Azərbaycan SSR Ali Sovetinin VIII çağırış deputatlarının siyahısı
Səkkizinci çağırış 1971-ci ildən 1974-cü ilədək işləmişdir. Səkkizinci çağırış Azərbaycan SSR Ali Sovetinə seçkilər 1971-ci il iyunun 13-də keçirilmişdir. Ali Sovetə cəmi 385 deputat seçilmişdir.
Deputatların 142 nəfəri qadındır ki, bu da əvvəlki çağırışda olduğundan 19 nəfər artıqdır.
269 deputat Sov.İKP üzvü və ya üzvlüyünə namizəd, 116 deputat bitərəfdir.
Deputatların tərkibində 193 fəhlə və kolxozçu vardır ki, bu da ümumi tərkibin 50 faizindən çoxunu təşkil edir, 87 deputat partiya orqanlarının, 55 deputat sovet idarələrinin işçisi, 15 deputat elm və mədəniyyət xadimidir.
203 deputatın ali və natamam ali təhsili, 178 deputatın orta, natamam orta və ya orta ixtisas təhsili vardır, 40 deputat elmlər doktoru və elmlər namizədidir. Azərbaycan SSR Ali Soveti deputatlarının yaşa görə tərkibi aşağıdakı rəqəmlərlə ifadə olunur: 57 deputatın yəni deputatların 15 faizinin yaşı 30-dək, 105 deputatın yəni deputatların 28 faizinin yaşı 31-dən 40-dək, 152 deputatın yəni deputatların 39 faizinin yaşı 41-dən 50-dək, 54 deputatın yəni deputatların 14 faizinin yaşı 51-dən 60-dəkdir, 17 deputatın yəni deputatların 4 faizinin yaşı 60-dan yuxarıdır.
Azərbaycan SSR Ali Sovetinin 291 deputatı SSRİ ordenləri və medalları ilə təltif olunmuşdur. 2 deputat Sovet İttifaqı Qəhrəmanı, 20 deputat Sosialist Əməyi Qəhrəmanıdır. 1 deputat Lenin mükafatı laureatı və 9 deputat Dövlət mükafatı laureatıdır.
Respublika Ali Sovetinin deputatları arasında 293 azərbaycanlı, 46 rus, 29 erməni və ölkəmizin digər millətlərinin 17 nümayəndəsi vardır.
Sədr — Süleyman Əliabbas oğlu Rüstəmzadə, müavinləri — Mikayıl Hüseyn oğlu Abdullayev, Tamara Mahmud qızı Bayramova, Equş Haykovna Lalayan və Vladimir Semyonoviç Yeqorixin. Reyasət Heyətinin sədri — Qurban Əli oğlu Xəlilov, müavinləri — Süleyman Azad oğlu Vəzirov (07.02.1973-yə qədər), Muşeq Qriqoryeviç Ohancanyan və Səkinə Abbas qızı Əliyeva.
Soyadı, adı və atasının adı | Portret | Doğum və vəfat illəri | Milliyəti | İşi | Seçki dairəsi | Komissiyası |
---|---|---|---|---|---|---|
A | ||||||
Abbasəliyev Sabit Qasım oğlu | 1932 | azərbaycanlı | Sumqayıt Şəhər Partiya Komitəsinin birinci katibi | 128 nömrəli Sumqayıt-Gənclər seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Abbasov Qurban Abbasqulu oğlu | 1926 | azərbaycanlı | Xəzər Dəniz Neft Kəşfiyyatı Trestinin müdiri | 9 nömrəli Buxta seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Abbasov Düşəri Xudaverdi oğlu | 1929 | azərbaycanlı | Kirovabad Sənaye Müəssisələri Tikintisi İdarəsinin 3 nömrəli tresti 34 nömrəli tikinti idarəsinin kompleks briqadasının başçısı | 114 nömrəli Kirovabad seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Abbasov Nadir Xuduş oğlu | 1925 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Salyan RK-nın birinci katibi | 205 nömrəli Salyan kənd seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Abbasova Lətifə Ramazan qızı | 1947 | azərbaycanlı | Naxçıvan MSSR-in İliç rayonundakı N. Nərimanov adına kolxozun üzvü | 365 nömrəli Qıvraq seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Abdinbəyov Süleyman Sadıq oğlu | 1923 | azərbaycanlı | Azərittifaqın idarə heyətinin sədri | 368 nömrəli Cəhri seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Abdullayev Ənvər Ələkbər oğlu | 1922 | azərbaycanlı | Neft və Kimya Sənayesi İşçiləri Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin sədri | 3 nömrəli Qala seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Abdullayev Zülfüqar Səfər oğlu | 1933 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Mirbəşir RK-nın birinci katibi | 289 nömrəli Mirbəşir seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Abdullayev Kamal Məmməd oğlu | 1922 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Yevlax Şəhər Komitəsinin birinci katibi | 136 nömrəli Xaldan seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Abdullayev Məzahir Ağaverdi oğlu | 1911 | azərbaycanlı | Bakı Baş Tikinti İdarəsinin rəisi | 36 nömrəli Buzovna seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Abdullayev Mikayıl Hüseyn oğlu | 1921 | azərbaycanlı | M. Əliyev adına Azərbaycan Dövlət İncəsənət İnstitutunun rəssamlıq kafedrasının müdiri | 252 nömrəli Alpan seçki dairəsi | — Sədr müavini | |
Abdullayev Nemət Əsəd oğlu | 1917 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR tədarük nazirinin müavini | 339 nömrəli Ləcət seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Abdullayev Hənifə Məmmədağa oğlu | 1923 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR səhiyyə naziri | 194 nömrəli Cəbrayıl seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Abdullayeva Gülayət Osman qızı | 1939 | azərbaycanlı | Göyçay rayonundakı H. Aslanov adına kolxozun manqabaşçısı | 182 nömrəli Qaraməryəm seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Abdullayeva Gülsum Seyfulla qızı | 1927 | azərbaycanlı | Ağsu rayonundakı "Moskva" kolxozunun üzvü | 168 nömrəli Çaparlı seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Abəliyev Ramazan Cucuy oğlu | 1938 | avar | Zaqatala rayonundakı Sov.İKP XXII qurultayı adına kolxozun traktorçusu | 208 nömrəli Göyəm seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Ağadadaş Kərbəlayı oğlu | 1926 | azərbaycanlı | Abşeron Neft-Qazma Trestinin qazma kontorlarında buruq ustası | 17 nömrəli Qaradağ seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Ağayev Babalı Məmiş oğlu | 1932 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Lerik RK-nın birinci katibi | 279 nömrəli Lerik seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Ağayev Kamal Əlibala oğlu | 1930 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Cəbrayıl RK-nın birinci katibi | 195 nömrəli Quycaq seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Ağayev Hüseyn Bayram oğlu | 1926 | azərbaycanlı | Bərdə rayonundakı "Azərbaycan" kolxozunun sədri | 171 nömrəli Alpout seçki dairəsi | — Rəyasət Heyəti | |
Ağamalyan İzabella İşxanovna | 1934 | erməni | Kirovabad yağ-piy kombinatında elevator nəqledicisi | 106 nömrəli Kirovabad-Caparidze seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Ağasıyeva Zərifə Seyfəddin qızı | 1949 | azərbaycanlı | Qutqaşen rayonundakı "Azərbaycan" kolxozunun üzvü | 262 nömrəli Bum seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Adamyan Suren Arutyunoviç | 1913 | erməni | Martuni rayonundakı "Kommunizm" kolxozunun sədri | 382 nömrəli Qırmızı Bazar seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Adınayeva Rəhilə Kərim qızı | 1949 | azərbaycanlı | Lerik rayonundakı H. Aslanov adına kolxozun üzvü | 280 nömrəli Nüvədi seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Akopyan Firuzə Daniyelovna | 1928 | erməni | Mardakert rayonundakı "Kommunizm" kolxozunun manqabaşçısı | 378 nömrəli Leninavan seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Allahverdiyev Allahverdi Əli oğlu | 1927 | azərbaycanlı | Zəngilan rayonundakı "Kommuna" kolxozunun sədri | 210 nömrəli Mincivan seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
Allahverdiyev Məmməd Əli oğlu | 1923 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Daşkəsən RK-nın birinci katibi | 186 nömrəli Dəstəfur seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Allahverdiyev Tofiq Əliheydər oğlu | 1917 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti Dövlət Texniki Peşə Təhsili Komitəsinin sədri | 308 nömrəli Xıllı seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Allahverdiyeva Şahnaz Əbdülsəməd qızı | 1926 | azərbaycanlı | Leninneft Neft və Qaz Çıxarılması İdarəsində neftçıxarma operatoru | 28 nömrəli Birinci Razin seçki dairəsi | — Rəyasət Heyəti | |
Andriyants Varvara Arşakovna | 1940 | erməni | "Qızıl Oktyabr" mebel fabrikinin bəzəkçisi | 47 nömrəli Mayakovski seçki dairəsi | — Rəyasət Heyəti | |
Aruşanyan Lemma Ağamalovna | 1938 | erməni | Mardakert rayonundakı "Nor Kyank" kolxozun tütünçük manqasının başçısı | 380 nömrəli Arutyunaqomer seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Aslanova Zəminə Sərdar qızı | 1940 | azərbaycanlı | Sabirabad rayonundakı 26 Bakı komissarı adına kolxozun briqadiri | 303 nömrəli Kürkəndi seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Aslanova Şəfiqə Həsən qızı | 1949 | azərbaycanlı | Xaçmaz rayonundakı V. Çkalov adına sovxozun fəhləsi | 338 nömrəli Xudat seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Ahkadyan Qoharik Sarkisovna | 1924 | erməni | Xanlar heyvandarlıq sovxozunun sağıcısı | 349 nömrəli Xanlar seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Axundov Hacağa Məlikməmməd oğlu | 1926 | azərbaycanlı | Kalinin adına təcrübi-eksperimental zavodunda yonucu-tokar | 63 nömrəli 28 Aprel adına seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
Axundova Səyyarə Məhərrəm qızı | 1937 | azərbaycanlı | Şirvanneft Neft və Qaz Çıxarılma İdarəsində operator | 103 nömrəli Əli-Bayramlı üçüncü şəhər seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
B | ||||||
Babayan Hrant Markaroviç | 1927 | erməni | "Kommunist" (erməni dilində) qəzetin redaktoru | 62 nömrəli Vağzalyanı seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Babayev Bəkir Mirbaba oğlu | 1929 | azərbaycanlı | "Cənub" Neft və Qaz Çıxarılması İdarəsinin istehsalat xidməti bazası rəisinin müavini | 1 nömrəli Artyom seçki dairəsi | — Gənc komissiyası | |
