haciyev adina secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiBudaqovBehram Eli oglu 1950 azerbaycanli Kirovabad cini qablar zavodunun tokucusu 118 nomreli Kirovabad Orconikidze secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiBullayevAbdulla Mehemmed oglu 1931 azerbaycanli Azerbaycan KP Qutqasen RK nin birinci katibi 271 nomreli Qutqasen secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiCCabbarovMuradxan Mahmud oglu 1926 2006 azerbaycanli Azerbaycan KP Lacin RK nin birinci katibi 280 nomreli Hocaz secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiCavadzadeMirmemmed Cavad oglu 1927 2008 azerbaycanli E Eliyev adina Azerbaycan Hekimleri Tekmillesdirme Institutun rektoru 294 nomreli Kalinovka secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiCebrayilovEnver Fettah oglu 1931 azerbaycanli Azerbaycan KP xarici elaqeler sobesinin mudiri 186 nomreli Talalar secki dairesi Xarici isler komissiyasiCelilovMirzemurad Celil oglu 1942 azerbaycanli Sov IKP XXII qurultayi adina Neft ve Qazcixarma Idaresinin operatoru 2 nomreli Gurgen secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiCeferovEbulfez Cefer oglu 1934 azerbaycanli Culfa lokomotiv deposunun masinisti 376 nomreli Culfa secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiCeferovHusu Feyruz oglu 1937 azerbaycanli Salyan rayonundaki SSRI 50 illiyi adina sovxozun briqadiri 323 nomreli Qaracala secki dairesi Xarici isler komissiyasiCeferovaZoher Canmirze qizi 1943 azerbaycanli Salyan elektrik qaynaq avadanlari zavodunun stamplatyicisi 320 nomreli Salyan kend secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiCeferovaSimuzer Memmed qizi 1949 azerbaycanli Kirovabad 2 nomreli corek zavodunda corekbisiren 117 nomreli Kirovabad Nerimanov secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiCeferovaCevahir Veliehed qizi 1951 azerbaycanli Celilabad rayonundaki Kalinin adina sovxozun fehlesi 203 nomreli Silevenge secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilCeferovaSeref Eliqulu qizi 1953 azerbaycanli Goycay rayonundaki Sirvan kolxozunun pambiqcisi 191 nomreli Qarameryam secki dairesi Plan budce komissiyasiCumanyanArsalus Avetisovna 1930 ermeni Xanlar rayonundaki aqrar senaye kombiinatinin fehlesi 341 nomreli Xanlar secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiDDadasovQurban Huseyn oglu 1951 azerbaycanli Siyezen Neft ve Qazcixarma Idaresi quyulari yeralti temir sexinin operatoru 208 nomreli Siyezen secki dairesi Mandat komissiyasiDadasovMuseyib Mirze oglu 1896 azerbaycanli Ittifaq ehemiyyetli ferdi pensiyaci 296 nomreli Boradigah secki dairesi Reyaset HeyetiDadasovaSeyyare Kamil qizi 1952 azerbaycanli Azerbaycan SSR Yungul Senaye Nazirliyi 1 nomreli ayaqqabi fabrikinin fehlesidir 17 nomreli Kommunist secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiDemirovaNezife Seydabey qizi 1953 lezgi Qusar rayonundaki K Marks adina sovxozun sagicisi 270 nomreli Gedezeyxur secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiDibirovaSefiye Haci qizi 1933 azerbaycanli Azerbaycan KP Qax RK nin birinci katibi 248 nomreli Tasmali secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiDonskayaAleksandra Yuryevna 1949 rus Azerbaycan SSR Yerli Senaye Nazirliyinin metal plastik kutle zavodunun presleyicisi 59 nomreli Cefer Cabbarli adina secki dairesi Gencler komissiyasiDunyamaliyevMusa Allahverdi oglu 1930 azerbaycanli Qazax rayonundaki Ceyrancol qoyunculuq sovxozunun bas cobani 239 nomreli Poylu secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilEEbdulkerimemovaYeter Ehmed qizi 1948 azerbaycanli Qazax rayonundaki Komintern sovxozunun fehlesi 234 nomreli Das Salahli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilEbilovaGullu Ebil qizi 1924 1994 azerbaycanli Azerbaycan SSR Ali Soveti Reyaset Heyetinin katibi 346 nomreli Xacmaz seher secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilEzizovaDursedef Rustem qizi 1944 azerbaycanli Salyan rayonundaki Q Semedov adina kolxozunun briqadiri 321 nomreli Sarvan secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiEyyubovFerrux Esger oglu 1949 azerbaycanli Sumqayit aluminium zavodunun elektrolizcisi 133 nomreli Sumqayit Gencler secki dairesi Gencler komissiyasiEyyubovaBenovse Mahmud qizi 1953 azerbaycanli Qazax rayonundaki Vaqif adina sovxozun fehlesi 236 nomreli Kosalar secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiEkberovaValentina Alekseyevna 1938 rus Serebrovski adina Neft ve Qazcixarma Idaresinde neft ve qazcixarma operatoru 85 nomreli Serebrovski secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilElesgerovaSamama Memmedovna 1904 1977 azerbaycanli Krupskaya adina dogum evinin bas hekimi 8 nomreli Bayil secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiEliyevQezenfer Kerim oglu 1927 1984 azerbaycanli Kirovabad stansiyasi lokomotiv deposunun elektrovoz masinisti 113 nomreli Kirovabad Vagzalyani secki dairesi Mandat komissiyasiEliyevQurban Hesen oglu 1921 2008 azerbaycanli Azerbaycan SSR orta ve ixtisas tehsili naziri 70 nomreli Qedirli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilEliyevMehemmed Mayil oglu 1951 azerbaycanli Agcabedi rayonundaki Ckalov adina kolxozun mexanizatoru 166 nomreli Kehrizli secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiEliyevNizameli Elibaba oglu 1950 azerbaycanli Azerbaycan SSR Avtomobil Neqliyyati Nazirliyi 2710 nomreli avtomobil destesinin surucusu 103 nomreli Eli Bayramli ucuncu seher secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiEliyevNureddin Mecid oglu 1920 1991 azerbaycanli Azerbaycan Mulki Aviasiya Idaresinin reisi 34 nomreli Birinci Zabrat secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiEliyevNurus Elihesen oglu 1911 1995 azerbaycanli Neftcala rayonundaki S Saumyan adina kolxozun sedri 304 nomreli Xilli secki dairesi Reyaset HeyetiEliyevSabir Memmedbala oglu 1933 azerbaycanli V I Lenin adina Baki metropoliteninde elektrik qatarin bas masinisti 56 nomreli Mustafa Subhi adina secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiEliyevFamil Mahmud oglu 1938 azerbaycanli Azerbaycan Kend Teserrufati Texnikasi Birliyi Agdam rayon sobesinin traktorcusu 154 nomreli Agdam secki dairesi Senaye komissiyasiEliyevHeyder Elirza oglu 1923 2003 azerbaycanli Azerbaycan Kommunist Partiyasi Merkezi Komitesinin birinci katibi 29 nomreli Birinci Razin secki dairesi Reyaset HeyetiEliyevSamil Musa oglu 1928 azerbaycanli Oktyabr inqilabi adina Baki vaqon temiri zavodun qazancilar briqadiri 58 nomreli Semed Vurgun adina secki dairesi Medeniyyet komissiyasiEliyevaMelekse Semed qizi 1953 azerbaycanli Tovuz rayonundaki Kirov adina sovxozun fehlesi 329 nomreli Qeribli secki dairesi Xarici isler komissiyasiEliyevaRehile Musa qizi 1953 azerbaycanli Qirmizi proletar zavodunun nezaretcisi 35 nomreli Mastaga secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiEliyevaSekine Abbas qizi 1925 2010 azerbaycanli Naxcivan MSSR Ali Soveti Reyaset Heyetinin sedri 377 nomreli Ebrequnis secki dairesi Reyaset Heyeti sedrinin muaviniEliyevaSolmaz Semed qizi 1944 2012 azerbaycanli Lenkeran rayonundaki B Abbasov adina sovxozun manqabascisi 285 nomreli Germetuk secki dairesi Xarici isler komissiyasiEliyevaFatma Ibrahim qizi 1949 azerbaycanli Ezizbeyov adina Neft ve Qazcixarma Idaresi elmi tedqiqat ve istehsalat isleri sexin laborantidir 7 nomreli Buzovna secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiEliyevaSamama Tanriverdi qizi 1938 azerbaycanli Yevlax rayonundaki Kommunist kolxozun uzvu 