Güləbird su-elektrik stansiyası — Həkəri çayı üzərində yerləşən 8 meqavat gücündə SES. Prezident İlham Əliyev 14 fevral 2021-ci ildə işə salıb. Qubadlı rayonunun Xanlıq kəndini, Laçın rayonunun cənub hissəsini və ərazidə yerləşən digər infrastruktur layihələrini elektrik enerjisi ilə təmin edəcək.
Bu, azad edilmiş torpaqlarda istismara verilən birinci elektrik stansiyasıdır. Laçın rayonu işğaldan azad olunandan ay yarım sonra artıq burada su-elektrik stansiyası istismara verilib.
İstinadlar
- . Azərbaycan qəzeti https://www.azerbaijan-news.az/posts/detail/azerenerji-gulebird-kicik-su-elektrik-stansiyasi-tezlikle-istismara-verilecek-1610616651 (#bare_url_missing_title). 2022-08-17 tarixində .
wikipedia, oxu, kitab, kitabxana, axtar, tap, meqaleler, kitablar, oyrenmek, wiki, bilgi, tarix, tarixi, endir, indir, yukle, izlə, izle, mobil, telefon ucun, azeri, azəri, azerbaycanca, azərbaycanca, sayt, yüklə, pulsuz, pulsuz yüklə, haqqında, haqqinda, məlumat, melumat, mp3, video, mp4, 3gp, jpg, jpeg, gif, png, şəkil, muisiqi, mahnı, kino, film, kitab, oyun, oyunlar, android, ios, apple, samsung, iphone, pc, xiomi, xiaomi, redmi, honor, oppo, nokia, sonya, mi, web, computer, komputer
Gulebird su elektrik stansiyasi Hekeri cayi uzerinde yerlesen 8 meqavat gucunde SES Prezident Ilham Eliyev 14 fevral 2021 ci ilde ise salib Qubadli rayonunun Xanliq kendini Lacin rayonunun cenub hissesini ve erazide yerlesen diger infrastruktur layihelerini elektrik enerjisi ile temin edecek Gulebird SES Bu azad edilmis torpaqlarda istismara verilen birinci elektrik stansiyasidir Lacin rayonu isgaldan azad olunandan ay yarim sonra artiq burada su elektrik stansiyasi istismara verilib Istinadlar Azerbaycan qezeti https www azerbaijan news az posts detail azerenerji gulebird kicik su elektrik stansiyasi tezlikle istismara verilecek 1610616651 bare url missing title 2022 08 17 tarixinde