Babayev Əli İbrahim oğlu | 1947 | azərbaycanlı | S. M. Kirov adına Bankə balıq kombinatının fəhləsi | 307 nömrəli Bankə seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Babayev Əlisaab Baba oğlu | 1927 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Saatlı RK-nın birinci katibi | 297 nömrəli Telmankənd seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Babayev Köçəri Oruc oğlu | 1920 | azərbaycanlı | Cəbrayıl rayonundakı 26 Bakı komissarı adına kolxozun sədri | 196 nömrəli Şükürbəyli seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Babayev Mürsəl Ələkbər oğlu | 1929 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR avtomobil nəqliyyatı naziri | 304 nömrəli Salyan şəhər seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Babayev Rafiq Mehdi oğlu | 1931 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP kimya və neft sənayesi şöbənin müdiri | 101 nömrəli Əli-Bayramlı birinci şəhər seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Babayeva Böyükxanım Salman qızı | 1923 | azərbaycanlı | Sumqayıt şəhərindəki 15 nömrəli məktəbin müəllimi | 131 nömrəli Tələbə seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Babayeva Yaqut Babakişi qızı | 1947 | azərbaycanlı | Azərbaycan komsomolunun 50 illiyi adına Bakı elektrik maşınqayırma zavodunda sarıyıcı | 47 nömrəli Birinci Montin seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Babucev Sergey Mnatsakanoviç | 1932 | erməni | Kirovabad cihazqayırma zavodunun tokarı | 102 nömrəli Kirovabad-Şaumyan seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Baxışov Hümbət Murad oğlu | 1934 | azərbaycanlı | B. Sərdarov adına zavodunun dəmirçisi | 22 nömrəli İkinci Kirov seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Bağırov Zakir Nəriman oğlu | 1929 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR mədəniyyət naziri | 111 nömrəli Kirovabad-Nizami seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Bağırov Kamran Məmməd oğlu | 1933 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP tikinti və şəhər təsərrüfəti şöbəsinin müdiri | 132 nömrəli Yevlax birinci şəhər seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Bayramov Fərman Hüseyn oğlu | 1936 | azərbaycanlı | 5 nömrəli tikinti tresti 51 nömrəli mexanikləşdirilmiş səyyar dəstəsinin elektrik qaynaqçısı | 356 nömrəli Naxçıvan birinci şəhər seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Bayramova Südabə Müzəffər qızı | 1949 | azərbaycanlı | Qasım İsmayılov rayonundakı Bəsti Bağırova adına kənd təsərrüfəti artelin üzvü | 233 nömrəli Dəliməmmədli seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Bayramova Tamara Mahmud qızı | 1947 | azərbaycanlı | Şahbuz rayonundakı 1 nömrəli tütünçülük sovxozunun fəhləsi | 373 nömrəli Şahbuz seçki dairəsi | — Sədr müavini | |
Balayev Qəmbər Bayram oğlu | 1928 | azərbaycanlı | Oktyabr inqilabı adına Bakı vaqon təmir zavodunda qazançı | 57 nömrəli Səməd Vurğun adına seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Balayev Hüseynəli Cəbrayıl oğlu | 1936 | azərbaycanlı | Xaçmaz rayonundakı 26 Bakı komissarı adına sovxozun briqdiri | 335 nömrəli Xaçmaz seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Bartaşşuk Konstantin Petroviç | 1938 | rus | P. Montin adına neft-mədən maşınqayırma zavodunda tokar | 92 nömrəli Şaumyan seçki dairəsi | — Gənclər komisisyası | |
Baxışov Əlövsət Məmmədşah oğlu | 1923 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Gədəbəy RK-nın birinci katibi | 241 nömrəli Novoivanovka seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Bağırzadə Faiq Məmməd oğlu | 1926 | azərbaycanlı | S. M. Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universitetinin rektoru | 73 nömrəli Qorki seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Baxşəliyev Baxşəli Həsən oğlu | 1920 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR maliyyə naziri | 183 nömrəli Çaxırlı seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Belyayeva Pelageya İllarionovna | 1926 | rus | Azərbaycan Dəmir Yolu Biləcəri stansiyasının vaqon deposunda operator | 26 nömrəli Biləcəri seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Benko Yevgeniya Aleksandrovna | 1938 | rus | Xaçmaz rayonundakı "İliç yolu" sovxozunun manqabaşçısı | 337 nömrəli Nərəcan seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Bədəlyan Vartun Arsenovna | 1923 | erməni | Daşkəsən rayonundakı "Bakı fəhləsi" sovxozunun sağıcısı | 187 nömrəli Bayan seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Bədirov Tağı Mürsəl oğlu | 1907 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR yeyinti sənayesi naziri | 169 nömrəli Bərdə seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Bəşirzadə Ağa Bəşir oğlu | 1914 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR ticarət naziri | 99 nömrəli Gənclər seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Bıçenko Vasili İliç | 1920 | ukraynalı | Bakı Hava Hücumundan Müdafiə Dairəsi siyasi idarəsinin rəisi | 76 nömrəli Saray seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
Bolibrux Andrey Vlasoviç | 1921 | ukraynalı | Sovet Ordusunda xidmət edir | 79 nömrəli Mirzə Fətəli Axundov adına seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Bragina Tatyana Mixaylovna | 1926 | rus | Serebrovski adına Neft və Qazçıxarma İdarəsinin neft və suvurma sexində qurğu operatoru | 87 nömrəli Serebrovski seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Brızqalin Sergey Nikolayeviç | 1917 | rus | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti Baş Tərəvəz və Meyvə Tədarükü, Emalı və Satışı İdarəsinin rəisi | 200 nömrəli Yenikənd seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Bullayev Abdulla Məhəmməd oğlu | 1931 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Qutqaşen RK-nın birinci katibi | 259 nömrəli Qutqaşen seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Burlaçenko Pyotr Dmitriyeviç | 1917 | rus | Qırmızı Bayraq ordenli Xəzər Donanması siyasi şöbəsinin rəisi | 100 nömrəli Dəmiryol seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
C | ||||||
Cabbarov Muradxan Mahmud oğlu | 1926 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Laçın RK-nın birinci katibi | 267 nömrəli Laçın seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Cəbrayılov Ənvər Fəttah oğlu | 1931 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP MK xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri | 177 nömrəli Talalar seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Cəfərova Alagöz Həsən qızı | 1923 | azərbaycanlı | Yevlax rayonundakı İliç adına kolxozun sədri | 135 nömrəli Sovxoz seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Cəfərova Hacınisə Əbülfəz qızı | 1949 | azərbaycanlı | Lənkəran rayonundakı Nizami adına sovxozun fəhləsi | 278 nömrəli Şağləsər seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Curuqova Nənəxanım Əbil qızı | 1949 | azərbaycanlı | Yardımlı rayonundakı M. Hüseynzadə adına kolxozun üzvü | 357 nömrəli Yardımlı seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Ç | ||||||
Çvirov Aleksandr Ruslanoviç | 1936 | rus | "Mühəndis Pustoşkin" teploxodunun baş motorçusu | 11 nömrəli İliç seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Çələbiyev İsgəndər Baba oğlu | 1931 | azərbaycanlı | Qax rayonundakı 26 Bakı komissarı adına kolxozun çobanı | 235 nömrəli Qaxingiloy seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
D | ||||||
Dadaşov Müseyyib Mirzə oğlu | 1896 | azərbaycanlı | İttifaq əhəmiyyətli fərdi pensiyaçı | 286 nömrəli Ərkivan seçki dairəsi | — Rəyasət Heyəti | |
Dibirova Səfiyyə Hacı qızı | 1933 | azərbaycanlı | Qax Rayon Partiya Komitəsinin Birinci Katibi | 296 nömrəli Tasmalı seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Dünyamalıyev Musa Allahverdi oğlu | 1930 | azərbaycanlı | Qazax rayonundakı "Ceyrançöl" qoyunçuluq sovoxzunun baş çobanı | 227 nömrəli Poylu seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
E | ||||||
Eldarov Adil Babay oğlu | 1924 | azərbaycanlı | Respublika yüngül sənayesi nazirinin birinci müavini | 181 nömrəli Göyçay kənd seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Ə | ||||||
Əbdülrəhimov Əlövsət İbrahim oğlu | 1912 | azərbaycanlı | Lenin ordenli Bakı Tunel Tikintisi İdarəsinin rəisi | 96 nömrəli Tikinti seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Əbilova Güllü Əbil qızı | 1924 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Rəyasət Heyətinin katibi | 334 nömrəli Xaçmaz şəhər seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Əzizov Soltan Hümmət oğlu | 1920 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR sovxozlar naziri | 285 nömrəli Kalinovka seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Əyyubov Yaqub Abdulla oğlu | 1945 | azərbaycanlı | Azərbaycan Politexnik İnstitutu tikinti fakültəsinin tələbəsi | 77 nömrəli Nərimanov seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Ələkbərova Sadəgül Mahmud qızı | 1944 | azərbaycanlı | Ağdaş rayonundakı partiyanın XXII qurultayı adına kolxozun üzvü | 152 nömrəli Ağdaş seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Ələsgərova Ülfət Ələkbər qızı | 1932 | azərbaycanlı | 3 nömrəli Kirovabad şəhər birləşmiş xəstəxanasının həkim-pediatrı | 110 nömrəli Kirovabad-Əzizbəyov seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Əliyev Qəzənfər Kərim oğlu | 1927 | azərbaycanlı | Kirovabad stansiyası lokomotiv deposunun elektrovoz maşinisti | 113 nömrəli Kirovabad-Vağzalyanı seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