140 nomreli Malbinesi secki dairesi Plan budce komissiyasiEmenovAkif Memi oglu 1942 azerbaycanli Eli Bayramli Qazma Isleri Idaresinin buruq ustasi 102 nomreli Eli Bayramli ikinci seher secki dairesi Xarici isler komissiyasiEmirovEli Cabbar oglu 1915 1979 azerbaycanli Azerneft Birliyinin bas direktoru 20 nomreli Elet secki dairesi Plan budce komissiyasiEmirovFikret Mesedicemil oglu 1922 1984 azerbaycanli SSRI Bestekarlar Ittifaqinin katibi 108 nomreli Kirovabad Sabir secki dairesi Medeniyyet komissiyasiEsedovHilal Memmed oglu 1908 azerbaycanli Azerbaycan Dovlet Plan Komitesinin sedri 319 nomreli Salyan seher secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilEsedovaUrqiye Qara qizi 1926 azerbaycanli 5 nomreli demir beton memulati zavodunda kranci 125 nomreli Mingecevir ucuncu sol sahil secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiEsgerovBalaga Ebdulmecid oglu 1937 azerbaycanli Kirov adina Neft ve Qazcixarma Idaresi quyulari esasli temir sexinin qazmacisi 25 nomreli Bineqedi secki dairesi Plan budce komissiyasiEsgerovIsmayil Nesrulla oglu 1914 azerbaycanli Azerbaycan KP MK teskilatpartiya isi sobesinin mudiri 190 nomreli Goycay kend secki dairesi Mandat komissiyasiEsgerovMemmed Hesen oglu 1918 1988 azerbaycanli Azerbaycan KP Samxor RK nin birinci katibi 354 nomreli Samxor seher secki dairesi Plan budce komissiyasiEsgerovRafiq Qember oglu 1938 azerbaycanli Azerbaycan Kend Teserrufati Texnika Birliyi sedrinin birinci muavini 170 nomreli Qobu secki dairesi Xarici isler komissiyasiEsgerovaPambiq Pasa qizi 1953 azerbaycanli Kurdemir rayonundaki Sirvani adina kolxozun uzvu 277 nomreli Mollakend secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilEsgerovaFiruze Memmedeli qizi 1950 azerbaycanli Gedebey rayonundaki Moskva kolxozunun manqabascisi 250 nomreli Slavyanka secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiEfendiyevFikret Serif oglu 1926 azerbaycanli Azerbaycan KP Zerdab RK nin birinci katibi 222 nomreli Zerdab secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiEfendiyevHacibaba Serif oglu 1914 azerbaycanli Azerbaycan SSR Xalq Nezareti Komitesinin sedri 155 nomreli Qiyasli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilEhmedovQedim Sahveli oglu 1929 azerbaycanli Azerbaycan KP Fuzuli RK nin birinci katibi 339 nomreli Pirehmedli secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiEhmedovIbrahim Seyfulla oglu 1927 azerbaycanli OADKYC in respublika komitesinin sedri 227 nomreli Bir may secki dairesi Gencler komissiyasiEhmedovNecmeddin Xelef oglu 1923 azerbaycanli Azerbaycan KP Nerimanov RK nin birinci katibi 51 nomreli Qaqarin secki dairesi Ticaret ve ehalye meiset xidmeti komissiyasiEhmedovFikret Hemid oglu 1930 azerbaycanli Azerbaycan KP MK elm ve tedris muessiseleri sobesinin mudiri 81 nomreli Yeni Suraxani secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiEhmedovaGulcennet Surxay qizi 1953 azerbaycanli Masalli rayonundaki Sosializm sovxozun fehlesi 292 nomreli Banbasi secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiEhmedovaTatyana Rehim qizi 1941 azerbaycanli Sov IKP XXII qurultayi adina Baki neftayirma zavodunun bas operatoru 87 nomreli Ehmedli secki dairesi Reyaset HeyetiFFerecovaAdile Yusif qizi 1926 azerbaycanli Kirovabad mexanizm zavodunun milcisi 110 nomreli Kirovabad Ezizbeyov secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiFerzeliyevQedir Veli oglu 1937 azerbaycanli Orconikidze adina Neft ve Qazcixarma Idaresi 5 nomreli rayon muhendis texnoloji xidmet sahesinin neft ve qazcixarma operatoru 84 nomreli Dzerjinski secki dairesi Plan budce komissiyasiFetullayevaFeride Eli qizi 1951 azerbaycanli Naxcivan MSSR Ordubad aqrar senaye kombinatinin fehlesi 386 nomreli Ordubad secki dairesi Sedrinin muaviniFleqontovaAnna Alekseyevna 1929 rus N Nerimanov adina corab trikotaj kombinatinda usta komekcisi 57 nomreli Dagliq secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiHHacibalayevSultanhemid Sahmerdan oglu 1937 lezgi Azerbaycan KP Qusar RK nin birinci katibi 267 nomreli Hil secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiHaciyevBehman Ebis oglu 1926 1998 azerbaycanli Sov IKP XXII qurultayi adina Neft ve Qazcixarma Idaresinin reisi 3 nomreli Qala secki dairesi Reyaset HeyetiHaciyevSaleh Hilal oglu 1932 2013 azerbaycanli Azerbaycan SSR de Meliorasiya Tikintisi Bas Idaresinin reisi 378 nomreli Ilic kend secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiHaciyevHacimemmed Xasmemmed oglu 1925 azerbaycanli Fuzuli rayonundaki N Nerimanov adina kolxozun briqadiri 337 nomreli Qaraxanbeyli secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiHaciyevZulfu Saleh oglu 1935 1991 azerbaycanli Sumqayit Seher Zehmetkes Deputatlari Soveti Icraiyye Komitesinin sedri 129 nomreli Nasoslu secki dairesi 1976 ci ilin iyulun 4 de secilmisdirHec bir komissiyanin uzvu deyilHaciyevaXosqedem Xamoy qizi 1935 azerbaycanli Yevlax tutun fermentlesdirme zavodunda cesidleyici 139 nomreli Yevlax ikinci seher secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiHasimovCabbar Ezim oglu 1925 1987 azerbaycanli Xezer Gemiciliyi Idaresinin reisi 91 nomreli Komsomol secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiHasimovaFamile Savalan qizi 1936 azerbaycanli Lacin rayonundaki Sov IKP XXII qurultayi adina kolxozun uzvu 279 nomreli Lacin secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiHeyderovArif Nezer oglu 1926 1978 azerbaycanli Azerbaycan SSR daxili isler naziri 61 nomreli Sovet secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilHeyderovMahmud Eli oglu 1928 azerbaycanli Qax rayonundaki 26 Baki komissari adina kolxozun cobani 246 nomreli Qax secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiHekimovKamil Elisoltan oglu 1927 azerbaycanli Azerbaycan SSR neftayirma ve neft kimyasi naziri 90 nomreli Qarayev secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilHesenovPenah Allahverdi oglu 1930 azerbaycanli Imisli rayonundaki M B Qasimov adina kolxozun tarlaciliq briqadasinin bascisi 228 nomreli Resullu secki dairesi Plan budce komissiyasiHesenovHebib Rehim oglu 1922 2004 azerbaycanli Azerbaycan KP Tovuz RK nin birinci katibi 331 nomreli Asagi Quscu secki dairesi Mandat komissiyasiHesenovHormet Nuhbala oglu 1936 azerbaycanli Quba rayonundaki SSRI nin 50 illiyi adina sovxozun briqadiri 259 nomreli Quba ikinci seher secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiHesenovaQizqayit Salman qizi 1924 2012 azerbaycanli Puskin rayonundaki Telman adina kolxozun sedri 307 nomreli Xirmandali secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiHesenovaZernigar Qehreman qizi 1949 azerbaycanli Agcabedi rayonundaki S Vurgun adina kolxozun uzvu 163 nomreli Agcabedi kend secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiHesenovaZuleyxa Meherrem qizi 1923 1982 azerbaycanli Azerbaycan SSR ehaliye meiset xidmeti naziri 293 nomreli Tekle secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilHesenovaGulustan Ageli qizi 1925 azerbaycanli Ismayilli rayonundaki Sovet Azerbaycanin 40 illiyi sovxozunun sagicisi 232 nomreli Qosakend secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiHumbetovaTamara Ehmed qizi 1929 azerbaycanli Azerbaycan KP Abseron RK nin birinci katibi 295 nomreli Basqal secki dairesi Gencler komissiyasiHuseynzadeElimuxtar Agaqulu oglu 1924 2007 azerbaycanli Azerbaycan SSR kend tikintisi naziri 215 nomreli Zaqatala secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilHuseynzadeRamiz Cabbar oglu 1940 azerbaycanli Lenin