Əliyev Qurban Həsən oğlu | 1921 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR ali, orta və ixtisas təhsili naziri | 12 nömrəli Çkalov seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Əliyev Ələkbər Əbdüləli oğlu | 1929 | azərbaycanlı | Bakı avtomobil ehtiyat hissələri zavodunun tokarı | 98 nömrəli Lenin seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Əliyev Nəriman Əhmədov oğlu | 1934 | azərbaycanlı | 92 nömrəli tikinti idarəsinin bənnası | 385 nömrəli Şuşa seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Əliyev Nürəddin Məcid oğlu | 1920 | azərbaycanlı | Azərbaycan Mülki Aviasiya İdarəsinin rəisi | 33 nömrəli Birinci Zabrat seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Əliyev Sabir Məmmədbala oğlu | 1933 | azərbaycanlı | V. İ. Lenin adına Bakı metropolitenində elektrik qatarın baş maşinisti | 55 nömrəli Mustafa Sübhi adına seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Əliyev Teymur Süleyman oğlu | 1924 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP MK təbliğat və təşviqat şöbəsinin müdiri | 204 nömrəli Zaqatala seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Əliyev Heydər Əlirza oğlu | 1923 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP MK-nın birinci katibi | 30 nömrəli Leninneft seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Əliyev Həsən Musa oğlu | 1924 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Ağdam RK-nın birinci katibi | 150 nömrəli Xındrıstan seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Əliyeva Zivər Həsən qızı | 1932 | azərbaycanlı | Yevlax tütün-fermentasiya zavodunda çeşidləyici | 133 nömrəli Yevlax ikinci şəhər seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Əliyeva Yaxşıxanım Bəxtiyar qızı | 1947 | azərbaycanlı | Abşeron rayonundakı Məmmədli südçülük sovxozunda sağıcı | 161 nömrəli Ceyranbatan seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Əliyeva Gülayət Cavad qızı | 1929 | azərbaycanlı | Ucar rayonundakı Nizami adına kolxozun üzvü | 323 nömrəli Qazyan seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Əliyeva Minayə Mirzəbala qızı | 1949 | azərbaycanlı | Cəlilabad rayonundakı "Moskva" kolxozunun manqabaşçısı | 192 nömrəli Novoqolovka seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Əliyeva Səkinə Abbas qızı | 1925 | azərbaycanlı | Naxçıvan MSSR Ali Soveti Rəyasət Heyətinin sədri | 372 nömrəli Vənənd seçki dairəsi | — Rəyasət Heyəti sədrinin müavini | |
Əliyeva Səmayə Dadaş qızı | 1937 | azərbaycanlı | Lənkəran maşın-sınaq stansiyası təcrübə təsərrüfatının çaybecərmə briqadiri | 274 nömrəli Kərgəlan seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Əliyeva Solmaz Səməd qızı | 1944 | azərbaycanlı | Lənkəran rayonundakı B. Abbasov adına sovxozun manqabaşçısı | 276 nömrəli Gərmətük seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Əliyeva Fatma Ələkbər qızı | 1937 | azərbaycanlı | Bərdə rayonundakı 26 Bakı komissarı adına kolxozun üzvü | 140 nömrəli Şirvanlı seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Əliyeva Fəridə Mirzəbağır qızı | 1933 | azərbaycanlı | Naxçıvan şəhərindəki 2 nömrəli orta məktəbin müəllimi | 360 nömrəli Naxçıvan ikinci şəhər seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Əliyeva Şamama Tanrıverdi qızı | 1938 | azərbaycanlı | Yevlax rayonundakı "Kommunizm" kolxozunun üzvü | 134 nömrəli Malbinəsi seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Əmənov Akif Məmi oğlu | 1942 | azərbaycanlı | Şirvan Neft Qazma Trestinin 3 nömrəli qazma kontorunda buruq ustası | 102 nömrəli Əli-Bayramlı ikinci şəhər seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Əmirov Fikrət Məşədicəmil oğlu | 1922 | azərbaycanlı | Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqının katibi | 108 nömrəli Kirovabad-Sabir seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Əsədov Əli Həzrətqulu oğlu | 1928 | azərbaycanlı | L. Şmidt adına zavodunun qəlibçisi | 39 nömrəli Şmidt seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Əsədov Hilal Məmməd oğlu | 1930 | azərbaycanlı | Dövlət Plan Komitəsinin sədri | 312 nömrəli Qarabağlı seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Əsədullayev Əlibala Bəhram oğlu | 1928 | azərbaycanlı | Azərbaycan Neft Sənayesi Maşınqayırma Birliyinin rəisi | 27 nömrəli Razin seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Əsgərov İsmayıl Nəsrulla oğlu | 1914 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP MK yanında Partiya Komissiyasının sədri | 298 nömrəli Sabirabad seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
Əsgərov Məmməd Həsən oğlu | 1918 | azərbaycanlı | Şamxor Rayon Partiya komitəsinin birinci katibi | 328 nömrəli Təzəkənd seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Əsgərov Rafiq Qəmbər oğlu | 1938 | azərbaycanlı | Azərbaycan LKGİ MK-nın birinci katibi | 83 nömrəli Yeni Suraxanı seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Əsgərova Gilas Hümbət qızı | 1933 | azərbaycanlı | Tovuz rayonundakı Nizami adına sovxozun sağıcısı | 318 nömrəli Öksüzlü seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Əfəndiyev Fikrət Şərif oğlu | 1926 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Zərdab RK-nın birinci katibi | 211 nömrəli Zərdab seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Əfəndiyev Hacıbaba Şərif oğlu | 1914 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Xalq Nəzarəti Komitəsinin sədri | 149 nömrəli Qiyaslı seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Əhmədov Qədim Şahvəli oğlu | 1929 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Füzuli RK-nın birinci katibi | 327 nömrəli Pirəhmədli seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Əhmədov Nazir Laçın oğlu | 1925 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Zaqatala RK-nın birinci katibi | 205 nömrəli Muxax seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Əhmədov Nəcməddin Xələf oğlu | 1923 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Nərimanov RK-nın birinci katibi | 50 nömrəli Qaqarin seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Əhmədov Fikrət Həmid oğlu | 1930 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP MK elm və tədris müəssisələri şöbəsinin müdiri | 7 nömrəli Bayıl seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Əhmədova Gülzar Əli qızı | 1929 | azərbaycanlı | V. İ. Lenin adına Bakı toxuculuq kombinatı toxuma fabrikinin usta köməkçisi | 89 nömrəli Fabrik seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
F | ||||||
Faykina Raisa Vasilyevna | 1950 | rus | S. Orconikidze adına Kirovabad toxuculuq kombinatının toxucusu | 112 nömrəli Kirovabad-Oktyabr seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Fərzəliyev Qədir Vəli oğlu | 1937 | azərbaycanlı | Orconikidzeneft Neft və Qazçıxarma İdarəsinin beşinci mədənində neftçıxarma ustası | 86 nömrəli Dzerjinski seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Fərzəliyev İslam Zülfüqar oğlu | 1922 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Ağdaş RK-nın birinci katibi | 155 nömrəli Ləki seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Fətəliyeva Səriyyə Əbdül qızı | 1950 | azərbaycanlı | Şamaxı rayonundakı S. Ə. Şirvani adına sovxozda manqabaşçısı | 352 nömrəli Şamaxı kənd seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Fleqontova Anna Alekseyevna | 1929 | azərbaycanlı | N. Nərimanov adına corab-trikotaj kombinatında usta köməkçisi | 60 nömrəli Dimitrov seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
G | ||||||
Gevorkov Boris Sarkisoviç | 1932 | erməni | Kirov Partiya Rayon Komitəsinin birinci katibi | 23 nömrəli Üçüncü Kirov seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
H | ||||||
Haqverdiyeva Pəri Abbas qızı | 1948 | azərbaycanlı | Puşkin rayonundakı "Kommunizm yolu" kolxozunun briqadiri | 294 nömrəli Arxangelovka seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Hacəhmədova Alagöz Ramazan qızı | 1940 | azərbaycanlı | Zaqatala rayonundakı İliç adına kolxozun üzvü | 207 nömrəli Əliabad seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Hacıbalayev Sultanhəmid Şahmərdan oğlu | 1937 | ləzgi | Azərbaycan KP Qusar RK-nın birinci katibi | 255 nömrəli Hil seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Hacıyev Adil Xanbaba oğlu | 1932 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Tovuz RK-nın birinci katibi | 315 nömrəli Qovlar seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Hacıyev Bəhmən Əbiş oğlu | 1926 | azərbaycanlı | Sov.İKP XXII qurultayı adına Neft və Qaz Çıxarılması İdarəsinin rəisi | 2 nömrəli Gürgan seçki dairəsi | — Rəyasət Heyəti | |
Hacıyev Hacıməmməd Xasməmməd oğlu | 1925 | azərbaycanlı | Füzuli rayonundakı N. Nərimanov adına kolxozun briqadiri | 325 nömrəli Qaraxanbəyli seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Hacıyeva Qəndaf Bayram qızı | 1928 | azərbaycanlı | Kirovabad alüminium zavodunda vaqonboşaltma maşinisti | 117 nömrəli Kirovabad-Nərimanov seçki dairəsi | — Rəyasət Heyəti | |
Haşımov Cabbar Əzim oğlu | 1925 | azərbaycanlı | Xəzər Gəmiçiliyi İdarəsinin rəisi | 94 nömrəli Qaraxanbəyli seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Heydərov Arif Nəzər oğlu | 1926 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR daxili işlər naziri | 68 nömrəli Sovet seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Həbibova Sürəyya Qara qızı | 1939 | azərbaycanlı | Kəlbəcər rayonundakı "Pravda" kolxozunun sağıcısı | 242 nömrəli Kəlbəcər seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Həkimov Kamil Əlisoltan oğlu | 1927 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR neftayırma və neft kimyası sənayesi naziri | 93 nömrəli Qarayev seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Həsənov Arif Həsən oğlu | 1927 | azərbaycanlı | Mingəçevir Şəhər Partiya Komitəsinin birinci katibi | 120 nömrəli Mingəçevir ikinci sol sahil seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Həsənov Pənah Allahverdi oğlu | 1930 | azərbaycanlı | İmişli rayonundakı M. B. Qasımov adına kolxozun tarlaçılıq briqadasının başçısı | 216 nömrəli Bir may seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Həsənova Qızqayıt Salman qızı | 1924 | azərbaycanlı | Puşkin rayonundakı Telman adına kolxozun sədri | 293 nömrəli Xırmandalı seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Həsənova Züleyxa Əsgərəli qızı | 1927 | azərbaycanlı | Masallı rayonundakı "Komsomol" sovxozunda tütüncülük manqasının başçısı | 282 nömrəli Masallı seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Həsənova Züleyxa Məhərrəm qızı | 1923 | azərbaycanlı | Mingəçevir Şəhər Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri | 121 nömrəli Mingəçevir sağ sahil seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Həsənova Gülüstan Ağəli qızı | 1925 | azərbaycanlı | İsmayıllı rayonundakı "Sovet Azərbaycanın 40 illiyi" sovxozunun sağıcısı | 220 nömrəli Qoşakənd seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Həsənova-Əliyeva Diləfruz İsaq qızı | 1947 | azərbaycanlı | 1 nömrəli Balı tikiş fabrikinin tikişçisi | 13 nömrəli Lermontov seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Hidayətova Həcər Baba qızı | 1939 | azərbaycanlı | Xaçmaz rayoundakı 1 nömrəli tərəvəzçilik sovxozunun fəhləsi | 336 nömrəli Çarxı seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Hümmətova Sürmayə Adil qızı | 1928 | azərbaycanlı | Şəki 1 nömrəli baramaaçma fabrikinin baramaaçanı | 138 nömrəli Şəki ikinci şəhər seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Hüseynov Vasif Səfərəli oğlu | 1933 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Ağsu RK-nın birinci katibi | 167 nömrəli Qaraqoyunlu seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
Hüseynov Kamran Əsəd oğlu | 1913 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti sədrinin müavini | 356 nömrəli Xilmilli seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Hüseynov Məmədi Qəribxan oğlu | 1934 | azərbaycanlı | Lerik rayonundakı Fioletov adına kolxozunda çoban | 281 nömrəli Çayrüd seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Hüseynov Mikayıl Ələsgər oğlu | 1905 | azərbaycanlı | Azərbaycan Memarlıq və İncəsənət İnstitutunun direktoru | 67 nömrəli Məktəb seçki dairəsi | — Rəyasət Heyəti | |
Hüseynova Dəryaxanım Abbas qızı | 1947 | azərbaycanlı | "Bakı fəhləsi" zavodunun krançısı | 34 nömrəli Maştağa seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və komunnal təsərrüfatı komissiyası | |
Hüseynova Maral Mənsim qızı | 1941 | azərbaycanlı | Astara rayonundakı V. İ. Lenin adına subtropik bitkilər sovxozunun manqabaşçısı | 160 nömrəli Ərçivan seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Hüseynova Fatma Məmməd qızı | 1949 | azərbaycanlı | Saatlı rayonundakı "Moskva" kolxozunun üzvü | 295 nömrəli Saatlı seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Hüseynova Xalidə Abbasqulu qızı | 1947 | azərbaycanlı | Salyan rayonundakı "Yeni Muğan" kolxozunun üzvü | 310 nömrəli Arbatan seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
X | ||||||
Xankişiyev Xanbala Həbib oğlu | 1933 | azərbaycanlı | Əzizbəyovneft Neft və Qaz Çıxarılması İdarəsi mərkəzi mühəndis-texnoloji xidmətinin növbə rəisi | 5 nömrəli Şüvəlan seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Xəlilov Qurban Əli oğlu | 1906 | azərbaycanlı | Dövlət xadimi | 271 nömrəli Lənkəran ikinci şəhər seçki dairəsi | — Rəyasət Heyətinin sədri | |
Xəlilov Məmməd Rza oğlu | 1933 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR kənd təsərrüfatı naziri | 173 nömrəli Güloğlular seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Xəlilova Zərifə Məmmədəli qızı | 1932 | azərbaycanlı | 5 nömrəli Bakı çörək zavodunda çörəkçi-usta | 82 nömrəli Musabəyov seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Xocaxov İbrahim Ömər oğlu | 1926 | ləzgi | Balakən rayonundakı "Kommunizm" kolxozunun briqadiri | 175 nömrəli Qazma seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
İ | ||||||
İbrahimov Abdulla Hacıbaba oğlu | 1921 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Ali Məhkəməsinin sədri | 340 nömrəli Qusarçay seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
İbrahimov Əli İsmyaıl oğlu | 1913 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Sovetinin sədri | 313 nömrəli Tovuz seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
İbrahimov Məmmədağa Məmməd oğlu | 1934 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Astara RK-nın birinci katibi | 164 nömrəli Pensər seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
İbrahimov Hacağa Xəlil oğlu | 1923 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP MK katibi | 230 nömrəli Qasım İsmayılov seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
İbrahimova Şərqiyyə Allahverdi qızı | 1944 | azərbaycanlı | Lənkəran balıq-konserv zavodunun fəhləsi | 270 nömrəli Lənkəran birinci şəhər seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
İvanova Rimma Konstantinovna | 1940 | rus | M. Əzizbəyov adına Sumqayıt xlorlu üzvi məhsullar kombinatı 5 nömrəli sexinin aparatçısı | 140 nömrəli Corat seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
İsayev Vyaçeslav Alekseyeviç | 1940 | rus | 26 Bakı komissarı adına Lenin ordenli mexanizm təmiri zavodunun tokarı | 59 nömrəli Hüsü Hacıyev adına seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
İsayev Nəriman Ağaxan oğlu | 1930 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Sovetinin Quraşdırma və Xüsusi Tikinti İşləri İdarəsinin rəisi | 118 nömrəli Kirovabad-Orconikidze seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
İsayeva Şəkər Allahverən qızı | 1933 | azərbaycanlı | Qasım İsmayılov rayonundakı Orconikidze adına kolxozun üzvü | 231 nömrəli Naftalan seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
İsmayılov Vahid Aslan oğlu | 1931 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Ağcabədi RK-nın birinci katibi | 158 nömrəli Üzeyirkənd seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
İsmayılov Qurban Nəcəf oğlu | 1916 | azərbaycanlı | Zaqafqaziya Layihə-Quraşdırma İşləri İdarəsində lehimləyici | 58 nömrəli C. Cabbarlı adına seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
İsmayılov Yaqub Abbasəli oğlu | 1916 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti Dövlət Tikinti İşləri Komitəsinin sədri | 221 nömrəli Qazax seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
İsmayılov Sərxan Vəliməmməd oğlu | 1930 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Ucar RK-nın birinci katibi | 320 nömrəli Ucar seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
K | ||||||
Karamyan Armik Aleksandroviç | 1918 | erməni | Azərbaycan SSR meşə və ağac emalı sənayesi naziri | 370 nömrəli Yarımca seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Kərimov Elxan Böyük oğlu | 1933 | azərbaycanlı | Orconikidze Rayon Partiya Komitəsinin birinci katibi | 85 nömrəli Əmircan seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Kərimov Yusif Hüseynağa oğlu | 1925 | azərbaycanlı | Bakı Şəhər İcraiyyə Komitəsi Daxili İşlər İdarəsinin rəisi | 84 nömrəli Orconikidze seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Kərimov Mürşüd Yədulla oğlu | 1928 | azərbaycanlı | Cəlilabad rayonundakı N. Nərimanov adına sovxozun briqadiri | 190 nömrəli Xanəgah seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Kərimov Nazir Qibləli oğlu | 1928 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Zəngilan RK-nın birinci katibi | 209 nömrəli Zəngilan seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Kərimov Niyaz Əvəz oğlu | 1931 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP İmişli RK-nın birinci katibi | 214 nömrəli İmişli kənd seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Kərimov Şakir Kərim oğlu | 1936 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Lenin RK-nın birinci katibi | 37 nömrəli Bilgəh seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
Kərimov Şəmsəddin Heydər oğlu | 1942 | azərbaycanlı | Laçın rayonundakı Telman adına kolxozun çobanı | 268 nömrəli Hoçaz seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Kərimov Şıxsəid Kərim oğlu | 1925 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Abşeron RK-nın birinci katibi | 162 nömrəli Giləzi seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Kərimova Məhcəbin Məmi qızı | 1941 | azərbaycanlı | Y. Məmmədəliyev adına Ordubad baramaaçma fabrikində baramaaçan | 371 nömrəli Ordubad seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Kirsanov Yakov Mixayloviç | 1907 | rus | Azərbaycan KP MK-nın ümumi şöbəsinin | 48 nömrəli Azərneftmaş seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Korıtin Yuri Vladimiroviç | 1940 | rus | Vorovski adına Bakı tökmə-mexanizm zavodunun frezerçisi | 41 nömrəli 26-lar adına seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Korolenko Qriqori Andreyeviç | 1923 | rus | Sovet Ordusunda xidmət edir | 163 nömrəli Astara seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Kosovets Aleksandr Kiriloviç | 1918 | ukraynalı | Zaqafqaziya Sərhəd Dairəsi qoşunları rəisinin müavini | 189 nömrəli Prişib seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Krasiçkova İrina Semyonovna | 1948 | rus | Kirov elektrik şəbəkəsində elektrik montyoru-releçi | 24 nömrəli Dördüncü Kirov seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Kudelkin Yaroslav Maksimoviç | 1925 | rus | Qırmızı Bayraq ordenli Xəzər Donanmasının komandanı | 8 nömrəli Qırmızı Donanma seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Kuznetsova Zoya Nikolayevna | 1925 | rus | Lenin elektrik şəbəkəsinin elektrik montyoru | 32 nömrəli Balaxanı seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Kulikova Raisa Yakovlevna | 1939 | rus | 3 nömrəli Bakı ayaqqabı fabrikinin dəstləşdiricisi | 70 nömrəli "Qırmızı Şərq" seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Küküyeva Rəfiqə Müsrüf qızı | 1947 | azərbaycanlı | Qutqaşen rayonundakı Kuybışev adına kolxozun üzvü | 260 nömrəli Hacallı seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Q | ||||||