adina masinqayirma zavodunun cilingeri 96 nomreli Genclik secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilHuseynovAydin Ebdulrehim oglu 1942 azerbaycanli Baki Bas Tikinti Idaresinin 2 nomreli tikinti idaresi komleks briqadasinin briqadiri 54 nomreli Mirzaga Eliyev adina secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiHuseynovVaqif Elovset oglu 1942 azerbaycanli Azerbaycan LKGI MK nin birinci katibi 237 nomreli Agstafa secki dairesi Gencler komissiyasiHuseynovVasif Sefereli oglu 1933 azerbaycanli Azerbaycan KP Agsu RK nin birinci katibi 178 nomreli Qaraqoyunlu secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiHuseynovEli Necef oglu 1918 1987 azerbaycanli Lerik rayonu Dester kend Soveti Icraiyye Komitesinin sedri 290 nomreli Cayrud secki dairesi Reyaset HeyetiHuseynovElis Qaras oglu 1925 azerbaycanli Masalli rayonundaki Krupskaya adina sovxozun briqadiri 297 nomreli Xil secki dairesi Kend teserrufati komisisyasiHuseynovKamran Esed oglu 1913 2006 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Soveti sedrinin muavini 392 nomreli Xilmilli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilHuseynovMikayil Elesger oglu 1905 1992 azerbaycanli Azerbaycan Politexniki Institunun professoru Memarliq ve Incesenet Institutunun direktoru Azerbaycan SSR Arxitektorlar Ittifaqi idare heyetinin sedri 80 nomreli Musabeyov secki dairesi Reyaset HeyetiHuseynovRehim Elihuseyn oglu 1936 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Soveti Bas Maddi Texniki Techizat Idarenin reisi 357 nomreli Duyerli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilHuseynovHuseyn Yusif oglu 1932 azerbaycanli Artyom adina Neft ve Qazcixarma Idaresi quyulari esasli temir sexin qazma ustasi 1 nomreli Artyom secki dairesi Senaye komissiyasiHuseynovaMaral Mensim qizi 1941 azerbaycanli Astara rayonundaki V I Lenin adina subtropik bitkiler sovxozunun manqabascisi 173 nomreli Ercivan secki dairesi Plan budce komissiyasiHuseynovaRahile Allahverdi qizi 1948 azerbaycanli Goycay rayonundaki Kalinin adina kolxozun manqabascisi 193 nomreli Qarabaqqal secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiHuseynovaFatma Rza qizi 1939 azerbaycanli Sabirabad rayonundaki Lenin adina kolxozun briqadiri 318 nomreli Pokrovka secki dairesi Reyaset HeyetiXXankisiyevTevekkul Elibaba oglu 1924 azerbaycanli Azerbaycan KP Neftcala RK nin birinci katibi 305 nomreli Xolqarabucaq secki dairesi Gencler komissiyasiXanmemmedovaSemaye Rizvan qizi 1938 azerbaycanli Neftcala rayonundaki S M Kirov adina baliq kombinatinin fehlesi 303 nomreli Banke secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiXelilovQurban Eli oglu 1906 2000 azerbaycanli Azerbaycan SSR Ali Soveti Reyaset Heyetinin sedri 121 nomreli Lenkeran ikinci seher secki dairesi Reyaset Heyetinin sedriXelilovGulabba Sirin oglu 1910 azerbaycanli Sabirabad rayonundaki Jdanov adina kolxozun sedri 313 nomreli Six Salahli secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiXelilovMemmed Rza oglu 1917 1976 azerbaycanli Azerbaycan SSR kend teserrufati naziri 336 nomreli Fuzuli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilIIbrahimovAbdulla Hacibaba oglu 1921 2003 azerbaycanli Azerbaycan SSR Ali Mehkemesinin sedri 352 nomreli Qusarcay secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilIbrahimovEli Ismayil oglu 1913 1985 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Sovetinin sedri 325 nomreli Tovuz secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilIbrahimovMemmedaga Memmed oglu 1934 azerbaycanli Astara rayonundaki Lenin adina subtropik sovxozunun bas aqronomu 172 nomreli Penser secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiIbrahimovMirze Ejder oglu 1911 1993 azerbaycanli Azerbaycan SSR Yazicilar Birliyinin birinci katibi 162 nomreli Agcabedi secki dairesi Medeniyyet komissiyasiIbrahimovNazim Sadiq oglu 1935 azerbaycanli Azerbaycan KP Oktyabr RK nin birinci katibi 76 nomreli Nerimanov secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiIbrahimovXelfe Ibrahim oglu 1919 1980 azerbaycanli Azerbaycan KP Agdas RK nin birinci katibi 161 nomreli Leki secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiIbrahimovHacaga Helil oglu 1923 1992 azerbaycanli Azerbaycan KP MK katibi 242 nomreli Qasim Ismayilov secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilIbrahimovaMeskure Qedim qizi 1941 azerbaycanli Yevlax rayonundaki S Vurgun adina kolxozun manqabascisi 141 nomreli Sovxoz secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissyasiIldirimzadeCahangir Samil oglu 1929 azerbaycanli Azerbaycan KP MK teskilat ve tebligat sobesinin mudiri 159 nomreli Semsabad secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilImanovaBahar Iman qizi 1954 azerbaycanli Samxor rayonundaki Inqilab kolxozunun manqabascisi 356 nomreli Deller secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiIndinaLyubov Semyonovna 1948 rus Vladimir Ilic adina Yeni Baki neftayirma zavodunun operatoru 92 nomreli Neftayirma secki dairesi Medeniyyet komissiyasiIsayevNeriman Agaxan oglu 1930 1998 azerbaycanli Azerbaycan SSR tikinti materiallari senayesi naziri 109 nomreli Kirovabad Bagmanlar secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilIsmayilovVahid Aslan oglu 1931 azerbaycanli Azerbaycan KP Agcabedi RK nin birinci katibi 164 nomreli Uzeyirkend secki dairesi Reyaset HeyetiIsmayilovYaqub Abbaseli oglu 1916 1983 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Soveti Dovlet Tikinti Isleri Komitesinin sedri 233 nomreli Qazax secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilIsmayilovSerxan Velimemmed oglu 1930 azerbaycanli Azerbaycan KP Ucar RK nin birinci katibi 332 nomreli Ucar secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiIsmayilovaZemfira Meherrem qizi 1951 azerbaycanli Naxcivan MSSR in Ilic rayonundaki 1 May kolxozunun uzvu 381 nomreli Yengice secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilIsmayilovaCimnazxanim Berneli qizi 1952 azerbaycanli Lenin adina Neft ve Qazcixarma Idaresinde neft ve qazcixarma operatoru 31 nomreli Leninneft secki dairesi Mandat komissiyasiKKazimovaSolmaz Cemil qizi 1951 azerbaycanli Qubadli rayonundaki Pravda kolxozunun uzvu 257 nomreli Xanliq secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilKelenterovaZerife Elibaba qizi 1938 azerbaycanli S Orconikdze adina Kirovabad toxuculuq kombinatinda toxucu 119 nomreli Kirovabad Sovet secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilKerimovYusif Museyib oglu 1926 1997 azerbaycanli Azerbaycan SSR Bas Energetika ve Elektriklesdirme Idarenin reisi 145 nomreli Seki ucuncu seher secki dairesi Senaye komissiyasiKerimovYusif Huseynaga oglu 1925 azerbaycanli Baki Seher Icraiyye Komitesi Daxili Isler Idaresinin reisi 82 nomreli Orconikidze secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiKerimovKerim Nuh oglu 1923 azerbaycanli Samaxi rayonundaki Xaqani adina sovxozun briqadiri 370 nomreli Goyler secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilKerimovMuzeffer Hesen oglu 1946 azerbaycanli Zaqafqaziya masin sinaq stansiya tecrube teserrufatinin mexanizatoru 344 nomreli Sefereliyev secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiKerimovNezir Qibleli oglu 1928 azerbaycanli Azerbaycan KP Zengilan RK nin birinci katibi 220 nomreli Zengilan secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiKerimovNiyaz Evez oglu 1931 1981 azerbaycanli Azerbaycan KP Imisli RK nin birinci katibi 226 nomreli Qaradonlu secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiKerimovXalid Hacibaba oglu 1930 azerbaycanli Azerbaycan KP Mingecevir Seher Komitesinin birinci katibi 124 nomreli Mingecevir ikinci sol sahil secki dairesi Senaye komissiyasiKerimovSakir Kerim oglu 1936 azerbaycanli Azerbaycan KP Lenin RK nin birinci katibi 38 nomreli Bilgeh secki dairesi Plan budce komissiyasiKerimovaNarinc Mansur qizi 1953 azerbaycanli Sabirabad rayonundaki Isiqli yol kolxozunun uzvu 314 nomreli Colbesdeli secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiKirilyukVasili Konstantinovic 1928 1996 ukraynali Sovet Ordusunda xidmet edir 77 nomreli Mirze Feteli Axundov adina secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiKirsanovYakov Mixaylovic 1907 rus Azerbaycan KP MK umumi sobesinin mudiri 52 nomreli Alatava secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilKoritinYuri Vladimirovic 1940 rus Azerbaycan KP MK nin telimatcisi 42 nomreli 26 lar adina secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiKuznetsovaZoya Nikolayevna 1925 rus Lenin elektrik sebekesinin elektrik montyoru 33 nomreli Balaxani secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiKulasviliSarfi Konstantinovna 1927 gurcu Qax rayonundaki Nizami adina kolxozun manqabascisi 247 nomreli Qaxinqiloy secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiKulikovaRaisa Yakovlevna 1939 rus Baki Ayaqqabi Istehsalat Birliyinin destleyicisi 69 nomreli Qizil Serq secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiQQabrielyanLida Andreyevna 1936 ermeni Sumqayit seheri yerli senaye kombinatinin tikisci motorcusudur 136 nomreli Telebe secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiQaziyevMemmed Yaqub oglu 1921 1977 azerbaycanli Azerbaycan SSR ictimai teminat naziri 224 nomreli Imisli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilQalustyanEdenya Semyonovic 1935 ermeni Kommunist nesriyyati metbeesinin capcisidir 71 nomreli Asagi Dagliq secki dairesi Medeniyyet komissiyasiQarayevQaraman Hesen oglu 1930 azerbaycanli Ucar rayonundaki Fuzuli adina kolxozun briqadiri 335 nomreli Qazyan secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiQaraoglanyanNina Armenakovna 1933 ermeni Samaxi rayonundaki Dimitrov adina kolxozun uzvu 367 nomreli Medrese secki dairesi Plan budce komissiyasiQasimovAgabala Ilyas oglu 1923 azerbaycanli Azerbaycan KP Vartasen RK nin birinci katibi 187 nomreli Vartasen secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiQasparyanQriqori Qriqoryevic 1935 ermeni Baki Bas Tikinti Idaresinin 2 nomreli evtikme kombinatinda qurasdiricilar briqadiri 50 nomreli Yeni Inqilab secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiQedirovAbdulla Murad oglu 1914 1979 azerbaycanli Azerbaycan SSR Dovlet Plan Komitesi sedrinin muavini 238 nomreli Kalininkend secki dairesi Senaye komissiyasiQenberovMemmed Mutellim oglu 1926 1995 azerbaycanli Sengecal Deniz Qazma Isleri Idaresinin buruq ustasi 17 nomreli Qaradag secki dairesi Xarici isler komissiyasiQeribyanSmavon Akopovic 1936 2004 ermeni Martuni rayonundaki K Marks adina kolxozun uzvu 396 nomreli Martuni secki dairesi Mandat komissiyasiQorbacovaAlla Abramovna 1941 rus Azerbaycan qaz emali zavodunun qurgu operatoru 18 nomreli Puta secki dairesi Sedrinin muaviniQriqoryanMarusya Qriqoryevna 1951 ermeni Dagliq Qarabag Muxtar Vilayetinin Mardakert rayonundaki Tereskova adina kolxozun tutuncusu 394 nomreli Aracadzor secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilQriqoryanSamvel Avanesovic 1907 1987 ermeni Qrakan Adrbedjan jurnalinin bas redaktoru 358 nomreli Leninkend secki dairesi Reyaset HeyetiQrininaIrina Viktorovna 1953 rus Kirov adina masinqayirma zavodun destleyicisi 32 nomreli Sabuncu secki dairesi Xarici isler komissiyasiQubadovHuseyn Hebib oglu 1933 azerbaycanli Azerbaycan KP Eli Bayramli Seher Komitesinin birinci katibi 101 nomreli Eli Bayramli birinci seher secki dairesi Senaye komissiyasiQubinaYevdokiya Aleksandrovna 1930 rus M D Huseynov adina Kirovabad xalca mahud kombinatinda toxucu 112 nomreli Kirovabad Oktyabr birinci seher secki dairesi Senaye komissiyasiQuliyevBoran Habil oglu 1929 azerbaycanli Xanlar rayonundaki Qirmizi Samux qoyunculuq sovxozunda bas coban 345 nomreli Qovlarsari secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiQuliyevDanil Piri oglu 1923 2001 azerbaycanli Azerbaycan KP MK yaninda Partiya Tarixi Institutunun direktoru 74 nomreli Oktyabr secki dairesi Xarici isler komissiyasiQuliyevEli Musa oglu 1912 1989 azerbaycanli Azerbaycan SSR Elmler Akademiyasi Asqarlar Kimyasi Institutunun direktoru 88 nomreli Neft zavod secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiQuliyevIlyas Barxudar oglu 1930 2003 azerbaycanli 3 nomreli Kirovabad Senaye Muessiseleri Tikintisi Tresti 30 nomreli tikinti idaresi kompleks briqadasinin briqadiri 114 nomreli Kirovabad secki dairesi Reyaset HeyetiQuliyevMurtuz Heyder oglu 1920 azerbaycanli Azerbaycan SSR herbi komissari 116 nomreli Kirovabad Kirov secki dairesi Gencler komissiyasiQuliyevHesen Eli oglu 1933 azerbaycanli Tovuz rayonundaki Nizami adina sovxozunun bas cobani 330 nomreli Oysuzlu secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiQuliyevaZemfira Mikayil qizi 1950 azerbaycanli Azerbaycan LKGI 50 illiyi adina Baki elektrik masinqayirma zavodunun sariyicisi 46 nomreli Birinci Montin secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiQuliyevaZumrud Ismayil qizi 1950 azerbaycanli Qasim Ismayilov rayonundaki Besti Bagirova adina kolxozun pambiqcisi 245 nomreli Delmemmedli secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiQuliyevaKifyet Eli qizi 1953 azerbaycanli Celilabad rayonundaki Moskva kolxozunun manqabascisi 201 nomreli Andreyevka secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiQuliyevaSukufe Besir qizi 1935 azerbaycanli Mirbesir rayonundaki Ilic adina kolxozun uzvu 301 nomreli Evoglu secki dairesi Gencler komissiyasiQulyanLena Baxsiyevna 1935 ermeni Dagliq Qarabag Muxtar Vilayetinin Mardakert rayonundaki Leninavan sovxozunun sagicisi 392 nomreli Leninavan secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiQurbanovIbrahim Musa oglu 1925 1992 azerbaycanli Salyan Rayon Zehmetkes Deputatlari Soveti Icraiyye Komitesinin sedri 324 nomreli Qarabagli secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiQurbanovaGulsenem Qurbanismayil qizi 1953 azerbaycanli Zaqatala rayonundaki Kommunizm yolu kolxozunun sagicisi 217 nomreli Cobankol secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiQurbanovaMahmuzer Yusif qizi 1937 azerbaycanli Hovsan sovxozunun sagicisi 168 nomreli Ceyranbatan secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilQurbanovaHokume Abbaseli qizi 1913 1988 azerbaycanli M Ezizbeyov adina Azerbaycan Dovlet Akademik Dram Teatrinin artisti 143 nomreli Seki birinci seher secki dairesi Medeniyyet komissiyasiQurvicYefim Qriqoryevic 1917 yehudi Azerinformun direktoru 39 nomreli Fioletov secki dairesi Xarici isler komissiyasiQusevPyotr Terentyevic 1920 rus Azerbaycan Hemkarlar Ittifaqlari Surasinin katibi 126 nomreli Mingecevir sag sahil secki dairesi Xarici isler komissiyasiLLemberanskiElis Cemil oglu 1914 1999 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Soveti sedrinin muavini 99 nomreli Ckalov secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMMaqomayevCemaleddin Muslum oglu 1910 1977 cecen SSRI Nazirler Soveti yaninda Azerbaycan SSR Nazirler Sovetinin daimi numayendesi 27 nomreli Ikinci Bileceri secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMayorovVeniamin Stepanovic 