Qalstyan Siruhi Petrosovna | 1922 | erməni | Şaumyan (kənd) rayonundakı Lenin adına kolxozun sağıcısı | 349 nömrəli Şaumyan seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Qalustyan Edenya Semyonoviç | 1935 | erməni | "Kommunist" nəşriyyatının çapçısı | 72 nömrəli Aşağı Dağlıq seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Qaravəliyev Barat Süleyman oğlu | 1923 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Qazax Rayon Komitəsinin birinci katibi | 228 nömrəli Marksovka seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Qarayeva Nadya Paşa qızı | 1941 | azərbaycanlı | Qazax rayonun Vaqif adına üzümçülük sovxozunun fəhləsi | 224 nömrəli Kosalar seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Qasımov İmran Haşım oğlu | 1918 | azərbaycanlı | Azərbaycan Yazıçılar İttifaqının katibi | 225 nömrəli Ağstafa seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Qasımova Rəfiqə Kamal qızı | 1947 | azərbaycanlı | Quba rayonu Qonaqkənd Kənd Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri | 253 nömrəli Qonaqkənd seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Qasımova Xavər Əbdülbarı qızı | 1946 | azərbaycanlı | Sabirabad rayonundakı "Leninqrad" kolxozunun üzvü | 302 nömrəli Ulacalı seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Qardaşov Ramiz Şıxəmir oğlu | 1924 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP İsmayıllı RK-nın birinci katibi | 218 nömrəli Basqal seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Qasparyan Qriqori Qriqoryeviç | 1935 | erməni | Bakı Baş Tikinti İdarəsinin 2 nömrəli evtikmə kombinatında quruşdırıcılar briqadiri | 49 nömrəli Yeni İnqilab seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Qasparyan Mejlum Arakeloviç | 1923 | erməni | Azərbaycan KP Dağlıq Qarabağ Vilayət Komitəsinin katibi | 331 nömrəli Qızılca seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Qasparyan Oktyabrina Baqratovna | 1931 | erməni | Stepanakertdəki 5 nömrəli səkkizillik məktəbin müəllimi | 374 nömrəli Stepanakert birinci şəhər seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Qəmbərova Zeynəb Çərkəz qızı | 1931 | azərbaycanlı | Ağdaş rayonundakı "Şəfəq" kolxozunun sədri | 154 nömrəli Qolqəti seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Qəribyan Şmavon Akopoviç | 1936 | erməni | Martuni rayonundakı K. Marks adına kolxozun üzvü | 381 nömrəli Martuni seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
Qəhrəmanov Talıb Heydər oğlu | 1930 | azərbaycanlı | Xanlar rayonundakı "Bolqarıstan" sovxozunun mexanizatoru | 333 nömrəli Qovlarsarı seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Qriqoryan Samvel Avanesoviç | 1907 | erməni | "Qarakan Adrbedjan" jurnalının baş redaktoru | 343 nömrəli Dəllər seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Quliyev Behbud Həsən oğlu | 1935 | azərbaycanlı | Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Texnikası Birliyinin Ağdam rayon birləşməsində traktorçu | 148 nömrəli Ağdamkənd seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Quliyev Boran Habil oğlu | 1929 | azərbaycanlı | Xanlar rayonundakı "Qırmızı Samux" qoyunçuluq sovxozunda briqadir | 332 nömrəli Səfərəliyev seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Quliyev Danil Piri oğlu | 1923 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP MK katibi | 75 nömrəli Oktyabr seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Quliyev Əli Musa oğlu | 1912 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Elmlər Akademiyası Aşqarlar Kimyası İnstitutunun direktoru | 91 nömrəli Neft-zavod seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Quliyev Köçəri Cəfər oğlu | 1930 | azərbaycanlı | Mirbəşir rayonundakı Frunze adına kolxozun sədri | 290 nömrəli Dəmirçilər seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Quliyev Murtuz Heydər oğlu | 1920 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Hərbi komissarı | 116 nömrəli Kirovabad-Kirov seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Quliyeva Badam Oruc qızı | 1924 | azərbaycanlı | Qubadlı rayonundakı S. Vurğun adına kolxozun sağıcısı | 245 nömrəli Xanlıq seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Quliyeva Maral Rüstəm qızı | 1935 | azərbaycanlı | Şamxor rayonundakı "Sosializm" kolxozunun pambıqçılıq manqasının başçısı | 342 nömrəli Şamxor kənd seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Quliyeva Şəfiqə Əşrəf qızı | 1949 | azərbaycanlı | Naxçıvan MSSR-in Culfa rayonundakı Sabir adına kolxozun sağıcısı | 362 nömrəli Əbrəqunis seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Quliyeva Şüküfə Bəşir qızı | 1935 | azərbaycanlı | Mirbəşir rayonundakı İliç adına kolxozun üzvü | 291 nömrəli Evoğlu seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Qurbanov Məmməd Qurban oğlu | 1911 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti Dövlət Kinematoqrafiya Komitəsinin sədri | 322 nömrəli Küçəkənd seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Qurbanov Məmməd Hüseyn oğlu | 1925 | azərbaycanlı | İliç rayonundakı Həzi Aslanov adına kolxozun sədri | 363 nömrəli İliç kənd seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
Qurbanova Familə Şabaləd qızı | 1947 | azərbaycanlı | kürdəmir rayonundakı "Oktyabr" kolxozunun üzvü | 264 nömrəli Sığırlı seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Qurbanova Hökümə Abbasəli qızı | 1913 | azərbaycanlı | M. Əzizbəyov adına Azərbaycan Dövlət Akademik Dram Teatrının artisti | 142 nömrəli Cəfərabad seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Qurviç Yefim Qriqoriyeviç | 1917 | yəhudi | Azərinformun direktoru | 38 nömrəli Fioletov seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Qusev Pyotr Terentyeviç | 1920 | rus | Azərbaycan Həmkarlar İttifaqı Şurasının katibi | 71 nömrəli Qədirli seçki dairəsi | — Rəyasət Heyəti | |
L | ||||||
Lalayan Equş Haykovna | 1918 | erməni | Mardakert rayonundakı "Bakı fəhləsi" kolxozunda pambıqçılıq briqadasının briqadiri | 377 nömrəli Mardakert seçki dairəsi | — Sədrin müavini | |
Ləmbəranski Əliş Cəmil oğlu | 1914 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti sədrinin müavini | 54 nömrəli Nəsimi seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
M | ||||||
Mayorov Veniamin Stepanoviç | 1930 | rus | Bakı Şəhər İcraiyyə Komitəsi sədrinin birinci müavini | 4 nömrəli Binə seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Manasyan Jenya Andreyevna | 1925 | erməni | Dağlıq Qarabağ Muxtar Vilayəti Stepanakert rayonunun Lenin adına kolxozunda baş quşabaxan | 384 nömrəli Əsgəran seçki dairəsi | — Qanunvericilik mulahizələri komissiyası | |
Mahmudzadə Xanımzər İsmayıl qızı | 1936 | azərbaycanlı | Şəki rayonundakı "Kommunist" kolxozunun üzvü | 143 nömrəli Böyük Dəhnə seçki dairəsi | — Qanunvericilik mulahizələri komissiyası | |
Melkumyan Nikolay Petroviç | 1930 | erməni | Azərbaycan Rabitə Müəssisələri Tikinti Tresti tikimti-quraşdırma idarəsinin rəngsazı | 43 nömrəli İdman seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları komissiyası | |
Merzlikina Anna İvanovna | 1935 | rus | Sumqayıt sintetik kauçuk zavodunun baş aparatçısı | 122 nömrəli Sumqayıt seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Mehdizadə Mehdi Məmməd oğlu | 1903 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR maarif naziri | 301 nömrəli Surra seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Mehdiyeva Sara Musa qızı | 1935 | azərbaycanlı | Sov.İKP XXII qurultayı adına Bakı neftayırma zavodunun operatoru | 90 nömrəli Əhmədli seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Məmmədzadə Ramiz Hüseynqulu oğlu | 1935 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP MK təşkilat-partiya işi şöbəsinin müdiri | 65 nömrəli Əzizbəyov seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