1930 rus Baki Seher Icraiyye Komitesi sedrinin birinci muavini 4 nomreli Bine secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiMarkaryantsEmma Haykovna 1942 ermeni Baki biskvit fabrikinin tort pirojna bisireni 48 nomreli Mayakovski secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMahmudovBilal Baxseli oglu 1929 azerbaycanli Azerbaycan KP Balaken RK nin birinci katibi 185 nomreli Xalatala secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiMahmudovResid Ismayil oglu 1929 2008 azerbaycanli Azerbaycan KP Zaqatala RK nin birinci katibi 216 nomreli Muxax secki dairesi Medeniyyet komissiyasiMahmudovaAggul Masallah qizi 1951 azerbaycanli Fuzuli rayonundaki 28 Aprel adina kolxozunun uzvu 338 nomreli Horadiz secki dairesi Plan budce komissiyasiMahmudovaNaile Balaga qizi 1952 azerbaycanli Lenkeran rayonundaki Puskin adina sovxozun fehlesi 284 nomreli Girdeni secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiMerzlikinaAnna Ivanovna 1935 rus Sumqayit sintetik kaucuk zavodunda bas aparatci 137 nomreli Sumqayit secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiMehdizadeMehdi Memmed oglu 1903 1984 azerbaycanli Azerbaycan SSR maarif naziri 315 nomreli Surra secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMehdiyevEbis Elis oglu 1931 azerbaycanli Celilabad rayonundaki Memmedyarov adina soxvozun traktorcusu 199 nomreli Xanegah secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiMehdiyevMeherrem Surxay oglu 1951 azerbaycanli 9 nomreli trestin 92 nomreli tikinti idaresinde rengsaz suvaqci 400 nomreli Susa secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiMemmedzadeRamiz Huseynqulu oglu 1930 azerbaycanli Azerbaycan KP MK katibi 65 nomreli Ezizbeyov secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMemmedovAydin Yusif oglu 1932 azerbaycanli Baki Seher Zehmetkes Deputatlari Soveti Icraiyye Komitesinin sedri 21 nomreli Kirov secki dairesi Xarici isler komissiyasiMemmedovArif Huseynqulu oglu 1929 azerbaycanli Azerbaycan SSR et ve sud senayesi naziri 384 nomreli Nehrem secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMemmedovQambay Elesger oglu 1921 1990 azerbaycanli Azerbaycan SSR prokuroru 327 nomreli Qovlar secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMemmedovEyvaz Ebdurehman oglu 1921 azerbaycanli Azerbaycan SSR edliyye naziri 100 nomreli Mekteb secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMemmedovIsa Eli oglu 1926 2007 azerbaycanli Azerbaycan KP Lenkeran RK nin birinci katibi 282 nomreli Avrora secki dairesi Reyaset HeyetiMemmedovKamil Seyid oglu 1931 azerbaycanli Azerbaycan SSR yeyinti mehsullari senayesi naziri 177 nomreli Berde secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMemmedovMemmed Esger oglu 1928 azerbaycanli Azerbaycan SSR Sabirabad RK nin birinci katibi 316 nomreli Ulacali secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiMemmedovMuslum Receb oglu 1931 1999 azerbaycanli Azerbaycan KP Nesimi RK nin birinci katibi 64 nomreli Sverdlov secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiMemmedovRza Eli oglu 1927 azerbaycanli Umumittifaq Neft Masinqayirma Senayesi Birliyinin sedri 28 nomreli Razin secki dairesi Senaye komissiyasiMemmedovUmud Bibiqulu oglu 1932 azerbaycanli Baki Bas Tikinti Idaresinin 2 nomreli tresti 24 nomreli tikinti idaresinin suvaqcilar briqadiri 41 nomreli Capayev secki dairesi Plan budce komissiyasiMemmedovCavansir Agali oglu 1932 azerbaycanli Azerbaycan KP Jdanov RK nin birinci katibi 211 nomreli Jdanov secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiMemmedovaAdile Memmed qizi 1953 azerbaycanli Agdas rayonundaki M I Kalinin adina kolxozun pambiqcisi 158 nomreli Agdas secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiMemmedovaBacixanim Rezzaq qizi 1950 azerbaycanli Masalli rayonundaki K Marks adina sovxozun manqabascisi 295 nomreli Erkivan secki dairesi Plan budce komissiyasiMemmedovaZibeyde Qara qizi 1936 azerbaycanli Berde rayonundaki H Aslanov adina kolxozun manqabascisi 181 nomreli Qarademirci secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMemmedovaKifayet Nagdi qizi 1950 azerbaycanli Samxor rayonundaki Komsomol kolxozunun manqabascisi 355 nomreli Samxor kend secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMemmedovaMaral Xudu qizi 1951 azerbaycanli Lenkeran rayonundaki UILKGI nin 50 illiyi sovxozunun fehlesi 287 nomreli Sagleser secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiMemmedovaNazxanim Isa qizi 1953 azerbaycanli Qasim Ismayilov rayonundaki Jdanov adina kolxozun uzvu 243 nomreli Naftalan secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiMemmedovaPakize Qeni qizi 1948 azerbaycanli Jdanov rayonundaki S Saumyan adina kolxozun uzvu 212 nomreli Eyvazlilar secki dairesi Plan budce komissiyasiMemmedovaRehile Memmed qizi 1954 azerbaycanli Berde rayonundaki Yeni heyat kolxozunun surucu mexaniki 182 nomreli Guloglular secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiMemmedovaRafiqe Eli qizi 1936 azerbaycanli Azerbaycan KP Yardimli RK nin birinci katibi 372 nomreli Arus secki dairesi Plan budce komissiyasiMemmedovaSara Islam qizi 1948 azerbaycanli Cebrayil rayonundaki Azerbaycan kolxozunun pambiqcisi 205 nomreli Quycaq secki dairesi Mandat komissiyasiMensimovaMiryaqut Mirbesir qizi 1950 azerbaycanli Lenkeran mebel fabrikinin fehlesi 120 nomreli Lenkeran birinci seher secki dairesi Senaye komissiyasiMesiyevaSura Huseyn qizi 1948 azerbaycanli Yardimli rayonundaki N Nerimanov adina kolxozun tutuncusu 371 nomreli Yardimli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMeherremovBehmen Isgender oglu 1936 azerbaycanli Naxcivan MSSR in Ilic rayonundaki Nizami adina kolxozun mexanizatoru 379 nomreli Demirci secki dairesi Plan budce komissiyasiMeherremovaSevil Imamqulu qizi 1951 azerbaycanli Imisli rayonundaki M Ezizbeyov adina kolxozun uzvu 225 nomreli Imisli kend secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiMirzeyevaZumrud Elesger qizi 1948 azerbaycanli Sahbuz rayonundaki Kalinin adina sovxozun fehlesi 388 nomreli Sahbuz secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiMirzecanovBalabey Elis oglu 1910 azerbaycanli Azerbaycan KP MK nin isler mudiri 266 nomreli Qusar secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMirzoyanArtyum Armenakovic 1933 ermeni Respublika Senaye Tikintisi Nazirliyinin 4 nomreli trestinin 48 nomreli tikinti idaresinde kompleks briqadasinin briqadiri 44 nomreli Idman secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMirzoyanCulyetta Semyonovna 1947 ermeni Dagliq Qarabag Muxtar Vilayetinin Hadrut qesebesindeki orta mektebin muellimi 391 nomreli Hadrut secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiMixaltsevAleksandr Petrovic 1946 rus 7 ci Dovlet Podsipnik zavodun sazlayici telimatcisi 42 nomreli Ikinci Montin secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiMyasnikovaZinaida Isayevna 1942 rus Celilabad rayonundaki Qirmizi partizan sovxozunun sagicisi 202 nomreli Privolnoye secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiMovsesyanZaven Museqovic 1929 ermeni Azerbaycan KP Stepanakert Seher Komitesinin birinci katibi 398 nomreli Stepanakert secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiMolotiyevskiLeonid Aleksandrovic 1930 rus Azerbaycan Kend Teserrufati Texnikasi Birliyinin sedri 197 nomreli Celilabad secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMuradeliyevFazil Qulam oglu 1938 azerbaycanli AHIS in sobe mudiri 13 nomreli Lermontov secki dairesi Medeniyyet