Məmmədov Ağan Qeyrət oğlu | 1933 | azərbaycanlı | İmişli Rayon Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri | 215 nömrəli Qaradonlu seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Məmmədov Aydın Yusif oğlu | 1932 | azərbaycanlı | Bakı Şəhər Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri | 14 nömrəli Nizami adına seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Məmmədov Bəxtiyar Məmmədrza oğlu | 1925 | azərbaycanlı | Azərneft Birliyi 26 Bakı komissarı adına Neft və Qaz Çıxarılması İdarəsinin rəisi | 20 nömrəli Ələt seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Məmmədov Qambay Ələsgər oğlu | 1921 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR prokuroru | 314 nömrəli Xatınlı seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Məmmədov Eyvaz Əbdülrəhim oğlu | 1921 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR ədliyyə naziri | 51 nömrəli Alatava seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Məmmədov Əvəz Musa oğlu | 1931 | azərbaycanlı | Füzuli rayonundakı Partiyanın XXIII qurultayı adına kolxozunun sədri | 326 nömrəli Horadiz seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Məmmədov Əlifağa Hacağa oğlu | 1936 | azərbaycanlı | Salyanneft NQÇİ Kürsəngi rayonmühəndis-texnoloji xidməti rəisinin müavini | 306 nömrəli Neftçala seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Məmmədov Zirəddin Əhməd oğlu | 1928 | azərbaycanlı | Dəmirçilər Kənd Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri | 226 nömrəli Kalininkənd seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Məmmədov İsa Əli oğlu | 1925 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Lənkəran RK-nın birinci katibi | 273 nömrəli Avrora seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Məmmədov Məmməd Əsgər oğlu | 1928 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Sabirabad RK-nın birinci katibi | 299 nömrəli Şıx Salahlı seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Məmmədov Möhəbəddin Süleyman oğlu | 1930 | azərbaycanlı | Bakı lokomotiv deposunun təlimatçı-maşinist | 66 nömrəli Bakıxanov seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Məmmədov Müslüm Rəcəb oğlu | 1931 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Nəsimi RK-nın birinci katibi | 64 nömrəli Sverdlov seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Məmmədov Tokay Həbib oğlu | 1931 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Rəssamlar İttifaqının sədri | 222 nömrəli Daş Salahlı seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Məmmədov Umud Bibiqulu oğlu | 1932 | azərbaycanlı | 2 nömrəli Bakı Şəhər Tikinti Tresti 24 nömrəli tikinti idarəsinin suvaqçılar briqadiri | 40 nömrəli Çapayev seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Məmmədov Xəlil Məmməd oğlu | 1916 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti yanında Bədən Tərbiyəsi və İdman Komitəsinin sədri | 137 nömrəli Şəki birinci şəhər seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Məmmədov Cavanşir Ağalı oğlu | 1932 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Jdanov RK-nın birinci katibi | 201 nömrəli Jdanov seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Məmmədova Əminə Rəhim qızı | 1936 | azərbaycanlı | 1 nömrəli Bakı ayaqqabı fabrikinin motorçusu | 16 nömrəli Kommunist seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Məmmədova Mədinə Nurməmməd qızı | 1936 | azərbaycanlı | Bakı quşçuluq fabrikinin quşabaxanı | 160 nömrəli Xırdalan seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Məmmədova Pakizə Qəni qızı | 1948 | azərbaycanlı | Jdanov rayonundakı S. Şaumyan adına kolxozun üzvü | 202 nömrəli Eyvazallar seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Məhərrəmova Ağca Ağacan qızı | 1942 | azərbaycanlı | Ağcabədi rayonundakı S. Vurğun adına kolxozun manqabaşçısı | 157 nömrəli Ağcabədi kənd seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Mikayılova Türfə Məhəmməd qızı | 1948 | azərbaycanlı | Dəvəçi rayonundakı Pirəbədil südçülük sovxozunun fəhləsi | 199 nömrəli Kuybışevkənd seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Minasyan Arsen Asriyeviç | 1923 | erməni | Hadrut rayonundakı Mets-Tağlar üzümçülük sovxozu kompleks briqadasının briqadiri | 327 nömrəli Hadrut seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Mirzəcanov Balabəy Əliş oğlu | 1910 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP MK-nın işlər müdiri | 257 nömrəli İmamqulukənd seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Movsesyan Marqo Artaşevna | 1932 | erməni | Şamxor rayonundakı "Çardaqlı" sovxozunda sağıcı | 347 nömrəli Dağ Cəyir seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Molotiyevski Leonid Aleksandroviç | 1930 | rus | Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Texnikası Birliyinin sədri | 188 nömrəli Cəlilabad seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Mövlanova Səlminaz Abiddin qızı | 1936 | ləzgi | Qusar rayonundakı 26 bakı komissarı adına sovxozun sağıcısı | 256 nömrəli Düztahir seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Mövsümova Şamama Məhərrəm qızı | 1932 | azərbaycanlı | Şamxor rayonundakı H. Aslanov adına sovxozun sağıcısı | 346 nömrəli Seyfəli seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Muradəliyev Zürab Cəfər oğlu | 1928 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR əhaliyə məişət xidməti naziri | 44 nömrəli Məmmədyarov seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Murtuzayev Müslüm Kürabəy oğlu | 1921 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Kəlbəcər RK-nın birinci katibi | 243 nömrəli Qılıcığlı seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Murtuzayev Sadıq Nəbi oğlu | 1927 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Şəki Şəhər Komitəsinin birinci katibi | 141 nömrəli Aşağı Göynük seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Musabəyov Fərid Zülfüqar oğlu | 1926 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR tikinti materialları sənayesi naziri | 344 nömrəli Düyərli seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Musayev Mahmud Çələbi oğlu | 1929 | azərbaycanlı | Vartaşen rayonundakı "Azərbaycan" kolxozunun traktorçusu | 179 nömrəli Padar seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Mustafayev Faiq Məmmədəmin oğlu | 1936 | azərbaycanlı | Sumqayıt Şəhər Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri | 124 nömrəli Nasoslu seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Mustafayev Cahangir İsa oğlu | 1923 | azərbaycanlı | V. İ. Lenin adına Azərbaycan boru-prokat zavodunun marten sexində poladəridəni | 123 nömrəli Boru-prokat seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Mustafayeva Telli Çərkəz qızı | 1948 | azərbaycanlı | Tovuz rayonundakı S. M. Kirov adına sovxozunun fəhləsi | 316 nömrəli Alakol seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Mustafayeva Fərdinə Əhməd qızı | 1942 | azərbaycanlı | Volodarski adına fabrikdə tikişçi | 52 nömrəli Həzi Aslanov adına seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Müzəffərov Nurəhməd Nurməmməd oğlu | 1920 | azərbaycanlı | Zərdab rayonundakı Zərdabi adına kolxozun sədri | 212 nömrəli Məlikli seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Mürsəlov Əbdüləli Bəyəli oğlu | 1921 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Cəlilabad RK-nın birinci katibi | 191 nömrəli Üçtəpə seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
N | ||||||
Nağıyeva Ceyran Heydər qızı | 1940 | azərbaycanlı | Lənkəran rayonundakı "Kommunizm" sovxozunun manqabaşçısı | 275 nömrəli Girdəni seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Nadiraşvili Varsenik Nikolayevna | 1934 | gürcü | Qax rayonundakı Caparidze adına kolxozun tütünçülük manqasının başçısı | 234 nömrəli Qax seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Namazova Zümrüd Aydın qızı | 1950 | azərbaycanlı | Şəki rayonundakı Daşüz camışçılıq sovxozunun sağıcısı | 140 nömrəli Oxut seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Nasilkova Mariya Trofimovna | 1926 | rus | Gədəbəy rayonundakı "Qırmızı Oktyabr" sovxozunun briqadiri | 240 nömrəli Böyük Qaramurad seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Nəbiyev Dəmir Məhəmmədəli oğlu | 1933 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Puşkin RK-nın birinci katibi | 293 nömrəli Puşkin seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Nəbiyeva Nəsibə Nəbi qızı | 1947 | azərbaycanlı | Rustov Kənd Zəhmətkeşlər Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri | 251 nömrəli Rustov seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Nəzərov İsrafil İmamnəzər oğlu | 1911 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Sovet Dövlət Mətbuat Komitəsinin sədri | 153 nömrəli Şəmsabad seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Nəzərova Əsbət İsa qızı | 1949 | azərbaycanlı | Masallı rayonundakı S. Şaumyan adına sovxozun fəhləsi | 287 nömrəli Boradigah seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Nəzirova Mina Bəşir qızı | 1914 | saxur | Zaqatala rayonundakı Lenin adına kolxozun sədri | 287 nömrəli Çobankol seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Nəsibova Əminə Qurban qızı | 1935 | azərbaycanlı | Qazax rayonundakı M. Hüseyn adına sovxozunun sağıcısı | 223 nömrəli Şıxlı seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Nəsirov Əhməd Ağasalı oğlu | 1930 | azərbaycanlı | Kürdəmir rayonundakı "Bakı fəhləsi" kolxozunun traktorçusu | 266 nömrəli Atakişili seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Nəsrullayev Nəsrulla Hidayət oğlu | 1920 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR rabitə naziri | 237 nömrəli Gədəbəy seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Nəsrullayeva Həcər Məmməd qızı | 1923 | azərbaycanlı | Elmi-Tədqiqat Oftalmologiya İnstitutunun şöbə müdiri | 151 nömrəli Novruzlu seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Nəcəfov Niyazi Nəcəfqulu oğlu | 1920 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Əzizbəyov RK-nın birinci katibi | 6 nömrəli Mərdəkan seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
Nikandrova Alla Sergeyevna | 1938 | rus | Bakı kamvol kombinatının növbə ustası | 42 nömrəli İnqilab seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Nikitin Nikolay Vasiliyeviç | 1926 | rus | İsmayıllı rayonundakı Kalinin adına kolxozunun sədri | 219 nömrəli İvanovka seçki dairəsi | — Rəyasət Heyəti | |