komissiyasiMurtuzayevSadiq Nebi oglu 1927 azerbaycanli Azerbaycan KP Seki Seher Komitesinin birinci katibi 150 nomreli Zeyzit secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiMusayevaLilper Esger qizi 1948 azerbaycanli Qazax rayonundaki Mehdi Huseyn adina sovxozun sagicisi 235 nomreli Sixli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilMustafayevElis Isa oglu 1931 2007 azerbaycanli Sumqayit Kimya Senayesi Muessiseleri Istehsalat Birliyinin Bas Direktoru 134 nomreli Xezersahili secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiMustafayevFeyruz Receb oglu 1933 azerbaycanli Azerbaycan KP Xanlar RK nin birinci katibi 343 nomreli Qizilca secki dairesi Medeniyyet komissiyasiMustafayevaIqlime Zekeriyye qizi 1950 azerbaycanli Seki rayonundaki Azerbaycan kolxozunun tutuncusu 146 nomreli Oxut secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiMurselovEbduleli Beyeli oglu 1921 azerbaycanli Azerbaycan KP Celilabad RK nin birinci katibi 200 nomreli Uctepe secki dairesi Plan budce komissiyasiMutellimovHuseynaga Seyidbala oglu 1940 azerbaycanli Xacmaz rayonundaki 26 Baki komissari adina sovxozun traktor briqadasinin briqadiri 347 nomreli Xacmaz kend secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiNNagiyevMemmed Mahmud oglu 1939 azerbaycanli Azerbaycan KP Kelbecer RK nin birinci katibi 254 nomreli Kelbecer secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiNagiyevaBeyim Agahuseyn qizi 1932 azerbaycanli Jdanov rayonundaki Baki kolxozun uzvu 214 nomreli Qehremanli secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiNagiyevaSayali Allahverdi qizi 1947 azerbaycanli Tovuz rayonundaki Engels adina sovxozun fehlesi 328 nomreli Alakol secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiNebiyevDemir Mehemmedeli oglu 1933 azerbaycanli Azerbaycan KP Puskin RK nin birinci katibi 306 nomreli Puskin secki dairesi Gencler komissiyasiNebiyevYusif Mustafa oglu 1926 1980 azerbaycanli Naxcivan MSSR Nazirler Sovetinin sedri 387 nomreli Venend secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilNezerovMikayil Eziz oglu 1933 2009 azerbaycanli Azerbaycan KP MK ticaret plan ve maliyye orqanlari sobesinin mudiri 213 nomreli Ehmedli kend secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiNezerovaEsbet Isa qizi 1949 azerbaycanli Masalli rayonundaki S Saumyan adina sovxozun fehlesi 298 nomreli Turkoba secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiNezerovaZenfira Cennet qizi 1950 azerbaycanli Baki seherindeki merkezi univermagin bas saticisi 14 nomreli Nizami adina secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiNerimanovaAmalya Hemid qizi 1953 azerbaycanli Agdam rayonundaki Q Husiyev adina sovxozun sagicisi 167 nomreli Novruzlu secki dairesi Gencler komissiyasiNesibovAslan Yunus oglu 1931 azerbaycanli Azerbaycan KP Xacmaz RK nin birinci katibi 209 nomreli Kuybisevkend secki dairesi Plan budce komissiyasiNesirovMustafa Cefer oglu 1921 2012 azerbaycanli Qirmizi Bayraq ordenli Zaqafqaziya Serhed Dairesi qosunlari reisin muavini 198 nomreli Prisib secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiNesirovaBacixanim Islam qizi 1925 azerbaycanli Masalli rayonundaki aqrar senaye kombinatinin fehlesi 291 nomreli Masalli secki dairesi Senaye komissiyasiNesirovaBenovse Dunyamali qizi 1949 azerbaycanli Zengilan rayonundaki Baki fehlesi kolxozunun sagicisi 221 nomreli Mincivan secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiNesirovaGerekmaz Nesir qizi 1952 lezgi Qusar rayonundaki M Ezizbeyov adina sovxozun fehlesi 269 nomreli Imamqulukend secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiNesrullayevNesrulla Hidayet oglu 1920 1978 azerbaycanli Azerbaycan SSR yungul senaye naziri 171 nomreli Astara secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilNesrullayevaHecer Memmed qizi 1924 2005 azerbaycanli Elmi Tedqiqat Oftalmologiya Institutun sobe mudiri 153 nomreli Qervend secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiNecefovNiyazi Necefqulu oglu 1922 1991 azerbaycanli Azerbaycan KP Ezizbeyov RK nin birinci katibi 6 nomreli Merdekan secki dairesi Medeniyyet komissiyasiNecefovaFehruz Xanoglan qizi 1938 azerbaycanli Kelbecer rayonundaki M F Axundov adina kolxozun uzvu 255 nomreli Qilicli secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiNikitinNikolay Vasilyevic 1926 1994 rus Ismayilli rayonundaki Kalinin adina kolxozun sedri 231 nomreli Ivanovka secki dairesi Reyaset HeyetiNikolskayaQalina Andreyevna 1929 2013 rus Azerbaycan KP MK nin teskilat partiya isi sobesi mudirinin birinci muavini 210 nomreli Yenikend secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiNovruzovaNefiset Murtuz qizi 1928 azerbaycanli Balaken rayonundaki H Nesibov adina kolxozun sedri 183 nomreli Balaken secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiNovruzovaSefiqe Talib qizi 1952 azerbaycanli Quba rayonundaki V I Lenin adina sovxozun fehlesi 263 nomreli Rustov secki dairesi Plan budce komissiyasiOOkulovMixail Aleksandrovic 1918 rus Bakinski raboci qezetinin redaktoru 78 nomreli Lev Tolstoy adina secki dairesi Medeniyyet komissiyasiOrlovGennadi Aleksandrovic 1939 rus UILKGI MK nin tebligaqt ve tesviqat sobesi mudirinin muavini 268 nomreli Duztahir secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiOrucovTelman Xelil oglu 1940 azerbaycanli Azerbaycan KP Agdam RK nin birinci katibi 151 nomreli Agdam birinci seher secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiPPasayevaNaile Memmedresul qizi 1953 azerbaycanli Quba rayonundaki Qumas xalca fabrikinin toxucusu 265 nomreli Qonaqkend secki dairesi Senaye komissiyasiPasayevaSovket Qezenfer qizi 1954 azerbaycanli Baki qusculuq fabrikinin qusabaxani 167 nomreli Xirdalan secki dairesi Gencler komissiyasiPetrosyanArutyun Makicevic 1928 ermeni Azerbaycan KP Saumyan kend RK nin birinci katibi 363 nomreli Agcakend secki dairesi Xarici isleri komissiyasiPyatibratVasili Lukic 1930 ukraynali Azerbaycan SSR senaye tikinti naziri 241 nomreli Dag Kesemen secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilPoqosyanSuren Zilfievic 1947 ermeni Stepanakert elektrik texnikasi zavodunun aletci cilingeri 390 nomreli Stepanakert ikinci seher secki dairesi Senaye komissiyasiPodolskiViktor Vladimirovic 1937 rus Xezer Gemiciliyi Idaresinin Nikifor Roqov teploxodunun mexaniki 12 nomreli Ilic secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilPoladovaSefiqe Mehdi qizi 1950 azerbaycanli Puskin rayonundaki M Ezibeyov adina kolxozun uzvu 308 nomreli Arxangelovka secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiPoletayevaMariya Mixaylovna 1935 rus UILKGI 50 illiyi adina Mingecevir pambiq parca fabrikinin toxucusu 123 nomreli Mingecevir birinci sol sahil secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiPopovVladimir Alekseyevic 1947 rus Baki cihazqayirma zavodunun tokari 30 nomreli Ereblinski secki dairesi Gencler komissiyasiPopovaAnna Vasilyevna 1924 rus Samaxi rayonundaki M Huseynzade adina sovxozun direktoru 368 nomreli Mereze secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiRRadayevMatvey Ivanovic 1937 1993 rus Azerbaycan KP Naxcivan vilayet komitesinin birinci katibi 385 nomreli Yarimca secki dairesi Mandat komissiyasiRasizadeSamil Elirza oglu 1916 1993 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Soveti sedrinin muavini 179 nomreli Sirvanli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilResulbeyovHuseyn Cumsud oglu 1917 1984 azerbaycanli Azerbaycan SSR rabite naziri 68 nomreli Hemid Sultanov adina secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilRehimovEmir Muslum oglu 1932 azerbaycanli L Smidt adina termisti 40 nomreli Smidt secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiRehimovKamran Nebi oglu 1928 2007 azerbaycanli Azerbaycan KP Naxcivan Vilayet Komitesinin birinci katibi 260 nomreli Qirmizi Qesebe secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiRehimovMemmedpasa Rehim oglu 1929 azerbaycanli Azerbaycan KP MK yungul senaye ve yeyinti mehsullari senayesi sobesinin mudiri 312 nomreli Sabirabad secki dairesi Senaye komissiyasiRehimovSuleyman Huseyn oglu 1900 1983 azerbaycanli Yaradiciliqla mesguldur 353 nomreli Yerguc secki dairesi Medeniyyet komissiyasiRecebovaLeyla Cefer qizi 1923 azerbaycanli Azerbaycan KP MK kend teserrufati sobenin mudiri 174 nomreli Agsu secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiRzayevAgababa Semed oglu 1921 1993 azerbaycanli Kommunist qezetinin redaktoru 152 nomreli Agdam ikinci seher secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiRzayevYunis Qehreman oglu 1924 1985 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Soveti Dovlet Uzumculuk ve Serabciliq Komitesinin sedri 366 nomreli Cuxuryurd secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilRzayevKerim Novruz oglu 1914 1995 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Soveti Elvan Metallurgiya Birliyinin sedri 194 nomreli Daskesen secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilRzayevGennadi Semed oglu 1938 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Soveti yaninda Beden Terbiyesi ve Idman Komitesinin sedri 249 nomreli Gedebey secki dairesi Gencler komissiyasiRzayevSabir Elekber oglu 1934 azerbaycanli Baki Bas Tikinti Idaresinin reisi 24 nomreli Dorduncu Kirov secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiRzayevSaban Mehdi oglu 1938 2007 azerbaycanli Tacikistan kolxozunun briqadiri 165 nomreli Hindarx secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiRyabtsevLeonid Danilovic 1927 rus Qirmizi Bayraq ordenli Xezer Donanmasinin komandani 9 nomreli Qirmizi Donanma secki dairesi Plan budce komissiyasiRuzanovaViktoriya Vladimirovna 1949 rus Azerbaycan demir yolu Bileceri isareverme ve rabite distansiyasinin elekrik montyorudur 26 nomreli Bileceri secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiRustemzadeSuleyman Elabbas oglu 1906 1989 azerbaycanli Yaradiciliqla mesguldur 286 nomreli Port Ilic secki dairesi Ali Sovetinin sedriRustemovNadir Hebib oglu 1913 azerbaycanli Azerbaycan SSR meliorasiya ve su tesrrufati naziri 309 nomreli Saatli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilRustemovaBesti Hesen qizi 1952 azerbaycanli Qutqasen rayonundaki Eli Bayramov adina kolxozun tutuncusu 272 nomreli Hacalli secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiRustemovaMesude Hummet qizi 1932 2010 azerbaycanli Azerbaycan KP Cebrayil RK nin birinci katibi 256 nomreli Qubadli secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiSSaakyanArfik Rubenovna 1953 ermeni Stepanakert rayonundaki Frunze adina sovxozun fehlesi 399 nomreli Esgeran secki dairesi Gencler komissiyasiSaakyanRoza Vazgenovna 1936 ermeni Samxor rayonundaki Kamo adina kolxozun uzvu 360 nomreli Dag Ceyir secki dairesi Tebieti muhafize komissiyasiSadiqovRamiz Cemil oglu 1935 azerbaycanli Azerbaycan KP MK tikinti ve seher teserrufati sobesinin mudiri 274 nomreli Bum secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiSailovSahib Agagul oglu 1932 azerbaycanli Azerbaycan KP Samaxi RK nin birinci katibi 364 nomreli Samaxi seher secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiSarkisovaAnna Rubenovna 1943 ermeni 2 nomreli Baki ayaqqabi fabrikinde ayaqqabi tiken 61 nomreli Basin secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilSarkisovaNazik Beylerovna 1952 ermeni Rabite avadanligi zavodunun qurasdirici cilingeri 111 nomreli Kirovabad Nizami secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komisisyasiSeyidbeyliHesen Mehdi oglu 1920 1980 azerbaycanli C Cabbarli adina Azerbaycanfilm kinostudiyasinin rejissoru 334 nomreli Kucekend secki dairesi Medeniyyet komissiyasiSeyidovVilayet Memmed oglu 1936 azerbaycanli Azerbaycan KP Qasim Ismayilov RK nin birinci katibi 244 nomreli Borsunlu secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiSeyidovHesen Nemet oglu 1932 2004 azerbaycanli Azerbaycan KP MK Katibi 107 nomreli Kirovabad Gence secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilSergeyevVasili Nikolayevic 1924 rus Qirmizi Bayraq ordenli Xezer Donanmasi Herbi Surasinin uzvu siyasi sobesinin reisi 97 nomreli Demiryol secki dairesi Sehiyye ve ictimai teminat komissiyasiSergeyevaAnastasiya Ivanovna 1947 rus Baki kamvol kombinatinin toxucusu 43 nomreli Inqilab secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilSelimovSadiq Memmedzaman oglu 1932 azerbaycanli Azerbaycan KP Quba RK nin birinci katibi 262 nomreli Ikinci Nugedi secki dairesi Tebieti muhafize komisisyasiSemayeSeyfulla qizi 1949 azerbaycanli N Nerimanov adina Baki Trikotaj Istehsalat Birliyinin tikisci motorcusu 36 nomreli Ikinci Mastaga secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komisisyasiSemedovBaba Semed oglu 1934 azerbaycanli Seki rayonundaki Orconikidze adina sovxozunun traktorcusu 148 nomreli Ceferabad secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komisisyasiSefereliyevRustem Qasim oglu 1909 1991 azerbaycanli Azerbaycan KP Berde RK nin birinci katibi 178 nomreli Berde kend secki dairesi Sedrin muaviniSeferovElekber Oruc oglu 1932 azerbaycanli Kirovabad Seher Zehmetkes Deputatlari Soveti Icraiyye Komitesinin sedri 115 nomreli Kirovabad Lenin secki dairesi Plan budce komissiyasiSisoyevaTatyana Mixaylovna 1930 rus Azerbaycan Elmi Tedqiqat Bagciliq Uzumculuk ve Subtropik Bitkiler Institutunun yaqdimci tecrube tesrrufatinin meyveci briqadiri 258 nomreli Quba birinci seher secki dairesi Mandat komissiyasiSokolovLeonid Andreyevic 1928 rus Azerbaycan KP Baki Seher Komitesinin ikinci katibi 98 nomreli Vaqif adina secki dairesi Gencler komissiyasiStepanovQrin Isakovic 1931 ermeni Azerbaycan KP Baki seheri Kirov RK nin brinci katibi 23 nomreli Ucuncu Kirov secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiSultanovSemseddin Qurban oglu 1917 1976 azerbaycanli Azerittifaqinin idare heyetinin sedri 383 nomreli Cehri secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilSultanovaZerri Cemsid qizi 1936 azerbaycanli Naxcivan seheri 5 nomreli mektebinin muellimi 374 nomreli Naxcivan ikinci seher secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiSusilinaAntonina Mixaylovna 1953 rus Eli Bayramov adina tikis fabrikinin tikiscisi 11 nomreli Xanlar adina secki dairesi Gencler komissiyasiSuleymanovAllahverdi Ehed oglu 1933 azerbaycanli V I Lenin adina Azerbaycan boru prokat zavodunun poladerideni 128 nomreli Boru prokat secki dairesi Reyaset HeyetiSuleymanovaMaral Rza qizi 1940 azerbaycanli Agdam rayonundaki K Marks adina kolxozun briqadiri 156 nomreli Xindiristan secki dairesi Kend teserrufati komissiyasiSSabanovaMensure Ehmed qizi 1939 azerbaycanli Baki karamel fabrikinin kartonajcisi 73 nomreli Qubanov adina secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiSahverdiyevYusif Meherrem oglu 1949 azerbaycanli M Ezizbeyov adina Azerbaycan Neft ve Kimya Institutunun telebesi 55 nomreli Nesimi secki dairesi Gencler komissiyasiSahverdiyevaMahire Settar qizi 1950 azerbaycanli Volodarski adina tikis fabrikinin tikiscisi 53 nomreli Hezi Aslanov adina