Novruzov Əkbər Novruz oğlu | 1924 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Əli Bayramlı Şəhər Komitəsinin birinci katibi | 104 nömrəli Qazıməmməd seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Novruzova Nəfisət Murtuz qızı | 1928 | azərbaycanlı | Balakən Rayon Zəhmətkeş Deputatları İcraiyyə Komitəsi sədrinin müavini | 174 nömrəli Balakən seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Nozdrya Nikolay İvanoviç | 1922 | rus | Azərbaycan SSR Xalq Nəzarəti Komitəsi sədrinin müavini | 351 nömrəli Şamaxı şəhər seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
O | ||||||
Okulov Mixail Aleksandroviç | 1918 | rus | "Bakinski raboçi" qəzetinin redaktoru | 80 nömrəli Lev Tolstoy adına seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Orlov Gennadi Aleksandroviç | 1939 | rus | Azərbaycan LKGİ MK-nın ikinci katibi | 258 nömrəli Gədəzeyxur seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Ohancanyan Muşeq Qriqoriyeviç | 1924 | erməni | Dağlıq Qarabağ Muxtar Vilayəti Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri | 383 nömrəli Stepanakert kənd seçki dairəsi | — Rəyasət Heyəti sədrinin müavini | |
Ö | ||||||
Ömərov Zöhrab Mintəha oğlu | 1928 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Masallı RK-nın birinci katibi | 283 nömrəli Şərəfə seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
P | ||||||
Petrosyan Arutyun Makiçeviç | 1928 | erməni | Azərbaycan KP Şaumyan (kənd) RK-nın birinci katibi | 350 nömrəli Ağcakənd seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Pyatibrat Vasili Lukiç | 1930 | ukraynalı | Azərbaycan SSR sənaye tikintisi naziri | 229 nömrəli Dağ Kəsəmən seçki dairəsi 1972-ci il dekabrın 10-da seçilib | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Poladzadə Polad Hacıy oğlu | 1931 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR-də Meliorasiya Tikintisi Baş İdarəsinin rəisi | 366 nömrəli Yengicə seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Poletayeva Mariya Mixaylovna | 1935 | rus | ÜİLKGİ 50 illiyi adına Mingəçevir pambıq parça fabrikinin toxucusu | 119 nömrəli Mingəçevir birinci sol sahil seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Popova Anna Vasilyevna | 1924 | rus | Şamaxı rayonundakı M. Hüseynzadə adına sovxozun direktoru | 355 nömrəli Mərəzə seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
R | ||||||
Radayev Matvey Petroviç | 1937 | rus | Azərbaycan KP Naxçıvan Vilayət Komitəsinin ikinci katibi | 361 nömrəli Culfa seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Rasizadə Şamil Əlirza oğlu | 1915 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti sədrinin müavini | 324 nömrəli Füzuli seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Rəsulbəyov Hüseyn Cümşüd oğlu | 1917 | azərbaycanlı | Sovet Ordusunda xidmət edir | 169 nömrəli Həmid Sultanov adına seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Rəsulov Buludxan Əliağa oğlu | 1931 | azərbaycanlı | Sabirabad rayonundakı "Sovet Azərbaycanı" kolxozunda traktorçu | 300 nömrəli Çölbeşdəli seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Rəsulova Nəsibə Əli qızı | 1945 | azərbaycanlı | Ucar rayonundakı Lenin adına kolxozun üzvü | 321 nömrəli Qaradağlı seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Rəhimov Kamran Nəbi oğlu | 1928 | azərbaycanlı | "Azərbaycan kommunisti" jurnalın baş redaktoru | 248 nömrəli Qırmızı Qəsəbə seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Rəhimov Miqdar Əbdürrəhim oğlu | 1916 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti Dövlət Üzümçülük və Şərabçılıq Komitəsinin sədri | 317 nömrəli Qəribli seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Rəhimov Sadıq Hacıyarəliy oğlu | 1914 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR yüngül sənayesi naziri | 248 nömrəli Şəki üçüncü şəhər seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Rəhimov Süleyman Hüseyn oğlu | 1900 | azərbaycanlı | Yaradıcılıqla məşğuldur | 156 nömrəli Ağcabədi seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Rəcəbova Leyla Cəfər qızı | 1923 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP MK kənd təsərrüfatı şöbəsinin sədri | 166 nömrəli Ağsu seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Rzayev Ağababa Səməd oğlu | 1921 | azərbaycanlı | "Kommunist" qəzetinin redaktoru | 146 nömrəli Ağdam ikinci şəhər seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Rzayev Yunis Qəhrəman oğlu | 1924 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Şamaxı RK-nın birinci katibi | 353 nömrəli Çuxuryurd seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Rzayev Şaban Mehdi oğlu | 1938 | azərbaycanlı | Ağcabədi rayonundakı "Tacikistan" kolxozunun mexanziatoru | 159 nömrəli Hindarx seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Rzayeva Adilə Ağkəcər qızı | 1948 | azərbaycanlı | Leninneft Neft və Qaz Çıxarılması İdarəsi onuncu mədənin quyuları tədqiqat operatoru | 35 nömrəli Birinci Maştağa seçki dairəsi | — Qanunverilicik mülahizələri komissiyası | |
Rzayeva Nurəstə Həsən qızı | 1947 | azərbaycanlı | Masallı rayonundakı "Oktyabr" sovxozunun sağıcısı | 288 nömrəli Xıl seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Rıjova Antonina Sergeyevna | 1941 | rus | Azərbaycan qaz emalı zavodunun operatoru | 18 nömrəli Puta seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Rojkova Yelena Alekseyevna | 1927 | rus | Y. Qasımov adına maşınqayırma zavodunda mexaniki çəkic maşinisti | 31 nömrəli Sabunçu seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Romaşkina Mariya İvanovna | 1930 | rus | Vladimir İliç adına Yeni Bakı neftayırma zavodunda katalik krekinq qurğusunun operatoru | 95 nömrəli Neftayırma seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Rüstəmzadə Süleyman Əlabbas oğlu | 1906 | azərbaycanlı | Yaradıcılıqla məşğuldur | 277 nömrəli Port-İliç seçki dairəsi | — Sədr | |
Rüstəmov İsa Nağı oğlu | 1926 | azərbaycanlı | Bakı Baş Tikinti İdarəsinin 1 nömrəli tikinti idarəsində rəngsazlar briqadiri | 53 nömrəli Mirzağa Əliyev adına seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları komissiyası | |
Rüstəmova Məsudə Hümmət qızı | 1932 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Qubadlı RK-nın birinci katibi | 244 nömrəli Qubadlı seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
S | ||||||
Saakov Nikolay Vartanoviç | 1908 | erməni | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti Baş Maddi-Texniki Təchizat İdarəsinin rəisi | 78 nömrəli Vaqif adına seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Sadıqov İsgəndər Camal oğlu | 1930 | azərbaycanlı | Tovuz rayonundakı "Qələbə" üzümçülük sovxozunun direktoru | 319 nömrəli Aşağı Quşçu seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
Sadıqov Fazil Bahadır oğlu | 1919 | azərbaycanlı | "Sovet kəndi" qəzetinin redaktoru | 272 nömrəli Lənkəran üçüncü şəhər seçki dairəsi | — Kənd təsərrüafatı komissiyası | |
Sailov Sahib Ağagül oğlu | 1933 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Qasım İsmayılov RK-nın birinci katibi | 232 nömrəli Borsunlu seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Salamova Şəfiqə Abdulla qızı | 1934 | azərbaycanlı | Vartaşen rayonundakı 28 Aprel adına kolxozunun üzvü | 178 nömrəli Vartaşen seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Sarkisyan David Gevorkoviç | 1934 | erməni | İsmayıllı rayonundakı S. Orconikidze adına kolxozda mexanizator | 217 nömrəli İsmayıllı seçki dairəsi | — Səhiyyə bə ictimai təminat komissiyası | |
Sarkisova Anna Rubenovna | 1943 | erməni | 2 nömrəli Bakı ayaqqabı fabrikinin ayaqqabıtikəni | 61 nömrəli Basin seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Sverdlov Rafail Şapsayeviç | 1923 | yəhudi | Sumqayıt Kimya Sənayesi Müəssisələri Birliyinin baş mühəndisi | 129 nömrəli Xəzərsahili seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Seyidməmmədova Züleyxa Həbib qızı | 1919 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR ictimai təminat naziri | 213 nömrəli İmişli seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Seyidov Həsən Nemət oğlu | 1932 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP MK katibi | 107 nömrəli Kirovabad-Gəncə seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Səlimov Sadıq Məmmədzaman oğlu | 1932 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Quba RK-nın birinci katibi | 250 nömrəli İkinci Nügədi seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Səlimova Laura Yunus qızı | 1945 | azərbaycanlı | Salyan rayonundakı 1 nömrəli Şirvan pambıqçılıq sovxozunun fəhləsi | 311 nömrəli Qaraçala seçki dairəsi | — Plan-budcə komissiyası | |
Səmədov Qabil Səməd oğlu | 1928 | ləzgi | Azərbaycan KP Dəvəçi RK-nın birinci katibi | 197 nömrəli Dəvəçi seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Səmədova Ağanənə Ağababa qızı | 1926 | azərbaycanlı | Bakı idman malları fabrikinin tikişçisi | 56 nömrəli Dağlıq seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Səfərəliyev Rüstəm Qasım oğlu | 1909 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Göyçay RK-nın birinci katibi | 180 nömrəli Göyçay şəhər seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Səfərov Ələkbər Oruc oğlu | 1932 | azərbaycanlı | Kirovabad Şəhər Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri | 115 nömrəli Kirovabad-Lenin seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Səfərova Əsli Valeh qızı | 1949 | azərbaycanlı | Ağdam rayonundakı "Qarabağ" üzümçülük sovxozunun fəhləsi | 147 nömrəli Qərvənd seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