secki dairesi Mandat komissiyasiSahnazaryanJenya Rubenovna 1951 ermeni Daskesen rayonundaki Abovyan adina sovxozun fehlesi 196 nomreli Bayan secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilSeqlovGeorgi Vasilyevic 1918 rus Azerbaycan SSR Nazirler Soveti sedrinin muvaini 389 nomreli Stepanakert birinci seher secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilSeydayevaSamama Bahadir qizi 1952 azerbaycanli Agsu rayonundaki Moskva kolxozunun uzvu 176 nomreli Caparli secki dairesi Mandat komissiyasiSemiyevInqilab Sefahet oglu 1934 1997 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Sovetinin Terevez ve Meyve Istehsali Tedaruku Emali ve Satisi Aqrae Senaye Birliyinin sedri 261 nomreli Birinci Nugedi secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilSerifovAzad Agakerim oglu 1930 2009 azerbaycanli Azerbaycan KP MK medeniyyet sobesinin mudiri 275 nomreli Kurdemir secki dairesi Medeniyyet komissiyasiSefiyevaGulbes Cari qizi 1953 azerbaycanli Samaxi rayonundaki Sabir adina sovxozun fehlesi 365 nomreli Samaxi kend secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilSixiyevaGulbahar Alcan qizi 1941 azerbaycanli Vartasen rayonundaki Komsomol kolxozunun tutuncusu 188 nomreli Padar secki dairesi Plan budce komissiyasiSukurovUmud Turab oglu 1938 azerbaycanli Baki yuk stansiyasinin qatar tertibcisidir 66 nomreli Bakixanov secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiTTagizade HacibeyovNiyazi Zulfuqar oglu 1912 1984 azerbaycanli U Hacibeyov adina Azerbaycan Dovlet Simfonik Orkestrinin bedii rehberi ve bas dirijoru 37 nomreli Ikinci Razin secki dairesi Xarici isler komissiyasiTagiyevElman Ferrux oglu 1936 azerbaycanli Azerbaycan KP Yevlax Seher Komitesinin birinci katibi 142 nomreli Xaldan secki dairesi Mandat komissiyasiTagiyevMeherrem Bagir oglu 1929 azerbaycanli Tovuz rayonundaki Frunze adina sovxozun briqadiri 326 nomreli Xatinli secki dairesi Plan budce komissiyasiTalibovaNefiqe Zeynal qizi 1952 azerbaycanli Lenkeran rayonundaki H Aslanov adina sovxozun fehlesi 283 nomreli Kergelan secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiTatliyevSuleyman Bayram oglu 1925 2014 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Sovetinin isler mudiri 132 nomreli Xezer secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilTahirovHeybet Adil oglu 1933 azerbaycanli Azerbaycan KP Goycay RK nin birinci katibi 189 nomreli Goycay seher secki dairesi Gencler komissiyasiTahirovaTahire Ekber qizi 1913 1991 azerbaycanli Azerbaycan SSR xarici isler naziri 359 nomreli Qaracemirli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilTeterinMixail Vasilyevic 1931 rus Sovet Ordusunda xidmet edir 122 nomreli Lenkeran ucuncu seher secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissisyasiTinatiyevIsmayil Ibrahim oglu 1948 lezgi Balaken rayonundaki M B Qasimov adina kolxozun traktorcusu 184 nomreli Qazma secki dairesi Gencler komissisyasiTopciyevEli Rehim oglu 1920 azerbaycanli Azerbaycan SSR kommunal teserrufati naziri 251 nomreli Rustem Eliyev secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilTopcubasovMustafa Agabey oglu 1895 1981 azerbaycanli Azerbaycan SSR Elmler Akademiyasi prezidentinin muavini 137 nomreli Sumqayit Vagzalyani secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilTrofimovaLidiya Mixaylovna 1928 rus Azerbaycan KP Orconikidze RK nin birinci katibi 83 nomreli Emircan secki dairesi Xalq maarifi ve elm komissiyasiUUsacovIqor Mixaylovic 1927 ukraynali V I Lenin adina Azerbaycan boru prokat zavodunun direktoru 135 nomreli Sumqayit Nerimanov secki dairesi Senaye komissiyasiVVedeneyevaAnna Pavlovna 1938 rus Gedebey rayonundaki Qirmizi Oktyabr tecrube toxumculuq sovxozunun fehlesi 252 nomreli Boyuk Qaramurad secki dairesi Tikinti insaat materiallari senayesi ve kommunal teserrufati komissiyasiVezirovEbdulrehman Xelil oglu 1930 azerbaycanli Diplomatik isde calisir 104 nomreli Qazimemmed secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiVeliyevHidayet Cabbar oglu 1926 azerbaycanli Azerbaycan KP Daskesen RK nin birinci katibi 195 nomreli Zagali secki dairesi Neqliyyat ve rabite komissiyasiVeliyevCefer Cebrayil oglu 1930 azerbaycanli Azerbaycan KP MK inzibati orqanlar sobesinin mudiri 342 nomreli Caykend secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiVeliyevaGulbahar Nehmed qizi 1930 azerbaycanli Azerbaycan SSR Senaye Tikintisi Nazirliyi 1 nomreli trestinin 16 nomreli tikinti idaresinde rengsazlar briqadiri 131 nomreli Rustavi secki dairesi Plan budce komissiyasiVisocenkoVasili Andreyevic 1923 belorus Azerbaycan SSR daxili isler nazirinin birinci muavini 340 nomreli Aybasanli secki dairesi Gencler komissiyasiYYaqubovElisefa Eliheyder oglu 1937 2016 azerbaycanli Abseron rayonundaki Suraabad sovxozunun bas cobani 169 nomreli Gilezi secki dairesi Ticaret ve ehaliye meiset xidmeti komissiyasiYariyevaSunbule Elikrem qizi 1952 azerbaycanli Saatli rayonundaki Ulduz kolxozunun uzvu 310 nomreli Krasnoselsk secki dairesi Plan budce komissiyasiYusifzadeQurban Yusif oglu 1913 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Sovetinin Dovlet Televiziya ve Radio Verilisleri Komitesinin sedri 276 nomreli Sigirli secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilYusifzadeZiya Memmediyye oglu 1929 2015 azerbaycanli Azerbaycan SSR Nazirler Soveti yaninda Dovlet Tehlukesizliyi 79 nomreli Engels adina secki dairesi Xarici isler komissiyasiYusifovaRovsen Ehmed qizi 1940 azerbaycanli Baki radio zavodunun yigicisi 95 nomreli Lenin secki dairesi Qanunvericilik mulahizeleri komissiyasiYusovaYevgeniya Ivanovna 1924 rus Azerbaycan KP Saumyan RK nin birinci katibi 94 nomreli Myasnikov secki dairesi Senaye komissiyasiZZamanovAbbas Memmedtagi oglu 1924 azerbaycanli Azerbaycan SSR prokuroru 382 nomreli Xanliqlar secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilZeynalovHuseyn Yusif oglu 1925 azerbaycanli Azerbaycan SSR ticaret naziri 93 nomreli Tikinti secki dairesi Hec bir komissiyanin uzvu deyilZeynalovaNezihe Cefer qizi 1944 2017 azerbaycanli Samxor rayonundaki R Eliyev adina kolxozun manqabascisi 361 nomreli Tezekend secki dairesi Plan budce komissiyasiZulfuqarovaLidiya Sergeyevna 1948 rus Sumqayit Kimya Senayesi Muessiseleri Istehsalat Birliyinin uzvi mehsullar zavodunda aparatci 130 nomreli Corat secki dairesi Gencler komissiyasiIstinadlar Redakte 1 2 3 4 5 Itogi vyborov i sostav deputatov Verhovnogo Soveta Azerbajdzhanskoj SSR Verhovnogo Soveta Nahichevanskoj ASSR devyatogo sozyva mestnyh Sovetov narodnyh deputatov Azerbajdzhanskoj SSR 1975 g rus Baku Azerneshr 1976 1 2 3 4 5 Azәrbaјҹan SSR Ali Sovetinin deputatlary Dogguzunҹu chagyrysh aze ru Baky Azәrnәshr 1976 Hemcinin bax RedakteAzerbaycan SSR Ali SovetiXarici kecidler RedakteAzerbaycan SSR Ali Soveti 1920 1991 ci iller Azerbaycan Respublikasinin Milli Meclisi 2007 Menbe https az wikipedia org w index php title Azerbaycan SSR Ali Sovetinin IX cagiris deputatlarinin siyahisi amp oldid 6021505, wikipedia, oxu, kitab, kitabxana, axtar, tap, hersey,

ne axtarsan burda

, en yaxsi meqale sayti, meqaleler, kitablar, oyrenmek, wiki, bilgi, tarix, seks, porno, indir, yukle, sex, azeri sex, azeri, seks yukle, sex yukle, izle, seks izle, porno izle, mobil seks, telefon ucun, chat, azeri chat, tanisliq, tanishliq, azeri tanishliq, sayt, medeni, medeni saytlar, chatlar, mekan, tanisliq mekani, mekanlari, yüklə, pulsuz, pulsuz yüklə, mp3, video, mp4, 3gp, jpg, jpeg, gif, png, şəkil, muisiqi, mahnı, kino, film, kitab, oyun, oyunlar.