Səfərova Zərqələm Oruc qızı | 1940 | azərbaycanlı | Gədəbəy rayonundakı "Kommunizm" kolxozunun sağıcısı | 238 nömrəli Slavyanka seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Sısoyeva Tatyana Mixaylovna | 1930 | azərbaycanlı | Azərbaycan Elmi-Tədqiqat Bağçılıq, Üzümçülük və Subtropik Bitkilər İnstitutunun yardımçı təcrübə təsərrüfatının meyvəçi-briqadiri | 246 nömrəli Quba birinci şəhər seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Stepanyan Cülyeta Mkrtçıyevna | 1940 | erməni | Şamaxı rayonundakı "Pravda" sovxozunun fəhləsi | 354 nömrəli Mədrəsə seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Streltsova Zinaida Matveyevna | 1945 | rus | Cəlilabad rayonundakı "Qırmızı Partizan" sovxozunun sağıcısı | 193 nömrəli Privolnoye seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Sultanov Ağacan Əlican oğlu | 1928 | azərbaycanlı | Siyəzənneft Neft və Qaz Çıxarılması İdarəsinin üçüncü mədnində neftçıxarma operatoru | 198 nömrəli Siyəzən seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Sultanov Qurban Camal oğlu | 1919 | azərbaycanlı | Azərbaycan energetika müəssisələri tikintisi trestinin mühəndisi | 144 nömrəli Zəyzit seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Süleymanov Ələkbər Bağır oğlu | 1916 | azərbaycanlı | Xəzər Dəniz Neft Birliyinin rəisi | 21 nömrəli Kirov seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Süleymanov Məhəmməd Şərəfəddin oğlu | 1935 | azərbaycanlı | Quba rayonundakı orconikidze adına sovxozun briqadiri | 249 nömrəli Birinci Nügədi seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Süleymanova Bəs Dövlət qızı | 1932 | ləzgi | Qusar rayonundakı "Şərq" sovxozunun sağıcısı | 234 nömrəli Qusar seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Süleymanova Maral Rza qızı | 1941 | azərbaycanlı | Ağdam rayonundakı S. M. Kirov adına kolxozun briqadiri | 145 nömrəli Ağdam birinci şəhər seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Ş | ||||||
Şammədova Xanımgül Həmid qızı | 1939 | azərbaycanlı | Masallı rayonundakı "Sosializm" sovxozunun sağıcısı | 284 nömrəli Banbaşı seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Şeqlov Georgi Vasilyeviç | 1918 | rus | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti sədrinin müavini | 375 nömrəli Stepanakert ikinci şəhər seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Şerbakov Konstantin Vasilyeviç | 1932 | rus | Azərbaycan KP Bakı Komitəsinin ikinci katibi | 19 nömrəli Duvannı seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Şəmiyev İnqilab Şəfahət oğlu | 1934 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR tədarük naziri | 247 nömrəli Quba ikinci şəhər seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Şərifov Azad Ağakərim oğlu | 1930 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP MK mədəniyyət şöbəsinin müdiri | 263 nömrəli Kürdəmir seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Şirinov Əlibala Əbdül oğlu | 1903 | azərbaycanlı | Jdanov rayonundakı G. Əsədov adına kolxozun sədri | 203 nömrəli Əhmədli seçki dairəsi | — Kənd təsərrüfatı komissiyası | |
Şmanov Yuri Aleksandroviç | 1948 | rus | S. M. Kirov adına maşınqayırma zavodunda çilingərlər briqadiri | 29 nömrəli Ərəblinski seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
Şükürov Qafar Qara oğlu | 1925 | azərbaycanlı | Kirovneft Neft və Qaz Çıxarılması İdarəsinin quyuları əsaslı təmir sexinin baş ustası | 25 nömrəli Binəqədi seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
T | ||||||
Tağızadə Niyazi Zülfüqar oğlu | 1912 | azərbaycanlı | Ü. Hacıbəyov adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestrinin bədii rəhbəri və baş dirijoru | 261 nömrəli Nic seçki dairəsi | — Xarici işlər komissiyası | |
Tatlıyev Süleyman Bayram oğlu | 1925 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti işlər müdiri | 127 nömrəli Xəzər seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Tahirova Tahirə Əkbər qızı | 1913 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR xarici işlər naziri | 341 nömrəli Şamxor şəhər seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Tixonova Anastasiya Zaxarovna | 1927 | rus | Bakı mayesiz transformator zavodunun çilingəri | 88 nömrəli Suraxanı seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Topçiyev Əli Rəhim oğlu | 1920 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR kommunal təsərrüfatı naziri | 239 nömrəli Rüstəm Əliyev seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Topçubaşov Mustafa Ağabəy oğlu | 1895 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Elmlər Akademiyası prezidentin müavini | 296 nömrəli Krasnoselsk seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Tsapov İvan İvanoviç | 1922 | rus | Sovet Ordusunda xidmət edir | 81 nömrəli Engels adına seçki dairəsi | — Təbiəti mühafizə komissiyası | |
U | ||||||
Usubova Bikə Həbi qızı | 1949 | azərbaycanlı | Salyan rayonundakı Y. Qasımov adına kolxozun üzvü | 309 nömrəli Şorsulu seçki dairəsi | — Qanunvericilik mülahizələri komissiyası | |
V | ||||||
Verdiyev Səfər Xəlil oğlu | 1921 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Yardımlı RK-nın birinci katibi | 358 nömrəli Arus seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Verdiyeva Rəxşəndə Cəfər qızı | 1944 | azərbaycanlı | Şamxor rayonundakı Lenin adına kolxozun pambıq manqasının başçısı | 345 nömrəli Leninkənd seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Vəzirov Süleyman Azad oğlu | 1910 | azərbaycanlı | Dövlət xadimi | 130 nömrəli Sunqayıt-Nərimanov seçki dairəsi 1973-cü il fevralın 7-də vəfat edib | — Rəyasət Heyəti sədrinin müavini | |
Vəliyev Bayram Oruc oğlu | 1936 | azərbaycanlı | Sədərək üzümçülük sovxozunun mexanizatoru | 364 nömrəli Dəmirçilər seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Vəliyev Yaqub Qulu oğlu | 1934 | azərbaycanlı | Naxçıvan rayonundakı "Kommunizm" kolxozda pambıqçılıq briqadasının briqadiri | 369 nömrəli Nehrəm seçki dairəsi | — Səhiyyə və ictimai təminat komissiyası | |
Vəliyev Cəfər Cəbryaıl oğlu | 1930 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP MK inzibati orqanlar şöbəsinin mudiri | 330 nömrəli Çaykənd seçki dairəsi | — Qanunvericilk mülahizələri komissiyası | |
Vəliyeva Gülbahar Nəhməd qızı | 1930 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Sənaye Tikintisi Nazirliyi 1 nömrəli trestinin 16 nömrəli tikinti idarəsində rəngsazlar briqadiri | 126 nömrəli Rustavi seçki dairəsi | — Qanunvericilk mülahizələri komissiyası | |
Vəliyeva Səkinə Salman qızı | 1925 | azərbaycanlı | Göyçay rayonundakı Səməd Vurğun adına kolxozun manqabaşçısı | 184 nömrəli Çayarxı seçki dairəsi | — Gənclər komissiyası | |
Vəliyeva Şərqiyyə Əkbər qızı | 1931 | azərbaycanlı | Laçın rayonundakı Kirov adına ətçilik-südçülük sovxozunun sağıcısı | 269 nömrəli Pircahan seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Vısoçenko Vasili Andreyeviç | 1923 | belorus | Azərbaycan SSR daxili işlər nazirinin birinci müavini | 328 nömrəli Aybasanlı seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Volodin Nikolay İvanoviç | 1931 | rus | Azərbaycan KP Dağlıq Qarabağ Vilayət Komitəsinin ikinci katibi | 379 nömrəli Araçadzor seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Y | ||||||
Yakuşev Sergey İliç | 1910 | rus | S. Vurğun adına Azərbaycan Dövlət Rus Dram Teatrın aktyoru | 15 nömrəli Dənizkənarı seçki dairəsi | — Xalq maarifi, elm və mədəniyyət komissiyası | |
Yeqorixin Vladimir Semyonoviç | 1930 | rus | 7-ci Dövlət podşipnik zavodunda frezerçilər briqadiri | 46 nömrəli İkinci Montin seçki dairəsi | — Sədrinin müavini | |
Yunusova Gülxanım Mahmud qızı | 1945 | azərbaycanlı | Bakı karamel fabrikinin kartonajçısı | 74 nömrəli Qurbanov adına seçki dairəsi | — Ticarət, əhaliyə məişət xidməti və kommunal təsərrüfatı komissiyası | |
Yusifzadə Qurban Yusif oğlu | 1913 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti Dövlət Televiziya və Radio Verilişləri Komitəsinin sədri | 265 nömrəli Mollakənd seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Yusifova Asiyət Nəcməddin qızı | 1923 | azərbaycanlı | Azərbaycan KP Balakən RK-nın birinci katibi | 176 nömrəli Xalatala seçki dairəsi | — Mandat komissiyası | |
Yusifova Gülnarə Rəhim qızı | 1949 | azərbaycanlı | M. D. Hüseynov adına Kirovabad xalça kombinatının toxucusu | 109 nömrəli Kirovabad-Bağmanlar seçki dairəsi | — Plan-büdcə komissiyası | |
Yusova Yevgeniya İvanovna | 1924 | rus | Azərbaycan KP Şaumyan RK-nın birinci katibi | 97 nömrəli Myasnikov seçki dairəsi | — Sənaye, nəqliyyat və rabitə komissiyası | |
Z | ||||||
Zaykina Tatyana Qriqoryevna | 1950 | rus | Əli Bayramov adına fabrikinin tikişçisi | 10 nömrəli Xanlar seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Zamanov Abbas Məmmədtağı oğlu | 1924 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti yanında Dövlət Təhlükəsizliyi Komitəsi sədrinin müavini | 367 nömrəli Xanlıqlar seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil | |
Zamanova Səyyarə Eyvaz qızı | 1936 | azərbaycanlı | Bərdə rayonundakı H. Aslanov adına kolxozun üzvü | 172 nömrəli Qaradəmirçilər seçki dairəsi | — Tikinti və inşaat materialları sənayesi komissiyası | |
Zeynalov Hüseyn Yusif oğlu | 1925 | azərbaycanlı | Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti yanında Mərkəzi Stastika İdarəsinin rəisi | 185 nömrəli Daşkəsən seçki dairəsi | Heç bir komissiyanın üzvü deyil |
İstinadlar
- ↑ Азәрбајҹан ССР Али Советинин депутатлары. Сәккизинҹи чағырыш (aze-ru). Бакы: Азәрнәшр. 1973.
- ↑ Итоги выборов и состав депутатов Верховных Советов Азербайджанской ССР, Нахичеванской АССР и местных Советов депутатов трудящихся Азербайджанской ССР, избранных в июне 1971 года (Стат. сборник) (rus). Баку: Азернешр. 1972.
- ↑ "Сессија ишә башлады" (154) (Коммунист). 02.07.1971: 1.